Karadeniz Pet

uretımhane kurma fıkırlerı hakkındakı goruslerınız

fare662

Yeni Üye
Selamun aleykum ustalar ben 100 takımlık bı uretımhane kurmak ıstıyorum. su anda kanarya(gloster-parızyen) uretımı yapmaktayım ufak caplı 8 cıft ıle . malıyetı dusurmek ıcın toptan muhabbet kusu satan yerler var 14 tlden duymussunuzdur oralardan gıtsem 300 kus alsam 100 takım eslesırmı yanı esıyle anlasırmı.aldıgım kuslar yavru olmayacak nasıl olur. 45*32 kafes boyutu yeterlı olurmu . kafes uretımı yapmak ıstıyorum salma ıstemıyorum. bu ısın gıderı gelırı ne olur bılgısı olan arkadaslar fıkrını ve bılgılerıyle yol gosterırse cok sevınırım. kusa gerektıgı bakımı ve ılgıyı gosterebılecegıme ınanıyorum ve severek kus beslıyorum bu ısı hem hobı hemde maddı olarak yapmak ıstıyorum.

40*32 4 katlı kafes 70 tl
25 tane alsak 100 goz 1750 tl

300 muhabbet kusu 4200 tl

tunek suluk akıllı yemlık toplam 650 tl

yuva ve follukta 700 lıra tutsa

toplam 7300 bunun yanında ekstra ne gıderım olur ?
not:gereksız yorum yapacaklar baska konulara zıplasınlar.

sımdıden tesekkurler yol gosteren hobıcılere...

uretımhane kurma fıkırım yardımlarınızı beklıyorm

Selamun aleykum ustalar ben 100 takımlık bı uretımhane kurmak ıstıyorum. su anda kanarya(gloster-parızyen) uretımı yapmaktayım ufak caplı 8 cıft ıle . malıyetı dusurmek ıcın toptan muhabbet kusu satan yerler var 14 tlden duymussunuzdur oralardan gıtsem 300 kus alsam 100 takım eslesırmı yanı esıyle anlasırmı.aldıgım kuslar yavru olmayacak nasıl olur. 45*32 kafes boyutu yeterlı olurmu . kafes uretımı yapmak ıstıyorum salma ıstemıyorum. bu ısın gıderı gelırı ne olur bılgısı olan arkadaslar fıkrını ve bılgılerıyle yol gosterırse cok sevınırım. kusa gerektıgı bakımı ve ılgıyı gosterebılecegıme ınanıyorum ve severek kus beslıyorum bu ısı hem hobı hemde maddı olarak yapmak ıstıyorum.

Vitamin ,Yem ,Gaga taşları ,mirenal taşlar,Mama içerikleri için ürünler.
Strafor ısı yalıtımı için.
Mdf straforu korumak için.
Birde geniş bir alan tabi
Çünkü;300 muabbet kuşu biraz fazla sanki aziz dostum.

yem mama vitamin yem katkısı gibi zira 300 kuştan bahsediliyo bunlarda bayagı malıyetli olur ayrıyetten cok buyuk salmalara ıhtıyacınız var eş değillerse salmalarda gözleme alınıp eş tutanlar kafeslerıne atılacak yada eş konusunu zamana bırakırım dersenız bu kez urettıgınız yavruları koyacak bir yere ıhtıyacınız var yanı salmasız olmaz bence kafeslerıde 45*35 secilmeli birazdaha buyuk bıraz daha rahat ust ustede eklenebılıyor netten arastırın tanesı 22 liraya mevcut bu üretım kafeslerınden .cok adetli alacagınız ıcınde cok buyuk ıhtımal ındırım yapılır e tabi kuşların saglıgı acısından bu ucuz kafesler ne kadar garantılıdır bilemem ama dusuk malıyet ve kuslar ıcın daha genıs alan kolay gelsın

300 kus tercıh etmemın sebebı 200 kus alırsam 100 takım es tutmaz dıyerekten yem kalamar kemıgı vıtamın mama vs bunlar gozumu korkutmuyor tedırgın oldugum konular kuslar es tutması kafes boyutu uzun vadede getırısı goturusu cevaplarınız ıcın tesekkurler

1. 14TL'den alacağın ithal kuşların yarısından yavru alırsan şanslısın demektir.
2. 100çift az değil, mekan önemli, aydınlatma, havalandırma, ısıtma, temizlik.
3. Resmi izn alman gerek böyle büyük üretim yaparsan yakalanmama riskin yok. Hobiciyim de diyemezsin.
4. Yavruları ne yapacakacaksın? Petshoplar 15-20TL ye alıyorlar.

300 kus tercıh etmemın sebebı 200 kus alırsam 100 takım es tutmaz dıyerekten yem kalamar kemıgı vıtamın mama vs bunlar gozumu korkutmuyor tedırgın oldugum konular kuslar es tutması kafes boyutu uzun vadede getırısı goturusu cevaplarınız ıcın tesekkurler
üretimhaneyı buldunuzmu

levent bey damızlıkları nereden temın etmemı onerırsınız aydınlatma ısıtma vs bu konuları astım skıntılı bı durumu kalmadıı. tabıkı petshoplara satıs yapacagım 15 tlyı kucumsemeyelım lutfen sakız 10 kurus ama o sakızdan bınlerce ınsan para kazanıyor sonucta. dusunce ve fıkırlerınız ıcın tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

kendım kurmak ıstıyorum berkay bey toptan kus satan yerlerden alsam dıyedusunmustum ama ne kadar dogru bılmıyorum.

Hangi ilde üretim hane kuruyorsunus bende 37 takım 5 katlı kafes yuvalik akıllı yemlik suluk komple satıyorum show muhabbet geçiyorum da

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence bulundugunuz yerde bir üretici bulursanız, size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum..

levent bey damızlıkları nereden temın etmemı onerırsınız aydınlatma ısıtma vs bu konuları astım skıntılı bı durumu kalmadıı. tabıkı petshoplara satıs yapacagım 15 tlyı kucumsemeyelım lutfen sakız 10 kurus ama o sakızdan bınlerce ınsan para kazanıyor sonucta. dusunce ve fıkırlerınız ıcın tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:20 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

kendım kurmak ıstıyorum berkay bey toptan kus satan yerlerden alsam dıyedusunmustum ama ne kadar dogru bılmıyorum.
yanlış anladınız daha dogrusu ben dogru sekılde sormadım pardon :) yani üretimhane için bır mekan buldunuzmu ve kac m2

bence bulundugunuz yerde bir üretici bulursanız, size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum..

yarın dernekte yetıstırıcılerle gorusesecegım sızlerınde fıkır ve goruslerını almak ıstedım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

yanlış anladınız daha dogrusu ben dogru sekılde sormadım pardon :) yani üretimhane için bır mekan buldunuzmu ve kac m2

yaklasık 50 60 metrekare bır yerım var

bence salma yapmıcaksan direk hazır çift al bide 300 kus filan deil 50 çiftle başla mesela baktın işler istedigin gibi altından kalkabiliyosun kendi yavrularınla çift sayını 6 ay sora filan zaten 100 çift yaparsın daha bi mantıklı olur gibi simdi direk bu kadar çiftle basşlaman seni bunaltabilir

nerde kardeş sen yorumlara bahanen hazır sen kafana göre takıl öle degil işte üretim muhabbet kuşu farklı kanarya ile alakalı bir yanı yok kus esini öldürecek yavruya bakmayacak bit olacak ne bilim hastalık olacak öle akr edecem die bakma zararda edebilirsin.

nerde kardeş sen yorumlara bahanen hazır sen kafana göre takıl öle degil işte üretim muhabbet kuşu farklı kanarya ile alakalı bir yanı yok kus esini öldürecek yavruya bakmayacak bit olacak ne bilim hastalık olacak öle akr edecem die bakma zararda edebilirsin.

tabıkıde zararda edebılırım ama ımkansızda degıl bunu ureten uretımhaneler ınsanlara dedesınden mıras kalmadı bende emeklemeden kosmak ıstemıyorum zaten fıkırlerınıze danısıyorum.

1 çift kuş 60-70 günde ortalama 4 yavru verir. 15tl*4 60 tl yapar . kısa hesap çift başı aylık 30 tl gelirin olur.altı yavrulu çift aylık 1 kilo yem yer, maması,kalamarı,ilacı vs.. 5 tl gideri olur(kira-ısıtma-su vb masraflr hariç) bir çift kuşun aylık kazancı gelir 25 tl. hesap bu arkadaşım.çift başı 6-7 yavru almak hayal.çift bası aylık 6 yavru almak için en az 1-1,5 sene emek verip kuşları secip ayırmak gerekir.yavruyu döven yavruya bakmayn yumurtayı kıran vs... vs.. kısaca çift başı her kuluçka 4 yavru alırsın.

Yuvaliga 700 yazmisin bir marangozla anlaş200 liya yaptirirsin....inşallah basara bilirsin

2 çift kuş al bi dene bakalım kaç ayda kaç yavru yaptı
öyle kolay değil hop alayım atayım yumurta olsun yavru doğsun
para kazanmak istiyorsan kolay değil
mekan zaman sermaye varsa yavaştan başla
inşallah gönlünce olur
bide insanların fikirlerine saygı göster
kimse sana rampa yapmıyor fikir beyan ediyor

Geri