Karadeniz Pet

Uzun ve Kısa Kuyruklu Muhabbet Kuşları

• Konbuyu başlatan TayfunErbilen
  • Başlangıç tarihi
T

TayfunErbilen

Guest
Benim okuduğum kadarıyla genelde muhabbet kuşları uzun kuyruklu diye söyleniyor, ancak benim yeşilli kuşumun kuyruğu nedense çok kısa :) Resimde de fark edeceksinizdir, bu bir sorun mu, bir şey göstergesi mi? Ya da sorun yok mu :)

l0f9.png

tüy dökme dönemindeyse yeniden çıkar. eğer değilse genetik olabiliyor.

ucuyorsa sıkıntı yok kardeş dökmüşse tüyünü çıkar yavaş yavaş merak etme

Kusun kuyruk tüyü dökülmüş zamanla cıkar

kısa kuyruk genelde ithal kuşlarda olur.kendi ebatlarıda küçük olur.aldığındada böylemiydi

kısa kuyruk genelde ithal kuşlarda olur.kendi ebatlarıda küçük olur.aldığındada böylemiydi
Gökhan bey kısa kuyruklu olsaydı küt olmazmıydı digerine göre bunda uzun kuyruk tüyü adına hiçbirsey yok dökülmüş gibi gözküyo

ahh şu ithal kuşlar ortalığı mahvediyolar.çeşit çeşit renkleri var.kuyruk yapıları serçe parmağınız kadar olan bile var.canlı görmek lazım kesin bişey diemem dökülmü
ş gbi gözüküyo .eğer kopmuş ise mutlaka o bölgeden yenisi geliyodur bakmak lazım kuşa

ahh şu ithal kuşlar ortalığı mahvediyolar.çeşit çeşit renkleri var.kuyruk yapıları serçe parmağınız kadar olan bile var.canlı görmek lazım kesin bişey diemem dökülmü
ş gbi gözüküyo .eğer kopmuş ise mutlaka o bölgeden yenisi geliyodur bakmak lazım kuşa
Yanlıs anlamayın sakın bu yorumlarımdan dolayı.Tabiki haklısınız canlı görünce daha kesin cevap verilebilir fakat fotografdan gördügüm kadarıyla dökülmüş gibi gözüküyor

Son düzenleme:
estafurullah.evet dökülmüş gbi duruyorveya kopmuşda olabilir

kuşun kuyruğu düşmüş yav sorun yok kuşta maşallah çıkar en kısa zamanda

Çıkması için orada kök kalmaması lazım onları çekmelisiniz

kuşun kuyruğunun neredeyse hepsinin kopması tuhaf bu şekilde bir dökülme var ise tüy kökleriyle alakalı bir hastalık protein eksikliği veya kanat kurtlarına yorumlanır kuşunuzun uçabildiğinden emin olun ve sürekli uçurun kanatlarındada dökülmeler olursa yakında bilinki durum ciddi

düzelir bnce bnmkilerdede dökülüyo uzuyo tekrar dökülüyo ne zmn geçer artık bilinmez

benim de bir kuşumun kuyruğu böyleydi. ama hiç çıkmadı, hep böyle kaldı.

Kuşun uçmasında bir problem yok.. Ancak yinede erkek olan mavi kuş çok daha aktif ve daha iyi uçuyor.. Açıkçası hiç dikkat etmedim ilk başta kuyruğu uzunmuydu diye, ama saınırm bu kadar kısa değildi.. Bilmiyorum çok uysal bir kuş, seviyorum böyle uysal olmasını.. Mavili çılgın biraz, bu uysallık bir rahatsızlıktan dolayı değildir inşallah öyle ise çok üzülürüm..

Geri