petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardim lazim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yusuf ŞANLI tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Yusuf ŞANLI

Arkadaslar meraba,
    2 gun oncesine kadar kusta hicbir sıkıntı yoktu bu sabah baktigimda gozu bu halde mantara benzemiyor bu nedir nasil duzelir diger gozu normal ve o surekli acik ama bu gozu acamiyor gagasindaki pempelikler hep vardi bu halde gorunce icim acidi

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    bit spreyi kullandınmı ?

3. Bülent ÇAPIK

Bülent ÇAPIK New Member

Beğenileri:
    0
    çok kötü olmuş ya :( inşallah geçer iyileşir.

4. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    kafesin tabanındakiler ne öyle ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:29 --

Ayrıca kuş boyaları kemirmis hep ?

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    çok kötü olmuş inşallah geçer

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Kafesin tabanı önemli değil şuan da sorun bu hastalığa çözüm aramak , kardeşim geçmiş olsun bilsem yardımcı olurum ama inşallah geçici bir problemdir kalıcı hasar bırakmaz umarım...

7. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    Eğer kafesin altındakiler pislikleri ise kafesi daha sık temizlemenizi öneririm hijyen yoksa hastalık vardır

8. Yusuf ŞANLI

Yok kullanmadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

Kafesin altindaki pislik degil yem aslinda soyle bir durum var disi kizginlik doneminde bu yuzden yemlikteki tum yemleri alip yere atiyor hemde yemligi doldurur doldurmaz o yuzden kuslar yerden yem yiyor yani temizlersem yem jalmiyor ki 2 gunde bir yinede temizliyorum kalamar kemigini tutup yere atiyor yerdeki kagidi parcaliyor pislik yok yani

9. sibel

sibel Guest

Bence bir veterinere götürseniz iyi olur ilk defa görüyorum böyle bir şeyi :/ ayrıca suyuna vitamin koyun her ihtimale karşı.

10. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    bu bahsettiğiniz normal bir durum değil alt korumalı kafesler var akıllı yemlikler var vs. kuşlar tabandan yiyor diyorsunuz e oraya dışkı da yapıyorlar sonra gözündeki sorun ne diye konu açıyorsunuz sorun hijyen sorunu temiz ortamda değilki kuşlar hertürlü hastalığa açıklar.

11. Yusuf ŞANLI

Var suyunda vitamin herzaman koyarim tam 2 aaatir ariyorum ama malesef acik bi veteriner yok ve buyuk ihtimalle yarin pazar yarinda olmayacak acik bi kac resim cektm simdi petshoplari gezecem belki bilen vardir

12. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Gözü hakkında bilgim yok ama yem dökme sorunu benim dişi kuşun birinde de var, ne yaptıysam vazgeçmedi en son yemlikleri çıkardım bölmeli mamalığa koydum yemleri şimdi dökemiyor.

13. Yusuf ŞANLI

Tabani telli kafes bendede var ayrica akilli yemligimde o kadarini bende dusunebiliyorum ama tum gun iste oluyorum ve disi yemlikte yem birakmiyor farkettiysen balli cubuguda parcalamis ve yere dusurmus simdi kus herseyi yere atarken ve ben izgarali kafes kullanirsam yemi nasil yiyecekler acaba ?

14. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Akıllı yemlikten yemleri nasıl döküyor?Kalamar kemiği de var onu nasıl düşürüyor telle bağlamıyormusunuz?Ballı krakeri parçalamış diyorsunuz forumda her yerde ballı krakerin zararlı olduğu yazıyor onu vermeniz baştan hata ve en önemlisi kafesin boyaları dökülmüş kemirmişler belli ki bakım şartlarınız da büyük sorunlar var bunları size belirtmek istiyorum hasta olmaları normal bu durumda.

15. Yusuf ŞANLI

Balli cubuk el yapimidir g0rky06 arkadasin tarifiyle kalamar kemigini telle baglamiyorum tel zarar vermesin diye ince camasir ipi var kemigin ustunu kemirip dusuruyor akilli yemlikle normalin bi farki yok agziyla toplayip yere atiyor ewe donunce diger kafeslerimi ceker atarim temiz oldugunu gorursun kuslar ewin salonunda en guzel yerinde temizlik konusunda bir sknti olmadigindan fazlasiyla eminim

16. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kafesin tabanı silme yem dolu koruma yok tabandan yem yiyor diyorsunuz dışkılarınıda oraya yapıyorlar ve hala hijyende sorun yok diyorsunuz.Herşeyi kuşun yaptığını iddaa ediyorsunuz siz hiç önlem almayın bütün suç kuşta zaten.
    her petshopda bulunan bu suluklar var alın buna yem koyun bakalım buradan da dökebilecekmi yemleri
    önceki paylaşımlarınızdan birkaç resim GERÇEKTEN ÇOK HİJYENE ÖNEM VERİYORSUNUZ TEBRİK EDERİM

#16 ermann, 17 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 17 Mayıs 2014
  17. Yusuf ŞANLI

2 ayri veterinere goturdum kus goz nezlesi olmus mevsimden dolayi genta die bir damla verdi kuslarima gerekli bakimi gosterdigimi fazlasiyla dusunuyorum yardim etmeye calisan herkese cok tesekkur ederim cozum bulmak yerine muhalefet olmaya calisan insanlarada tesekkur ederim

18. Oğuzhan Mavi

Geçmiş olsun yusuf.

19. Yusuf ŞANLI

Tesekkur ederim 3 gune gececegini soyledi veteriner

20. Oğuzhan Mavi

Temizliğide dikkat et sonra millet laf söylemesin , senin yüzünden bazılarının başı yanmasın. ;) Gerçi yansa da farmaz bana da olsun yine de hakkını savunmayı da bil , sana bir dost tavsiyesi .:)

Sayfayı Paylaş