Karadeniz Pet

yardımınıza ihtiyacım var!

• Konbuyu başlatan Görkem KOÇSAN
  • Başlangıç tarihi
G

Görkem KOÇSAN

Guest
arkadaşlar mrb. kızışmış iki tane muhabbet aldım damızlık, yaklaşık 10 gün oldu ne öpüşme var ne bi hareket sağlıklı olduklarından eminim, kızıştırıcı yemde attım 10 gündür hiç bi icraat yok, sizce ne yapmalıyım?

Yeni kafeslerine ve bulunduklar ortama alışmaları için en azından 1 ay geçmesi gerek... Yavaş yavaş alışırlar.. sabretmek lazım..

kızıstırıcı derken nıjer mı verdınız.
ayrıca 10 gunde yenı bı yere alısmalazlar en azından 15-20 gün sabırla beklemenız lazım.
kusları da bıraz sessız yere koyun ve fazla rahatsız etmeyın.

kızıstırıcı derken nıjer mı verdınız.
ayrıca 10 gunde yenı bı yere alısmalazlar en azından 15-20 gün sabırla beklemenız lazım.
kusları da bıraz sessız yere koyun ve fazla rahatsız etmeyın.
yok nijer vermedim bu petshoptaki paket yemlerden verdim kızıştırıcı dedikleri.

Kuşları ayrı ayrı yerlerden mi aldınız yoksa bir çift olarak mı aldınız? Eğer ayrı yerlerden aldıysanız en az 1 ay hem ortama hem de birbirlerine alışma süreleri vardır. Bu arada yaz geliyor, kuşları riske sokmamak için kızıştırıcıyı çok kullanmanızı önermem.
Edit: Yazım hatası.

Son düzenleme:
10 gün çok kısa bir süre yeni evlerine alışmaları 1-2 ay sürebilir.

Ne kadar kızışsada arkadaşım 10 gün olmus kusları alalı onun için ortama alışmaları lazım 1 ay sürer ve ortama alıştıktan sonra dişinin hazır olması lazım ki çiftleşsin. Öyle her kızışmada çiftleşmez . Sadece sabır gerisi gelir zamana bırak.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. peki dışarı çıkarmalımıyım?

bi 5 gün sonra dışarı çıkartabilirsiniz. 10 günlük kuşunuzu ortama tamamiyle alışması lazım yoksa sağa sola çarpar panik yapar tedirgin olur. Sakatlıklar meydana gelmesin

Son düzenleme:
Eğer yavru almak istiyorsanız dışarı çıkarmamanızı öneririm.

Geri