Karadeniz Pet

Yavru renkleri yardım!!!

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
Arkadaşlar resimde gördüğünüz muhabbet kuşlarım çiftleşirse hangi renk yavrularım olur? Mavi olan kuşum çekoslavak erkek, sarı olan ise tahminen yerli dişi;

ry6sl.jpg

Birde yine mavi olan yerli erkek ve açık yeşil olan yerli dişi;

ry6uq.jpg

Tabiki kesin olarak birşey söylenemez,Allah'a kalmış birşey ama tecrübeli arkadaşların tecrübelerine dayanarak bir danışayım dedim.Aslında merak ettiğim albino ve latino gibi nadir rastlanan cinsler olabilir mi acaba?

Maşallah 2.resimdeki erkeğin duruşu yeter.

Maşallah kuşlarınız çok güzel :) Uzman değilim ama bende böyle renk konusunda araştırma yaptım ve klasik mavi-yeşil eşlerde yavruların çoğu aynı anneye yada aynı babasına benziyorlar ama düz sarı ve beyaz yavrularda gördüm

Maşallah 2.resimdeki erkeğin duruşu yeter.
Benim ilk göz ağrım o. 1 aylıkken aldım o kuşu bebek gibi baktım. Yanına dişi aldıktan sonra sattı beni :). Bir iki ay daha bekleyeceğim erkeğin olgunlasmasi için. Çünkü gözlerindeki iris daha koyu gri gibi. 2 ay sonra tam babacan olur yavrularını severim insallah. Normalde erkeğin dişiyi beklemesi lazimken bizim disinin yumurtasi poposunda erkegi bekliyor :-D. Düşün artik gercekten de bir duruşu yeter tosunumun.

Maşallah kuşlarınız çok güzel :) Uzman değilim ama bende böyle renk konusunda araştırma yaptım ve klasik mavi-yeşil eşlerde yavruların çoğu aynı anneye yada aynı babasına benziyorlar ama düz sarı ve beyaz yavrularda gördüm

Tam sarı bir yavru olsa çok güzel olur. Ama mantikende ya annesine yada babasina benzeyecek. Bakalim ne olacak :)

bu konuda kesin bişey söylenemez anne ve babanın soyundanda alırlar ama buyuk olasalık erkeğin kanından olacaktır.

Çok güzel Kuşların maşallah .

Bu konularda fazla bilgim yok ama büyük bir ihtimalle baba tarafına benziyebilir

Alt resimdeki çiftim değil de üst resimdeki çiftimin yavrularını çok merak ediyorum. okuduğum kadarıyla alt reimdeki çiftimin yavrular ya mavi ya da yeşil olacakmış. Ama üst resimdeki çiftimin yavruları bayağı enteresan renklere sahip olacak gibi geliyor.Keşke latino ya da albino olsa :p