Karadeniz Pet

Tüy yolma çözümü olan ?

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkdaşlar merhaba.. Daha önce başıma gelmediği için elim kolum bağlı bir şekilde bu konuyu açma gereği duydum .. Arkdaşım dün beni aradı ve dişi kuşunun kendi kendini yolduğunu söyledi .. Halbuki kuş 1 hafta önce çiftleşmiş gayet neşeliydi .. Hatta altında 4 adet yumurtası vardı .. Yumurtalarının 2 sini yuvadan atmış 2 tanesinide kırmış bana çok tuhaf geldi .

Şimdi sorularıma gelicek olursak .

1) Bu tüy yolmanın devamı gelirmi ?
2) Tedavi yöntemi varmı ? İnternette okadar araştırmama rağmen bulamadım .
3) Erkekle beraberler şuanda aynı kafeste bir sıkıntı olurmu ?
4) Bu doğrultuda izlemem gereken yol nedir ?
5) kızımız tekrar eski haline gelirmi ? bu süreç nekadar sürer.

Yardımlarınızı esirgemiyeceğinizi düşünüyorum .. Şimdiden herkese teşekkür ederim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:50 --

[/COLOR]yokmu yardım edebilicek bir kişi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
cok gecmis olsun.. bende kusumun tuylerini yoldugunu gormustum ama benimkinde hic ama hic aciklik olmamisti.. stres ve tuy dokumu ayna ana denk gelmisti herhalde..
bana aci sprey tavsiye ettiler 1kez kullandim onun etkisimi bilmiyorum ama artik kopartmiyor..
tabi bu resmi gordukten sonra benimki tuyde yolmuyormuydu sadece tuymu dökuyordu diyede dusundum..
aci spreyi bir deneyin.. tekrar gecmis olsun.. cok uzuldum..

Kusunuzun manasını günlük verin.Haftada bir olmak üzere sularına 2 Damal elma sirkesi damlatın.Mama içeriğine kalamar kemiği tozu koyun.Genelde kuşlar tüylerini kalsiyum ve protein eksikliğinden yollarlar.Ayrıca yavrulu ise hergün yumurta maması yapmayı umuymayın .Geçmiş olsun .Umarım tekrar karşılaşmazsınız.

yorumlar için teşekkürler.. Benim başıma çok şükür gelmedi şu anda yumurtalı takımlar gayet sağlıklı bir şekilde ... Bu çiftide arkdaşa almıştık 8-9 ay sonunda ilk kuluçkasını geçiricektiki 4 yumurtanın 2 sini yuvadan atıp 2 sini kırdı . Sonrada kendini bu şkilde yolmuş .. Bugün kuşları almaya gidicem eğer dişiyi kurtarabilirsem kurtarıcam elma sirkesi damlatıp banyo yaptırıcam ve vitamin takviyesi. Umarım düzelir.

kardeş mineral eksikliğinden olur genelde mineral karışımlarını araştır takviye yap

Çok fazla koparmış kuşumda koparma görmüştüm 1 tane filan ama bu kadarı baya olmuş geçmiş olsun

Geri