petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru mubis aldim yardimci olur musunuz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hacı Halil KARTALCI tarafından 12 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Hacı Halil KARTALCI

Merhaba sevgili forumcular.
    Yaklasik 1 ay once cift mubis aldim. Gayet iyi anlasiyorlar bana da alismaya basladilar ama genelde aralarinda konusuyorlar. Bunlardan yumurta almayi dusunuyorum insallah
    Bugun de biraz once 50 gunluk erkek yavru mubis aldim. Bu mubisi kendime alistirmak, konusturabilmek ve gyvenini kazanmak istiyorum. Yalniz sizin yardiminiza ihtiyacim var.
    Sorularim sunlar;

1-) Yavru mubisime ilk olarak ne gibi davranislar uygulamaliyim?
    2-) Ciftin bulundugu odaya ve farkli kafese koymayi dusunuyorum ancak acaba onlarla konusupta benimle ilgilwnmeyebilir mi?
    3-) Ayni odada olmalarinin bi sakincasi var mi?
    4-) Egitim de negatif bi durum olusur mu?

Simdiden herkese tesekkur eder, saygilarimi sunarim. :)

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşu farklı bir odaya koy, diğer kusların seslerinden etkilenmesin fazla.. kusu 1 hafta kafesinden salma, bulundugu odayı bir tanısın.. 2-3 gün hic elleme, sonra yavas yavas onu ürkütmeden aynı ses tonunda konus

3. Hacı Halil KARTALCI

Bende oyle dusundum aslinda ama valide sorun yapabilir her odayi ayri dagitiyosun diyebilir diye sordum? Çok buyuk sorunlar olabilir mi? Ayni odada birbirlerini gormeseler de sesinden etkilenebilir mi? Yoksa mutlaka farkli bir oda mi onerirsiniz?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yeni aldığın kuşu saldığında sesi takip edip diğer kuşların yanına gitmek isteyecek, senle ilgilenmeyecektir.

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kesınlıkle farklı oda.

6. Hacı Halil KARTALCI

Cok tesekkur ederim bilgilendirme icin.

Sayfayı Paylaş