Karadeniz Pet

fikirlerinizi ögrenebilirmiyim

Ceyhun GÖKMEN

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben guzel bir cıft takım sahiplendım.cıftı alırken ılk yumurta yavruluktaydı bende yavrulukla bırlıkte eve getırdım.ancak dısı uzerıne yatmadı ıkıncı yumurtasını kendı yuvası takılı olduğu halde kafesın ıcıne bıraktı onuda aldım yuvaya koydum fakat onada yatmadı.yuvalıgı kendıme ait buyuk olan yuvalıkla değıştırdım.yumurtalarını guzelcene ıcıne bıraktım.ancak dısının hıc yuvayla alakası yok yer degısıklığınden dolayı strese gırmış olabılırmı 3. yumurtayıda kafese yaparsa ne yapmalıyım onlara zamanmı tanımam gerekıyor.yer değişikliğinden dolayı bu yumurtlama zamanını en azından 1 yavru ıle sonlandırmak ıstıyorum ne yapmam gerekıyor lutfen tecrubelerınızden faydalanmam için bana yardımcı olabilirmisiniz.kuşlarım guzel bir cıfthanedeler her sabah sularını değiştiriyorum mamalarını taze hazırlayıp verıyorum.yemlerını ufluyorum tazelıyorum daha başka ne yapmam gereklı acaba eksık bırseylermı var.asla rahatsız olmayacakları bır ortamdalar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:35 --

yardımlarınız için simdiden tesekkur ederim...

Yer değişikliği yapmışsın yetmemiş yuvalık değişimi yapmışsın. O kuş yumurtaya yatar mı o stresle? Bir dahaki kuluçkayı bekleyin.

Zaten genelde üçüncü yumurtadan sonra yatmaya başlıyorlar. Farklı bir yere gelmişler. Yumurtaları yuvalığa koyman doğru ancak yuvalığı değiştirmeseydin keşke. Şu aşamadan sonra yapabileceğin bir şey yok. Ortama ve yuvaya alıştıklarında yeni kuluçka başlar.

Bu kuluçka muhtemelen sonlandı inşaallah bundan sonraki kuluçka da yavru alırsınız

Cok tesekkur ederim levent abi yusuf biliyorum hatamin farkindayim insallah bundan sonraki kuluckalarim daha iyiolacak insallah.levent abi beslenme bolumunde mama ile ilgili bisey sormustum.bebe biskuvisi tavsiye etmemeistin baska biseymi kullanmaliyim tuzsuz etimek yeterlimi.

Bir sonraki kulucka iyi olur ins zaten Es kuslar sorun olmaz ins

Geri