Karadeniz Pet

Uyku sorunu

• Konbuyu başlatan Kemal ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
K

Kemal ÇETİN

Guest
Arkadaşlar 3-4 gündür çift muhabbet kuşlarımı akşam 10 olunca kafesin önündeki tele gagalarını dayamış hareketsiz dururken görüyorum sonra gidip bakıyorum tele dokununca deli gibi uçuşup bir kaç dk sonra yine aynı yere konuyorlar benim sorun olduğunu düşündüğüm iki şey var;
1-aynı odada kafesin 3-4 metre yanındaki akvaryum (filtrelerden çıkan ses)
2-uyumak için çıktıkları tünek sabit değil iple kafese asılı konumda sorun bu da olabilir mi ?
:confused:

öncelikle mutlak suretle tunek sabit ve sağlam bi şekilde yerinde durmalı ..diğersorunuza gelirsek kuşların size ve ortama olan güveni tam yoktur o yüzden geceleri tellerde uyurlar ve heran tetikte olurlar , zamanla bu sorunu atlatacaklarını düşünüyorum..

Dişi kuşum 1 yıldır bizimle ama erkeği alalı 10 gün oldu sonra kafesi büyütüp yeni kafeslerine koydum 5 gün önce ilk iki gün sallanan tünekte uyudular (altta iki tane sabit tünek te var) 2-3 gündür dediğimi görüyorum şu anda yine o tüneğe çıktılar yarın yukarıya da sabit bir tünek takıcam inşallah sorun ortadan kalkar akvaryumun sesinden uyuyamama gibi bir durum söz konusu değildir inş...

Akvaryum ile alakalı olduğunu sanmıyorum , benimde akvaryumla kuşlar yanyana ama sorun yaşamadım..Bu arada onları tedirgin eden bişey olmuştur o yüzden olabilir..

Olabilir yarına sabit bir tünek takıp olayı çözmeye çalışacağım teşekkürler...

rica ederim..

Bugün sallanan tünekleri ve süsleri çıkarıp üst tarafa sabit bir tünek taktım,sorun çözüldü.taktığım tüneğin üzerinde uyuyorlar artık. :D

Bugün sallanan tünekleri ve süsleri çıkarıp üst tarafa sabit bir tünek taktım,sorun çözüldü.taktığım tüneğin üzerinde uyuyorlar artık. :D

Sorunun çözündüğüne sevindim kemal abi :) Bu arada akvaryumlarınızdan kareleri gerekli başlığın altında açarsanız bi göz atmak isterim :D

Dekor değiştirilmeli,fonda hava kalmış kredi kartıyla alın,bitkiler yanlış yere konumlandırılmış :D vs gözüme batan şeyler oldu ama balıkların neşeleri oldukça yerinde gözüküyor stres benekleri falanda yok maşallah :)

Fon olayını şekerli su ile hallettim ve bitkiler plastik yalnış yere konumlansa ne olur yani :D Birde bu benim 1 yıllık dekorum cancazım...(iyi veya kötü balıkların ihtiyaçlarına göre iyi bir diziliş bence :))

Maşallah hayalimdeki akvaryumlardan biri :) Şu an 60 litrelik bir akvaryumda melek besliyorum. Malum öğrenci hali... :)

Buda benim 100 Lt deyken hayaldi ama şimdi küçük geliyor elimden gelse 1 ton kurucam ama giderini kestiremiyorum :)
Olayı akvaryum forumuna bağladık ya hayırlısı :D

Fon olayını şekerli su ile hallettim ve bitkiler plastik yalnış yere konumlansa ne olur yani :D Birde bu benim 1 yıllık dekorum cancazım...(iyi veya kötü balıkların ihtiyaçlarına göre iyi bir diziliş bence :))

Şekerli suyla nasıl hallettiniz? (değişik bir bilgi daha öğreniyoruz heralde :) )
Yani abi daha iyi bir dekorla hem balıklara hemde göze hitap edebilir :D Mamağfi cancazım bu da güzel kötü demedim abi :)

Şekerli su yapıştırıcı görevi görüyor ama kolay çıktığı için yapıştırıcıdan daha çok tercih ediliyor bildiğin yoğun kıvamlı şekerli suyu arka cama sürüp fonu koyuyorsun havasını aldıktan sonra hava almaz yapışıyor tamamen şeker kuruyunca yapıştırıcı görevi görür.
Ben dekor konusunda tembelim 1 yıl oldu hiç değiştiresim gelmiyor aklımda benimde birşeyler var ama dediğim gibi tembellik :D