petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

uretımhane kurma fıkırlerı hakkındakı goruslerınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fare662 tarafından 24 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    Selamun aleykum ustalar ben 100 takımlık bı uretımhane kurmak ıstıyorum. su anda kanarya(gloster-parızyen) uretımı yapmaktayım ufak caplı 8 cıft ıle . malıyetı dusurmek ıcın toptan muhabbet kusu satan yerler var 14 tlden duymussunuzdur oralardan gıtsem 300 kus alsam 100 takım eslesırmı yanı esıyle anlasırmı.aldıgım kuslar yavru olmayacak nasıl olur. 45*32 kafes boyutu yeterlı olurmu . kafes uretımı yapmak ıstıyorum salma ıstemıyorum. bu ısın gıderı gelırı ne olur bılgısı olan arkadaslar fıkrını ve bılgılerıyle yol gosterırse cok sevınırım. kusa gerektıgı bakımı ve ılgıyı gosterebılecegıme ınanıyorum ve severek kus beslıyorum bu ısı hem hobı hemde maddı olarak yapmak ıstıyorum.

40*32 4 katlı kafes 70 tl
    25 tane alsak 100 goz 1750 tl

300 muhabbet kusu 4200 tl

tunek suluk akıllı yemlık toplam 650 tl

yuva ve follukta 700 lıra tutsa

toplam 7300 bunun yanında ekstra ne gıderım olur ?
    not:gereksız yorum yapacaklar baska konulara zıplasınlar.

sımdıden tesekkurler yol gosteren hobıcılere...

2. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    uretımhane kurma fıkırım yardımlarınızı beklıyorm

Selamun aleykum ustalar ben 100 takımlık bı uretımhane kurmak ıstıyorum. su anda kanarya(gloster-parızyen) uretımı yapmaktayım ufak caplı 8 cıft ıle . malıyetı dusurmek ıcın toptan muhabbet kusu satan yerler var 14 tlden duymussunuzdur oralardan gıtsem 300 kus alsam 100 takım eslesırmı yanı esıyle anlasırmı.aldıgım kuslar yavru olmayacak nasıl olur. 45*32 kafes boyutu yeterlı olurmu . kafes uretımı yapmak ıstıyorum salma ıstemıyorum. bu ısın gıderı gelırı ne olur bılgısı olan arkadaslar fıkrını ve bılgılerıyle yol gosterırse cok sevınırım. kusa gerektıgı bakımı ve ılgıyı gosterebılecegıme ınanıyorum ve severek kus beslıyorum bu ısı hem hobı hemde maddı olarak yapmak ıstıyorum.

40*32 4 katlı kafes 70 tl
    25 tane alsak 100 goz 1750 tl

300 muhabbet kusu 4200 tl

tunek suluk akıllı yemlık toplam 650 tl

yuva ve follukta 700 lıra tutsa

toplam 7300 bunun yanında ekstra ne gıderım olur ?
    not:gereksız yorum yapacaklar baska konulara zıplasınlar.

sımdıden tesekkurler yol gosteren hobıcılere...

3. kurtcan

kurtcan New Member

Beğenileri:
    0
    Vitamin ,Yem ,Gaga taşları ,mirenal taşlar,Mama içerikleri için ürünler.
    Strafor ısı yalıtımı için.
    Mdf straforu korumak için.
    Birde geniş bir alan tabi
    Çünkü;300 muabbet kuşu biraz fazla sanki aziz dostum.

4. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yem mama vitamin yem katkısı gibi zira 300 kuştan bahsediliyo bunlarda bayagı malıyetli olur ayrıyetten cok buyuk salmalara ıhtıyacınız var eş değillerse salmalarda gözleme alınıp eş tutanlar kafeslerıne atılacak yada eş konusunu zamana bırakırım dersenız bu kez urettıgınız yavruları koyacak bir yere ıhtıyacınız var yanı salmasız olmaz bence kafeslerıde 45*35 secilmeli birazdaha buyuk bıraz daha rahat ust ustede eklenebılıyor netten arastırın tanesı 22 liraya mevcut bu üretım kafeslerınden .cok adetli alacagınız ıcınde cok buyuk ıhtımal ındırım yapılır e tabi kuşların saglıgı acısından bu ucuz kafesler ne kadar garantılıdır bilemem ama dusuk malıyet ve kuslar ıcın daha genıs alan kolay gelsın

5. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    300 kus tercıh etmemın sebebı 200 kus alırsam 100 takım es tutmaz dıyerekten yem kalamar kemıgı vıtamın mama vs bunlar gozumu korkutmuyor tedırgın oldugum konular kuslar es tutması kafes boyutu uzun vadede getırısı goturusu cevaplarınız ıcın tesekkurler

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    1. 14TL'den alacağın ithal kuşların yarısından yavru alırsan şanslısın demektir.
    2. 100çift az değil, mekan önemli, aydınlatma, havalandırma, ısıtma, temizlik.
    3. Resmi izn alman gerek böyle büyük üretim yaparsan yakalanmama riskin yok. Hobiciyim de diyemezsin.
    4. Yavruları ne yapacakacaksın? Petshoplar 15-20TL ye alıyorlar.

7. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    üretimhaneyı buldunuzmu

8. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    levent bey damızlıkları nereden temın etmemı onerırsınız aydınlatma ısıtma vs bu konuları astım skıntılı bı durumu kalmadıı. tabıkı petshoplara satıs yapacagım 15 tlyı kucumsemeyelım lutfen sakız 10 kurus ama o sakızdan bınlerce ınsan para kazanıyor sonucta. dusunce ve fıkırlerınız ıcın tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

kendım kurmak ıstıyorum berkay bey toptan kus satan yerlerden alsam dıyedusunmustum ama ne kadar dogru bılmıyorum.

9. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Hangi ilde üretim hane kuruyorsunus bende 37 takım 5 katlı kafes yuvalik akıllı yemlik suluk komple satıyorum show muhabbet geçiyorum da

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
  11. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    bence bulundugunuz yerde bir üretici bulursanız, size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum..

12. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yanlış anladınız daha dogrusu ben dogru sekılde sormadım pardon :) yani üretimhane için bır mekan buldunuzmu ve kac m2

13. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    yarın dernekte yetıstırıcılerle gorusesecegım sızlerınde fıkır ve goruslerını almak ıstedım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

yaklasık 50 60 metrekare bır yerım var

14. mehmath

mehmath New Member

Beğenileri:
    1
    bence salma yapmıcaksan direk hazır çift al bide 300 kus filan deil 50 çiftle başla mesela baktın işler istedigin gibi altından kalkabiliyosun kendi yavrularınla çift sayını 6 ay sora filan zaten 100 çift yaparsın daha bi mantıklı olur gibi simdi direk bu kadar çiftle basşlaman seni bunaltabilir

15. baskentli06

Beğenileri:
    2
    nerde kardeş sen yorumlara bahanen hazır sen kafana göre takıl öle degil işte üretim muhabbet kuşu farklı kanarya ile alakalı bir yanı yok kus esini öldürecek yavruya bakmayacak bit olacak ne bilim hastalık olacak öle akr edecem die bakma zararda edebilirsin.

16. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0
    tabıkıde zararda edebılırım ama ımkansızda degıl bunu ureten uretımhaneler ınsanlara dedesınden mıras kalmadı bende emeklemeden kosmak ıstemıyorum zaten fıkırlerınıze danısıyorum.

17. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun

18. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1 çift kuş 60-70 günde ortalama 4 yavru verir. 15tl*4 60 tl yapar . kısa hesap çift başı aylık 30 tl gelirin olur.altı yavrulu çift aylık 1 kilo yem yer, maması,kalamarı,ilacı vs.. 5 tl gideri olur(kira-ısıtma-su vb masraflr hariç) bir çift kuşun aylık kazancı gelir 25 tl. hesap bu arkadaşım.çift başı 6-7 yavru almak hayal.çift bası aylık 6 yavru almak için en az 1-1,5 sene emek verip kuşları secip ayırmak gerekir.yavruyu döven yavruya bakmayn yumurtayı kıran vs... vs.. kısaca çift başı her kuluçka 4 yavru alırsın.

19. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    Yuvaliga 700 yazmisin bir marangozla anlaş200 liya yaptirirsin....inşallah basara bilirsin

20. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 çift kuş al bi dene bakalım kaç ayda kaç yavru yaptı
    öyle kolay değil hop alayım atayım yumurta olsun yavru doğsun
    para kazanmak istiyorsan kolay değil
    mekan zaman sermaye varsa yavaştan başla
    inşallah gönlünce olur
    bide insanların fikirlerine saygı göster
    kimse sana rampa yapmıyor fikir beyan ediyor

Sayfayı Paylaş