Karadeniz Pet

Üretim ve Kazanç ?

• Konbuyu başlatan mertcan21
  • Başlangıç tarihi
M

mertcan21

Guest
Merhabalar

4 veya 5 takim ile üretime başlamak istiyorum evimde boş bir adet kullanılmayan ve bol bol gün ışığı ve güneş alan bir oda mevcut

daha önce 25 adet karışık muhabbet kuşu beslemiştim
kocaman bir salmada

fakat suanda mevcut düzenimin oturması ve hem hobi hemde kendi özel ihtiyaclarimi karsilaya bilecegim bir hobi ile meşgul olmak istiyorum

şimdi aramizdan bazı arkadaşlar hobi mi ürettim biye soracaklar şimdiden duyar gibiyim :)

ben ikisininde arası daha cok kafamı meşgul edebilecegim hemde evimde evcil hayvan beslemek için tekrar muhabbet kuşu beslemeyi düşündüm yalnız daha geniş çapli

tür olarak tek renk üzerinden hareket edeceğim mavi veya albino

fakat bana kar'ı olurmu olmaz mı bilmiyorum..

bu işten kazanç sağlayan arkadaslarımız artı ve eksi yönlerini benim ile paylaşirlarsa cok memlun olurum
iyi günler sağlıklı hobiler..

5 takım ile tecrübeniz de varsa jumbo ya da rainbow tarzı kuşlarla para kazanılır. Yerli ile çok emek az kazanç oluyor.

5 takım ile tecrübeniz de varsa jumbo ya da rainbow tarzı kuşlarla para kazanılır. Yerli ile çok emek az kazanç oluyor.

yanıtınız için çok teşekkür ederim

üremeseler bile dünyanın en güzel şeylerinden birisi evcil bir hayvan beslemek :)

peki herşeyi sorunsuzca yaptık

ürettik elimizde 10 20 adet yavru kuşlarimiz oldu bunun satışı ile ilgili nasil bir yol izliyorsunuz

tecrübelerinize dayanarak..

Ne yazık kı hiç o kadar yavrum olmadı. Hobiciyim. Ya bu forum uzerınden ya da cesıtlı sıteler uzerınden satabılırsınız. Anlasmalı pet shoplara yarı fiyatına ya da.

Son düzenleme:
sitelerden ve fecebook dan satmaya denıyorsun tanına na kadar bu zoroluyor satış işi bu zaman zarfında petshoplara ucuz cuz verıyoruz mecburen :)

Ne yazık kı hiç o kadar yavrum olmadı. Hobiciyim. Ya bu forum uzerınden ya da cesıtlı sıteler uzerınden satabılırsınız. Anlasmalı pet shoplara yarı fiyatına ya da.

yanı mesela yavru bir rainbow u ben 20 tl civarina pets shop a satabilirmiyim :)

yada ortalama fiyatı nedir aşşağı yukari

kar kudurup sermayeyi yemesin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

sitelerden ve fecebook dan satmaya denıyorsun tanına na kadar bu zoroluyor satış işi bu zaman zarfında petshoplara ucuz cuz verıyoruz mecburen :)

yani üstadım benim düşüncem 20 30 adet olunca toptan satmak şeklinde olur :)

tek tek uğraşmak hem zor hemde yorucu olur sabit bir işim var şuan için :)

Varsa bütcen jumbo alıp satacaksın rainbow çek albino felan bunlar 25 35 liradan fazlaya satılmaz petsholara ama jumbo farklı.

petshoplar yavru alırlar o yuzden toplu satman zor yada hepsını ayarlaman lazım yumurtlama ve yumurtadan cıkam gunlerı aynı olacak sekılde o da zor iş :)

petshoplar yavru alırlar o yuzden toplu satman zor yada hepsını ayarlaman lazım yumurtlama ve yumurtadan cıkam gunlerı aynı olacak sekılde o da zor iş :)

2 aylik veya 3 aylik kuşlar petsshoplar almiyorlarmi :)

yaklaşık 20 metrelik bi depo alanim mevcut dükkanımın yanında gerekirse orayıda çevirir üretimhane yaparim ama ben biriktirip toptan satmayı düşünmüştüm 30 40 kuş gibi belki 50

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:22 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

iyi para kazanmak istiyorsan başlangıç olarak 20-30 çiftle başlamalısın bütçem yetmiyorsa 4-5 ay para kazanmam diyorsan yavruları damızlık kuşlarla takas edip çiftleri arttırabilirsin

en fazla 10 takim kuş u idare edebilirim diye tahmin ediyorum

ama fazlasıda kismet bakarsiniz severim kapatirim turizm acentasını komple üretim işine dönerim orasida belli olmaz ya hoş:)

para kazanmak benım için şuanda pekte önemli değil açıkçasi sadece uğraştirsin benı istiyorum

para kazanmak istesem 1 çift iran kedisi alir çiftleşmelerini beklerim :))

yanı mesela yavru bir rainbow u ben 20 tl civarina pets shop a satabilirmiyim :)

yada ortalama fiyatı nedir aşşağı yukari

kar kudurup sermayeyi yemesin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

yani üstadım benim düşüncem 20 30 adet olunca toptan satmak şeklinde olur :)

tek tek uğraşmak hem zor hemde yorucu olur sabit bir işim var şuan için :)

Rainbow fiyatı 70 tl.

Geri