Karadeniz Pet

Ustalar bakarmısınız

Cem Bora AKINCI

Meraklı Üye
Yavru kuşum 1 aydır kanadı uzamadı. Baktığımda kanadın ucunda yara gibi şeyler farkettim. Bu kadar çekebildim. Sizce nedeni nedir? Kanadı çekmelimiyim?

g4vpbb.jpg

Yarayı çözemedim tam, ur gibi mi yoksa yara gibi mi acaba tüy mü döndü, kanat uzaması 1-1,5 ay sürebilir, uzuyor gibi gözüküyor. başka fotoğrafları yok mu acaba

Yarayı çözemedim tam, ur gibi mi yoksa yara gibi mi acaba tüy mü döndü, kanat uzaması 1-1,5 ay sürebilir, uzuyor gibi gözüküyor. başka fotoğrafları yok mu acaba

ustam sanki ucunda bir yara var gibi kanadın dibinde ama yanındaki normal beyaz uzuyor. o ucunda yara olanı çekeyimmi?

O tüyler patlamış olabilir patlayinca da kanat büyümez bu nedenle ya tüy dökümü olmalı ya da çekmek gerekir başıma gelmedi hiç ama guvercinlerde oluyor ordan esinlendim

Belli yara olmuş telek dibi patlamış ve kurumuş burdan anladigim bu

Çekin kuşun sağlığı açısından yapmamız gereken bu inşaallah sonraki filiz düzgün gelir ve uzar

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:29 -->-> Daha önceki mesaj 00:02 --

Çekin kuşun sağlığı açısından yapmamız gereken bu inşaallah sonraki filiz düzgün gelir ve uzar

hocam kanatlarını çekeyim dedim ama kökten siyahımsı bir tabaka var kanat hiç yok

vQAv1p.jpg

12alQG.jpg

Veterinere götürme imkanınız var mı zira ben buradan tam anlayamıyorum aksi bir şekilde yanlışta yönlendirebilirim bir hata yapmak istemiyorum

hocam burada kısıtlı veteriner var açıkcası götürdüm daha önce uçamıyor diye kursağı şişmiş ölür 7 güne dedi 20 gün oldu hala aynı güvenmiyorum anlıcağınız

1 aydır böyle olması garip en azından tüye girip uzaması lazımdı ben o kadar uzman değilim fikrimi söylemiştim zaten :(

Geri