petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru almak istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve volkanixxx tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. volkanixxx

arkadaşlar sonradan aldığım ve 1 haftadır farklı kafeslerde tuttuğum erkeği aynı kafeste birleştirdim
    ilk sonuçlar hiç kavga etmediler,birbirlerinin kafalarını ve gıgılarını okşamaktan başka birşey yapmadılar.

dişide kafes kıskançlığıda yok çok uysal
    dişim yerli sarı yeşil
    erkeğim boylu poslu bembeyaz bir çekoslovak.

farklı yapabileceği birşey varmı yavru almak istiyorum arada salmalımıyım bilgi vermenizi rica ederim.
    saygılarımla.:rolleyes:

2. Tevfik AKTUNÇ

Hocam benim size önereceğim tek şey; kuşlarınızın üzerine fazla titremeyin. Verin mamasını, vitaminini, yemini - suyunu daha sonra izleyin onları. Ne kadar ilgi gösterirseniz o kadar çok strese girerler, asın yüksek bir yere günde bir defa sadece siz kontrol edin bu saydığım şeyleri daha sonra kendiliğinden yavru çıkartır. Hatta siz bile şaşırırsınız :)

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yavru almak çok zor bir süreç hatta bir arkadaş bu konu hakkında bir konu açmıştı onu okuyabilirsiniz yavru almanız aylar sürebilir

4. volkanixxx

arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle,şunu da merak ediyorum uçmalarından keyif aldığım için salıyodum acaba salmamammı gerekir yada yada minumuma indirmemmi gerekir
    birde çiftleştiklerini gördükten nezaman sonra yumurta beklemeliyim ve yuvalık koymalıyım.

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    bende şuan 5 tane kuş var hepsini her perşembe salarım genelde bir sosyalleşme oluyor normalde hepsi kendi kafeslerinde duruyor . çiftleştiklerini görmeden önce yuvalıgı takman gerekir kuşlarının gaga renkleri davranışlarına göre buna karar vermelisin şuan kac aylık kusların ?

6. volkanixxx

dişim 10 aylık
    erkek 2 yaşında

7. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    gagalarının resimlerini koyabilirmisiniz ? ozaman daha net birşey söyleyebilirim

8. erman_erman01

erman_erman01 New Member

Beğenileri:
    0
    yavru almak istiyorsan. yapacağın şey 1 çift daha alman. ben tek olarak cok kuş besledim yavru almak cok zor ( önceden yavru vermemişse) ama 2 çift olduğu zaman bu kuşlar daha verimli oluyor

9. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    erman bey neye dayanarak bu öneride bulundunuz ?

Sayfayı Paylaş