Karadeniz Pet

ümidimi kestim

mavişim16

Meraklı Üye
çiftimi alalı 2 ay oldu yuvalıkla ilgileri çok iyi anlaşıyorlar ama birtürlü çiftleşmiyorlar maması kalamar kemiği vitamini hepsi tam ama sonuç sıfır :(

Turp Tohumu al ver üstüne kızıstırıcı tanimam

bir de onu deniyeyim ama pek ümidim yok

Tamam kırmızı turp tohumu siyah olandan alma sakın

Turp Tohumu al ver üstüne kızıstırıcı tanimam

Nijer ve turp ikisini de yemiyorlardı. Her ikisini de karıştırdım ve en büyüğü irmik taneciği kadar olacak şekilde öğüttüm. Sadece yumurta yiyorlardı kuşlar. Bir yumurtaya 2 çay kaşığını tepelenmeyecek kadar doldurup kattım. 1 yumurta 2 çiftime yetiyor zaten. Kuşlar yumurta kadar beğenmediler belli ama yediler. İkinci gün dişinin çeresi kahverengi olmaya başladı. Belki tesadüf oldu ama olay böyle gelişti. Bakalım durum ne olacak. Turp tohumu fikrini sayın nixmare'nin bir mesajında okumuştum. Burdan teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Her kuşun yeme alışkanlı farklı oluyo ne yedirirsen ona alışıyolar ben normal yemin arasina karıştıyodum biraz oldugu gibi yemle birlikte yiyolardi 10 senedir cift beslemiyorum 1 senedir yavru alamadim en uyuz çiftlerime bile turp tohumu yedirdim 10 15 gün gecti gecmedi durmadan ciftlesmeye başladılar hepsindende yavru aldım..