petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ufaklıkların mama keyfi :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Videoları' forumundadır ve Serkan ERKAN tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar kuşlarıma biraz önce 2 saatlik mama zamanı verdim ve taze taze hazırlayıp önlerine koydum , 2 saatlik zaman dilimi vermiştim onlara ama MAŞŞALLAH 20 dakikada bitirdiler..Mama tutkusu başka benim kuşların..Allah herkeze tüm hobiseverlere dilediği güzellikte muhabbetler versin..

Umarım videomu beğenirsiniz , Maşallahlarınızı esirgemeyin lütfen..

Bu aralar nazar ile başım dertte çünkü :(

İyi seyirler :)

DSCF2994 | İzlesene.com Video

2. Sevtap DERİN

Herhalde burada bu videoyu en kıskanacak insan benimdir. Çünkü benim kuşlarım bir göz ucuyla bakıp burun çeviriyor mamalara. Halbuki ne emeklerle yapıyorum. Ama seninkilere baksana mama için birbirini dövecekler neredeyse. Maşallahlarımı yollayıp ''Like'' tuşuna basma gereksinimi hissediyorum efenim.

3. Tevfik AKTUNÇ

Serkan abi, senin kuşları 3-5 günlüğüne bana ver ve birisi şemsiye tutsun "darısı başıma, darısı başıma" diye sallayım. Kuşlar güzel maşAllah güle güle büyüt :)

4. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Teşekkürler Sevtap hanım..

Aslında kuşların yüzde 90 u mama yer ama yapan kişi kıvamını tutturamazsa asla ağızlarını bile sürmezler..Mama ne lapa nede çok kuru olmalı , o kıvamı yakaladınız mı sonu gelmez ve mamayı yetiştiremezsiniz kuşlarınıza..

5. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Saolasın Tevfik , yerler merak etme zamanla alışırlar..Mama candır :)

6. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Benimkiler saldırıyorlar. 3. Yavru da çıktı bugün. Anne baba yoruluyor malum. Götür mamayı hacı diyorlar :) Bu arada Maşallah.

7. Tevfik AKTUNÇ

Abi mamayı yemeleri için yavru muhabbetler olması lazım :) Bende onlardan yok işte :) Yoksa senin mamalardan vereceğim, bugün ulaştı elime ;)

8. Sevtap DERİN

Yani şimdi siz bana sen beceremiyorsun mu demek istediniz. :D Tamam Serkan Bey yarın dediklerini uygulayacağım umarım bu sefer başarırım. :)

9. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Tevfik o videodakilerin hepsi yavru değil , mantolu tepeliler 3 4 aylık civarı diğerleri damızlık..İllaa yavru kuş yiyecek diye bişey yok..Hertür muhabbet kapışıyor bende..

Yok canım yanlış anlamayın :) azıcık laf çarpıtmış olabilirim ama :) şaka biyana gerçekten bikaç kez kıvam konusunda farklı gramajlar ile deneme yapın mutlaka kıvamı tutunca yiyeceklerdir..

10. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Bugün işten geç çıktım Serkan bey. Kuşlara mamayı verdim. Daldılar mamaya desem yeridir. Hüzünlendim bir an.

11. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    Serkan usta tarif yazabilir misin ?

12. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Neden hüzünlendin :) Mamayı yemelerine sevindim..Kıvam derim başka bişey demem :) demek ki güzel hazırlamışsın mamayı..Kuşlarına afiyet olsun..

13. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Sağolasın yavrulardan dolayı epeyi yiyorlar geç kalınca ışten dolayı üzüldüm. Beklettim onları.

14. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Volkan bey bu hazırladığım mamanın içeriği çok geniş..Aşağıya yazdım eklediğim malzemeleri , bunları kuru mama olarak hazırlıyorum dolapta muhafaza ediyorum..Kullanacağım zaman havuç ve yumurta rendeleyerek servis ediyorum kuşlarıma..

İçeriği aşağıdaki gibidir ;
    Ballı Muzlu Bebek Bisküvisi
    Etimek
    Nijer Tohumu
    Organık Kurutulmuş Meyve Karışımı
    12 Vitaminli Bebelac Pirinç Unu
    Bira Mayası
    Diazyme 256
    Keçi Boynuzu Tozu
    İrmik
    Mısır Unu
    Ceviz ve Fındık
    Tarçın ve Koku Vermesi İçin Vanilin..
    Bal
    Cedene

Aklıma gelmeyen bikaç doğal malzeme daha ekliyorum ..

Sizler evinizde olan malzemeler ilede hazırlayabilirsiniz..Bu yazdıklarımı almaya kalkarsanız baya bi masraflı olur size..

15. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Mamayı benım kuşlarda cok seviyo serkan abi kuşların cok güzel maşallah

16. Mustafa Çakır

serkan beyden bu güzel kuşlarına verdiği ve bayılarak yedikleri mamanın tarifini isteyelim o zaman. bakalım bizim kuşlarda bu kadar güzel yiyecekler mi ?? :D

17. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    teşekkürler Bydmr

18. murat beynam

maşallah serkan usta

19. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Murat ustam sizlerden öğrendik bizde ..Asıl sen ustamızsın..

saygılarımla..

20. murat beynam

yok be güzel kardeşim çok mütevazi bi insansın 10 tane murat olsa eline su dökemez bu konuda bizim kuşlarımız seninkinin yanında civci gibi kalır buda ustalık meselesi

Sayfayı Paylaş