Karadeniz Pet

yargılamadan fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim

Burcu ÖZ

Meraklı Üye
2 aydır dişi bir muhabbet kuşum var şu anda 5 aylık ona çok çok çok fazla vakit ayırdım ama bir türlü ondan yanıt alamadım. acemiliğimle alakalı onu korkutacak bişeyler yaptım sanırım ve artık benden nefret ettiğini düşünüyorum elime kesinlikle gelmiyo gelmesi için bişeyler denedeğimde kanatacak şekilde ısırıyor kafesinden çıkmıyor ötmüyor bütün gün korkak depresif kafesinde oturuyor.ben geçen gün ona eş olsun diye bi erkek kuş aldım önce ayrı bakayım diye düşündüm erkeği kendime alıştırmak için.aman allahım bu ne tatlılık!!! 2 aydır eziyet çekiyormuşum... platonik aşk acısı gibi bi acı çekiyormuşum... erkek kuş 3 gün olmadan alıştı bana acayip hareketli şen şakrak bi kuş.ben bu durumu gördükten sonra açıkçası korktum bir araya getirdiğimde erkeği benden uzaklaştıracak diye.bu kadar şeyi anlatmamın ve yargılamamanızı istediğim soruya geliyorum dişi kuşu bir yetiştirici bulup vermeyi düşünüyorum zaten benden nefret ediyor en azından kendi cinsinden olan bir sürü kuşun arasında mutlu olabilir diye düşündüm yanlış mıyım? bu konuda hiçbir maddi beklentim yok sadece onunda mutlu olmasını istiyorum belki yanlış düşünüyorumdur ama bunu lütfen kırıcı bir üslup kullanmadan anlatın.fikirleriniz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Ben yargılamıyorum şuan eşe atmayacaksanız çok güzel düşünmüşsünüz onunda yavruları olmalı

Kızacak bir şey yok.
Eğer tek beslemek istiyorum diyorsanız o kuşa bakamam diyorsanız kusu iade edin derim.
Sağlıklı kuşlar dilerim.

Hangi şehirdesiniz sahiplenebilirim ?

sivastayım ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:21 --

Ben yargılamıyorum şuan eşe atmayacaksanız çok güzel düşünmüşsünüz onunda yavruları olmalı

hyr çalıştığım iş yeni olacak küçük yavrulara bakmama müsade etmez çiftleşmelerini istemiyorum zaten dişi çok mutsuz olduğu için bi erkek almak istedim ama erkek kuşlar gerçekten çok cana yakınmış bunu çok iyi anladım

Tüh :) kısmet . İnşallah mutlu olabileceği bir yere gider

Kızacak bir şey yok.
Eğer tek beslemek istiyorum diyorsanız o kuşa bakamam diyorsanız kusu iade edin derim.
Sağlıklı kuşlar dilerim.

cevabınız için teşekkür ederim yer değişikliği onu strese sokacak biliyorum ama şu an benm yanımda da mutlu değil bence

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:24 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Tüh :) kısmet . İnşallah mutlu olabileceği bir yere gider

burda sivaslı ve bu işle uğraşan kimse var mıdır acaba ?

2 aydır dişi bir muhabbet kuşum var şu anda 5 aylık ona çok çok çok fazla vakit ayırdım ama bir türlü ondan yanıt alamadım. acemiliğimle alakalı onu korkutacak bişeyler yaptım sanırım ve artık benden nefret ettiğini düşünüyorum elime kesinlikle gelmiyo gelmesi için bişeyler denedeğimde kanatacak şekilde ısırıyor kafesinden çıkmıyor ötmüyor bütün gün korkak depresif kafesinde oturuyor.ben geçen gün ona eş olsun diye bi erkek kuş aldım önce ayrı bakayım diye düşündüm erkeği kendime alıştırmak için.aman allahım bu ne tatlılık!!! 2 aydır eziyet çekiyormuşum... platonik aşk acısı gibi bi acı çekiyormuşum... erkek kuş 3 gün olmadan alıştı bana acayip hareketli şen şakrak bi kuş.ben bu durumu gördükten sonra açıkçası korktum bir araya getirdiğimde erkeği benden uzaklaştıracak diye.bu kadar şeyi anlatmamın ve yargılamamanızı istediğim soruya geliyorum dişi kuşu bir yetiştirici bulup vermeyi düşünüyorum zaten benden nefret ediyor en azından kendi cinsinden olan bir sürü kuşun arasında mutlu olabilir diye düşündüm yanlış mıyım? bu konuda hiçbir maddi beklentim yok sadece onunda mutlu olmasını istiyorum belki yanlış düşünüyorumdur ama bunu lütfen kırıcı bir üslup kullanmadan anlatın.fikirleriniz cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-guzel-bir-anim-videolu-29906.html#post293500 bu konudaki video yu izleyin bir erkek kuş bu yakında bundanda birbirinize yakın olacaksınız :)

Tabiki erkek kuş egitildiginde tadından yenmez.
Erkek kuşu elime alıyorum banamısın demiyor ama disiyi elime almaya korkuyorum.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-guzel-bir-anim-videolu-29906.html#post293500 bu konudaki video yu izleyin bir erkek kuş bu yakında bundanda birbirinize yakın olacaksınız :)

çok tatlılar ya maşallah :) umarım dediğiniz gibi olur bu başlığı açarken çok fazla suçluluk duyarak açtım ama şimdi biraz rahatladım gerçekten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

Tabiki erkek kuş egitildiginde tadından yenmez.
Erkek kuşu elime alıyorum banamısın demiyor ama disiyi elime almaya korkuyorum.

aynen ben dişiyi ilk aldığımda yeni bana alışamadı ondan böyle dedim bir ay baktım kendimi aynı şekilde avuttum daha çok küçük alışamadı dedim sonra ısırmaya başladı geçen hafta artık ısırmadada boyut atladı kanatıyor hani köpeğim olsa bu kadar canım acımazdı herhalde :D

Video daki kuş baba olmaya çok yakın ama şuan :) size tavsiyem 1 yaşına kadar eğitin sonra kuş kızışacaktır eş istiyecektir ondan bu hakkını mahrum etmeyin bir eş alın zamanı gelince :)

Video daki kuş baba olmaya çok yakın ama şuan :) size tavsiyem 1 yaşına kadar eğitin sonra kuş kızışacaktır eş istiyecektir ondan bu hakkını mahrum etmeyin bir eş alın zamanı gelince :)

yeme yeni düşmüş bir kuş aldım daha tam uçamıyordu dün çözdü nasıl uçacağını nasıl konacağını herhalde 1 yaşına kadar baya baya alışır bana :)

eğer sivas merkezdeyseniz ben sahiplenebilirim. kuşu ayın ocak 20 ile 23 arasında oradan geçeceğim.

yeme yeni düşmüş bir kuş aldım daha tam uçamıyordu dün çözdü nasıl uçacağını nasıl konacağını herhalde 1 yaşına kadar baya baya alışır bana :)

Size şunu söylim bende aynı şekil küçükken almıştım ve eş almadan önce Beşiktaş maçlarını birlikte izlerdik gol oldunmu sevinirdi kerata :D Müzik dinleyince oynardı bi oraya buraya , ağzımdan yemek yerdi ve hani yemek yedikten sonra dişlernin arasına giriyor kürdan yoluyla alıyorsunya ben onu kuşuma yaptırıyodum hahahah :D :D :D Erkek kuş iyidir en iysini yapmışsınız :D

tamamdır o zaman resmi var mı hanımefendinin. :) o kuşu çok iyi bir kardeşime vereceğim.

RbDLz6.jpg
bunu bulabildim bilgisayarımda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

Size şunu söylim bende aynı şekil küçükken almıştım ve eş almadan önce Beşiktaş maçlarını birlikte izlerdik gol oldunmu sevinirdi kerata :D Müzik dinleyince oynardı bi oraya buraya , ağzımdan yemek yerdi ve hani yemek yedikten sonra dişlernin arasına giriyor kürdan yoluyla alıyorsunya ben onu kuşuma yaptırıyodum hahahah :D :D :D Erkek kuş iyidir en iysini yapmışsınız :D

tek pişmanlığım keşke daha erken bu işi yapsaydım o da daha fazla üzülmeseydi ben de üzülmeseydim

Benim dişi kuşumla aram çok iyiydi ayrılmazdı peşimden oynardık omuzumda balkona filan çıkardım hep bendeydi ilgisi filan şimdi 7,5 aydır baktığım erkeğim tam başına buyruk kimseyi kendine karıştırmıyor kendi gelir biraz üstünüzde vakit geçirir oynar sonra başka yere gider kafasına göre takılıyor :) Karakter meselesi kuştan kuşa farkediyor.

Benim dişi kuşumla aram çok iyiydi ayrılmazdı peşimden oynardık omuzumda balkona filan çıkardım hep bendeydi ilgisi filan şimdi 7,5 aydır baktığım erkeğim tam başına buyruk kimseyi kendine karıştırmıyor kendi gelir biraz üstünüzde vakit geçirir oynar sonra başka yere gider kafasına göre takılıyor :) Karakter meselesi kuştan kuşa farkediyor.

doğrudur o zaman hemen dişi erkek diye etiketlemeyim :) belki de benm yanlış tutumumdan çekinikleşti insanları pek sevmiyor ama başka bir muhabbet kuşunu görünce kafesinden çıkıyor ötüyor

Kuşlarında bir karakteri var farklı huyları var hepsinin insanlar gibi ne olacağı belli olmuyor mesela dediğim gibi benim erkek kuşum özgürlüğü seviyor kendi odada istediği yerde gezer aklınıza neresi geliyorsa, kemirir oynar kendi kendine konuşur uçar üstümüze gelir konuşur oynar elbiselerimizle filan kemirir başka bir yere gider bu biz elimize alırsak 1 dk durur durmaz gider yine :) 2 jafta kadar önce arkadaşıma bir erkek kuş aldık yavru 50 günlük civarı tut kuşu elinde sokak sokak gezdir öyle bir kuş kaçmaz etmez elinde omzunda durur :)

Geri