Karadeniz Pet

Yardımcı olurmusunuz ?

• Konbuyu başlatan Emre KILIÇ
  • Başlangıç tarihi
E

Emre KILIÇ

Guest
Merhaba arkadşlar ben yeni 2 tane muhabbet kuşu aldım 3gün önce alırken eleman arkadaş dişi ve erkek demişti ama gagalarına baktığımda renklerinden biraz şüphe ettim ilk sorum burdan olucak acaba şuan yavru oldukları için biraz zaman aldıktan sonramı rengini alıcak yoksa tespitim doğrumu? resimleride aşağıda görüceksiniz arkadaşlar,
ikinci sorum ise bazen birbirleriyle çok kavga ediyorlar özellikle mavi renkli olan muhabbet kuşum devamlı beyazı rahatsız ediyor kanadını açarken vs gagasıyla vuruyor, ama bazen kafasını kaşıyor gagasıyla beyazıda hoşnut oluyor aynı şekilde beyazıda ona aynısını yapıyor bazen öpüşüyorlar ama yinede mavisi beni korkutuyor beyaz yemeğini yerken bile onu rahatsız ediyor. sizce böyle olaylar normalmi anormalmi? biraz zamanmı gerektiriyor ? cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler :)
buyrun ssler;

KqXjOR.jpg

KPbnZ5.jpg

eoM0M9.jpg

KDvBao.jpg

Oncellikle masallah renkleri cok guzel Tam net olmasada ustteki disi alttaki erkek gibi duruyor. Yani olay cikaran disi ee oda normaldir :) daha yavrular alisirlar diye dusunuyorum ama takip et kavga cok sidetli ve surekli olursa birine zarar vermeden ayir kuslari bu arada 1. Resimdeki kusun gagasi uzamis gaga tasi takmani ve plastik tunekleri degistirmeni tavsiye ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Birinci resimdeki dişi ikinci resmin ceresini daha net görsek iyiydi.O da dişi olabilir.

Oncellikle masallah renkleri cok guzel Tam net olmasada ustteki disi alttaki erkek gibi duruyor. Yani olay cikaran disi ee oda normaldir :) daha yavrular alisirlar diye dusunuyorum ama takip et kavga cok sidetli ve surekli olursa birine zarar vermeden ayir kuslari bu arada 1. Resimdeki kusun gagasi uzamis gaga tasi takmani ve plastik tunekleri degistirmeni tavsiye ederim

öncelikle çok teşekkür ederim hocam :)
peki kafese tuneklerden başka bi değişiklik lazımmıdır sizce kraker falan taksammı kafese, ayna koysam asosyelleşirlermi? cevabınızı bekliyorum:)

Yeni resim koymayacaksan 2. resim daha çok erkek ceresi ama ufakta olsa dişi olabilir.

Arkadaşlar ben 5 gun önce erkek 1 aylık bir muhabbet kusu aldım,arık kafesin içinde elimden kaçmıyor ve parmağıma alabiliyorum ama hiç elimde yem yedirmedim neyse sadede geliyim ben kuşu parmağıma alıp kafesen çıkarttığımda parmagımda 2 saniye durup uçuyor[X(] ve avizeye konuyor ben elimle kafese koymazsam gun boyu inmiyor [:eek:] omzuma çıkmasını elimde gezinmesini ben odaya gelince omzuma uçmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim lufen cevap verin [X(] !!!

öncelikle çok teşekkür ederim hocam :)
peki kafese tuneklerden başka bi değişiklik lazımmıdır sizce kraker falan taksammı kafese, ayna koysam asosyelleşirlermi? cevabınızı bekliyorum:)

Kraker takabilirsin ama aynaya gerek yok kuslar zaten 2 tane forumda balli kraker yapimini anlatmis arkadaslar disardan hazir alacagna onu dene derim disarda satilanlarda katki maddeleri bulunuyor cok saglikli degiller

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:39 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

Arkadaşlar ben 5 gun önce erkek 1 aylık bir muhabbet kusu aldım,arık kafesin içinde elimden kaçmıyor ve parmağıma alabiliyorum ama hiç elimde yem yedirmedim neyse sadede geliyim ben kuşu parmağıma alıp kafesen çıkarttığımda parmagımda 2 saniye durup uçuyor[X(] ve avizeye konuyor ben elimle kafese koymazsam gun boyu inmiyor [:eek:] omzuma çıkmasını elimde gezinmesini ben odaya gelince omzuma uçmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim lufen cevap verin [X(] !!!

Acele etme onlarda olur suan kus tam olarak guvenmiyor sana disari cikinca da dogal olarak kaciyor kafeste kacabilecegi yer olmadigi icin gitmiyor ayrica kuslarda bir avize merakida var :) ama sana daha cok alistigi zaman emin ol ustunden inmicek ve kafese yaklastigin zaman cilgina donecek biraz sabir :)

Yeni resim koymayacaksan 2. resim daha çok erkek ceresi ama ufakta olsa dişi olabilir.
buyrun hocam
w1Ag7B.jpg

wOXL8n.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

Kraker takabilirsin ama aynaya gerek yok kuslar zaten 2 tane forumda balli kraker yapimini anlatmis arkadaslar disardan hazir alacagna onu dene derim disarda satilanlarda katki maddeleri bulunuyor cok saglikli degiller

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:39 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

Acele etme onlarda olur suan kus tam olarak guvenmiyor sana disari cikinca da dogal olarak kaciyor kafeste kacabilecegi yer olmadigi icin gitmiyor ayrica kuslarda bir avize merakida var :) ama sana daha cok alistigi zaman emin ol ustunden inmicek ve kafese yaklastigin zaman cilgina donecek biraz sabir :)

hocam o tarifi kullanacağım ilginiz için tekrardan teşekkürler bide kafese salıncak almayı dusunuyorum bı sıkıntı olmaz degılmı?

Keşke biri erkek olsaydı ama açık mavi dişi kuş bence kavga çok ederlerse ayır.Birde hayvan kaç günlük onu da yazsana aynı kuş damızlık olsa erkek biraz daha parlak cere tabii.

buyrun hocam
w1Ag7B.jpg

wOXL8n.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:44 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

hocam o tarifi kullanacağım ilginiz için tekrardan teşekkürler bide kafese salıncak almayı dusunuyorum bı sıkıntı olmaz degılmı?

Yok hicbir sknti olmaz aynali alma ama salincagi

arkdaşlar forumda gezerken cinsitiyle ilgili bi yazı okumuştum galiba mavisi dişi , beyaz olanı erkek :)
Genel olarak erkek kuşların davranışları
-Dişilere göre daha hareketlidirler ve yerlerinde duramazlar, sağa sola geçerler.
-Daha uzun ötüşleri vardır ve öterken de başlarını sallarlar.
-Cere renkleri genelde mavi, koyu mavi ve koyu pembe tonları arasında değişir.

Genel olarak dişi kuşların davranışları
-Erkek kuşlara göre hareketsizdirler.
-Kısa kısa öterler ve genelde agresif ve dominant tavırlar sergilerler.
-Cere renkleri genelde beyaz, kahve rengi ve açık pembe tonları arasında değişir.

dediği gibi erkek daha hareketli sağa sola atlıyo dişiye göre daha çok ötüyo , dişiside çok yerinde hareket etmiyo gagasıyla beyazı rahatsız ediyo :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:56 --

Keşke biri erkek olsaydı ama açık mavi dişi kuş bence kavga çok ederlerse ayır.Birde hayvan kaç günlük onu da yazsana aynı kuş damızlık olsa erkek biraz daha parlak cere tabii.

yok damızlık değillermiş hatta 2 bölme vardı aldığımız yerde, bi tarafı damızlık demişti ordan hatırlıyorm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

Yok hicbir sknti olmaz aynali alma ama salincagi

sağolun hocam :) yazdığım en son yormdaki gibi mavisi dişi beyazı erkek dimi?

Yavru da yaş tayini nasıl yapılıyor onu bilmiyorum.O yüzden sordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:00 --

Bana soruyorsan ikisi de dişi kuş.

evet bu resimleridekilere göre kuşların 2side dişi gibi

Geri