petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim ve Kazanç ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mertcan21 tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. mertcan21

mertcan21 Guest

Merhabalar

4 veya 5 takim ile üretime başlamak istiyorum evimde boş bir adet kullanılmayan ve bol bol gün ışığı ve güneş alan bir oda mevcut

daha önce 25 adet karışık muhabbet kuşu beslemiştim
    kocaman bir salmada

fakat suanda mevcut düzenimin oturması ve hem hobi hemde kendi özel ihtiyaclarimi karsilaya bilecegim bir hobi ile meşgul olmak istiyorum

şimdi aramizdan bazı arkadaşlar hobi mi ürettim biye soracaklar şimdiden duyar gibiyim :)

ben ikisininde arası daha cok kafamı meşgul edebilecegim hemde evimde evcil hayvan beslemek için tekrar muhabbet kuşu beslemeyi düşündüm yalnız daha geniş çapli

tür olarak tek renk üzerinden hareket edeceğim mavi veya albino

fakat bana kar'ı olurmu olmaz mı bilmiyorum..

bu işten kazanç sağlayan arkadaslarımız artı ve eksi yönlerini benim ile paylaşirlarsa cok memlun olurum
    iyi günler sağlıklı hobiler..

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    5 takım ile tecrübeniz de varsa jumbo ya da rainbow tarzı kuşlarla para kazanılır. Yerli ile çok emek az kazanç oluyor.

3. mertcan21

mertcan21 Guest

yanıtınız için çok teşekkür ederim

üremeseler bile dünyanın en güzel şeylerinden birisi evcil bir hayvan beslemek :)

peki herşeyi sorunsuzca yaptık

ürettik elimizde 10 20 adet yavru kuşlarimiz oldu bunun satışı ile ilgili nasil bir yol izliyorsunuz

tecrübelerinize dayanarak..

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ne yazık kı hiç o kadar yavrum olmadı. Hobiciyim. Ya bu forum uzerınden ya da cesıtlı sıteler uzerınden satabılırsınız. Anlasmalı pet shoplara yarı fiyatına ya da.

#4 KORDON, 17 Ekim 2014
    Son düzenleme: 17 Ekim 2014
  5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    sitelerden ve fecebook dan satmaya denıyorsun tanına na kadar bu zoroluyor satış işi bu zaman zarfında petshoplara ucuz cuz verıyoruz mecburen :)

6. mertcan21

mertcan21 Guest

yanı mesela yavru bir rainbow u ben 20 tl civarina pets shop a satabilirmiyim :)

yada ortalama fiyatı nedir aşşağı yukari

kar kudurup sermayeyi yemesin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

yani üstadım benim düşüncem 20 30 adet olunca toptan satmak şeklinde olur :)

tek tek uğraşmak hem zor hemde yorucu olur sabit bir işim var şuan için :)

7. Tunç ÇAĞATAY

Varsa bütcen jumbo alıp satacaksın rainbow çek albino felan bunlar 25 35 liradan fazlaya satılmaz petsholara ama jumbo farklı.

8. mertcan21

mertcan21 Guest

kafes'ler ve kuşlar için şimdilik 1000 lira gibi bi bütçe ayırdım

yada biraz uğraşirsam kafesi evdede yapabilirim :)

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    petshoplar yavru alırlar o yuzden toplu satman zor yada hepsını ayarlaman lazım yumurtlama ve yumurtadan cıkam gunlerı aynı olacak sekılde o da zor iş :)

10. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    iyi para kazanmak istiyorsan başlangıç olarak 20-30 çiftle başlamalısın bütçem yetmiyorsa 4-5 ay para kazanmam diyorsan yavruları damızlık kuşlarla takas edip çiftleri arttırabilirsin

11. mertcan21

mertcan21 Guest

2 aylik veya 3 aylik kuşlar petsshoplar almiyorlarmi :)

yaklaşık 20 metrelik bi depo alanim mevcut dükkanımın yanında gerekirse orayıda çevirir üretimhane yaparim ama ben biriktirip toptan satmayı düşünmüştüm 30 40 kuş gibi belki 50

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:22 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

en fazla 10 takim kuş u idare edebilirim diye tahmin ediyorum

ama fazlasıda kismet bakarsiniz severim kapatirim turizm acentasını komple üretim işine dönerim orasida belli olmaz ya hoş:)

para kazanmak benım için şuanda pekte önemli değil açıkçasi sadece uğraştirsin benı istiyorum

para kazanmak istesem 1 çift iran kedisi alir çiftleşmelerini beklerim :))

12. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Rainbow fiyatı 70 tl.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu üretimi karlımı

,
  2. kanarya uretimi karlı mı