Karadeniz Pet

Yavru kuşum kafeste durmuyor

Murat06

Yeni Üye
5 gün önce yavru erkek bir muhabbet kuşu aldım.Eğitmeye falan çalıştım şuan elime geliyor ara sıra sesimi duyunca cevap veriyor ama kafesinde durduğunda çıldırıyor.Tellerden geçmeye çalışıyor kafesin içinde uçmaya çalışıyor salınca bir daha içeri girmiyor.Bugün eve geldiğimde kafesin teline kafasını sokmuştu o yüzdende korkuyorum bişey olcak diye ne yapmam lazım?

yavru oldugundan eminmisin?
bizim kuşumuzda bir kaç kere dışarı çıkarınca kafese geri girdiginde kafes tabanında patinaj çekiyordu resmen.çıkmak istiyordu.ondan dolayı eve size kafes içinde parmak egitiminize alışması için 10 15gün çıkarmamanız gerekir bence.diyelimki çıkardınız.kafesi sabit biryerde dursun o acıkınca mecbur girecek.kafesi açın kendisi çıksın siz çıakrtmayın.ve kendisi girsin.er yada geç girecek merak etmeyin

yavru oldugundan eminmisin?
bizim kuşumuzda bir kaç kere dışarı çıkarınca kafese geri girdiginde kafes tabanında patinaj çekiyordu resmen.çıkmak istiyordu.ondan dolayı eve size kafes içinde parmak egitiminize alışması için 10 15gün çıkarmamanız gerekir bence.diyelimki çıkardınız.kafesi sabit biryerde dursun o acıkınca mecbur girecek.kafesi açın kendisi çıksın siz çıakrtmayın.ve kendisi girsin.er yada geç girecek merak etmeyin

Gagası siyah yavru olduğuna eminim üreticiden aldım.Kafese girmesi değil girmemesi sorun daha çok çıldırıyor kafesin içinde

Ekli dosyalar

• 20161123_173409.jpg
    20161123_173409.jpg
    614.5 KB · Görüntüleme: 27
tamam dostum onu anladıkta sen benim yazdıklarımı okudunmu :D daha 4 günlük kuşu kafesin dışına niye çıkarıyorsun biraz eve vs vs alışsın dur daha ne bu acele :)

Kuş bir hafta kafeste kalsın etrafı tanısın sonra sakinleşir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri