Karadeniz Pet

Yardim lazim

• Konbuyu başlatan Yusuf ŞANLI
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf ŞANLI

Guest
Arkadaslar meraba,
2 gun oncesine kadar kusta hicbir sıkıntı yoktu bu sabah baktigimda gozu bu halde mantara benzemiyor bu nedir nasil duzelir diger gozu normal ve o surekli acik ama bu gozu acamiyor gagasindaki pempelikler hep vardi bu halde gorunce icim acidi

çok kötü olmuş ya :( inşallah geçer iyileşir.

kafesin tabanındakiler ne öyle ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:30 -->-> Daha önceki mesaj 14:29 --

Ayrıca kuş boyaları kemirmis hep ?

çok kötü olmuş inşallah geçer

Kafesin tabanı önemli değil şuan da sorun bu hastalığa çözüm aramak , kardeşim geçmiş olsun bilsem yardımcı olurum ama inşallah geçici bir problemdir kalıcı hasar bırakmaz umarım...

Eğer kafesin altındakiler pislikleri ise kafesi daha sık temizlemenizi öneririm hijyen yoksa hastalık vardır

bit spreyi kullandınmı ?

Yok kullanmadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

Eğer kafesin altındakiler pislikleri ise kafesi daha sık temizlemenizi öneririm hijyen yoksa hastalık vardır

Kafesin altindaki pislik degil yem aslinda soyle bir durum var disi kizginlik doneminde bu yuzden yemlikteki tum yemleri alip yere atiyor hemde yemligi doldurur doldurmaz o yuzden kuslar yerden yem yiyor yani temizlersem yem jalmiyor ki 2 gunde bir yinede temizliyorum kalamar kemigini tutup yere atiyor yerdeki kagidi parcaliyor pislik yok yani

Bence bir veterinere götürseniz iyi olur ilk defa görüyorum böyle bir şeyi :/ ayrıca suyuna vitamin koyun her ihtimale karşı.

Yok kullanmadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:34 -->-> Daha önceki mesaj 15:32 --

Kafesin altindaki pislik degil yem aslinda soyle bir durum var disi kizginlik doneminde bu yuzden yemlikteki tum yemleri alip yere atiyor hemde yemligi doldurur doldurmaz o yuzden kuslar yerden yem yiyor yani temizlersem yem jalmiyor ki 2 gunde bir yinede temizliyorum kalamar kemigini tutup yere atiyor yerdeki kagidi parcaliyor pislik yok yani
bu bahsettiğiniz normal bir durum değil alt korumalı kafesler var akıllı yemlikler var vs. kuşlar tabandan yiyor diyorsunuz e oraya dışkı da yapıyorlar sonra gözündeki sorun ne diye konu açıyorsunuz sorun hijyen sorunu temiz ortamda değilki kuşlar hertürlü hastalığa açıklar.

Bence bir veterinere götürseniz iyi olur ilk defa görüyorum böyle bir şeyi :/ ayrıca suyuna vitamin koyun her ihtimale karşı.

Var suyunda vitamin herzaman koyarim tam 2 aaatir ariyorum ama malesef acik bi veteriner yok ve buyuk ihtimalle yarin pazar yarinda olmayacak acik bi kac resim cektm simdi petshoplari gezecem belki bilen vardir

Gözü hakkında bilgim yok ama yem dökme sorunu benim dişi kuşun birinde de var, ne yaptıysam vazgeçmedi en son yemlikleri çıkardım bölmeli mamalığa koydum yemleri şimdi dökemiyor.

bu bahsettiğiniz normal bir durum değil alt korumalı kafesler var akıllı yemlikler var vs. kuşlar tabandan yiyor diyorsunuz e oraya dışkı da yapıyorlar sonra gözündeki sorun ne diye konu açıyorsunuz sorun hijyen sorunu temiz ortamda değilki kuşlar hertürlü hastalığa açıklar.

Tabani telli kafes bendede var ayrica akilli yemligimde o kadarini bende dusunebiliyorum ama tum gun iste oluyorum ve disi yemlikte yem birakmiyor farkettiysen balli cubuguda parcalamis ve yere dusurmus simdi kus herseyi yere atarken ve ben izgarali kafes kullanirsam yemi nasil yiyecekler acaba ?

Tabani telli kafes bendede var ayrica akilli yemligimde o kadarini bende dusunebiliyorum ama tum gun iste oluyorum ve disi yemlikte yem birakmiyor farkettiysen balli cubuguda parcalamis ve yere dusurmus simdi kus herseyi yere atarken ve ben izgarali kafes kullanirsam yemi nasil yiyecekler acaba ?
Akıllı yemlikten yemleri nasıl döküyor?Kalamar kemiği de var onu nasıl düşürüyor telle bağlamıyormusunuz?Ballı krakeri parçalamış diyorsunuz forumda her yerde ballı krakerin zararlı olduğu yazıyor onu vermeniz baştan hata ve en önemlisi kafesin boyaları dökülmüş kemirmişler belli ki bakım şartlarınız da büyük sorunlar var bunları size belirtmek istiyorum hasta olmaları normal bu durumda.

Akıllı yemlikten yemleri nasıl döküyor?Kalamar kemiği de var onu nasıl düşürüyor telle bağlamıyormusunuz?Ballı krakeri parçalamış diyorsunuz forumda her yerde ballı krakerin zararlı olduğu yazıyor onu vermeniz baştan hata ve en önemlisi kafesin boyaları dökülmüş kemirmişler belli ki bakım şartlarınız da büyük sorunlar var bunları size belirtmek istiyorum hasta olmaları normal bu durumda.

Balli cubuk el yapimidir g0rky06 arkadasin tarifiyle kalamar kemigini telle baglamiyorum tel zarar vermesin diye ince camasir ipi var kemigin ustunu kemirip dusuruyor akilli yemlikle normalin bi farki yok agziyla toplayip yere atiyor ewe donunce diger kafeslerimi ceker atarim temiz oldugunu gorursun kuslar ewin salonunda en guzel yerinde temizlik konusunda bir sknti olmadigindan fazlasiyla eminim

Balli cubuk el yapimidir g0rky06 arkadasin tarifiyle kalamar kemigini telle baglamiyorum tel zarar vermesin diye ince camasir ipi var kemigin ustunu kemirip dusuruyor akilli yemlikle normalin bi farki yok agziyla toplayip yere atiyor ewe donunce diger kafeslerimi ceker atarim temiz oldugunu gorursun kuslar ewin salonunda en guzel yerinde temizlik konusunda bir sknti olmadigindan fazlasiyla eminim
Kafesin tabanı silme yem dolu koruma yok tabandan yem yiyor diyorsunuz dışkılarınıda oraya yapıyorlar ve hala hijyende sorun yok diyorsunuz.Herşeyi kuşun yaptığını iddaa ediyorsunuz siz hiç önlem almayın bütün suç kuşta zaten.
her petshopda bulunan bu suluklar var alın buna yem koyun bakalım buradan da dökebilecekmi yemleri
85257245_tn70_0.jpg

önceki paylaşımlarınızdan birkaç resim GERÇEKTEN ÇOK HİJYENE ÖNEM VERİYORSUNUZ TEBRİK EDERİM
Kl62gg.jpg

w1lmX5.jpg

Son düzenleme:
2 ayri veterinere goturdum kus goz nezlesi olmus mevsimden dolayi genta die bir damla verdi kuslarima gerekli bakimi gosterdigimi fazlasiyla dusunuyorum yardim etmeye calisan herkese cok tesekkur ederim cozum bulmak yerine muhalefet olmaya calisan insanlarada tesekkur ederim

Geri