Karadeniz Pet

Yavrularda Karabenek mi var?

Danci

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

@Kahraman KÖROĞLU arkadaşımız resimlere bakarak net bir karar vermesede yavrularda karabenek olacağı ihtimali üzerinde durdu.

Bende buna istinaden bilirkişi arkadaşlardan yardım almak adına bu konuyu açıyorum. Resime bakarak bana yardımcı olurmusunuz?

Şuan Kahraman arkadaşımız online olmadığı için konu açmak durumunda kaldım. Ona göre önlem alacağım.

D3zL7m.jpg

diğer resimde popo kısmı kararmıs gibi duruyordu ama bu foto daha net yavrular temiz fakat belirttiğim gibi o ürünü mutlak kullanırım kuluçka daki takımlarıma haftada 2 kere mamada

diğer resimde popo kısmı kararmıs gibi duruyordu ama bu foto daha net yavrular temiz fakat belirttiğim gibi o ürünü mutlak kullanırım kuluçka daki takımlarıma haftada 2 kere mamada
Teşekkürler hocam. Bu arada salma kafes yapmak zorunda kalıcam gibi görünüyor :) 4 oldu diğer yumurtalardanda çıkar diye düşünüyorum.

kuşlarımızın sağlıklı gelişmesi ve doğru anaçlar yetiştirmek için salma mutlak olmazsa olmaz

Mamayi eksik etmeyin anaclariniizin cok ihtiyaci olacak gayet saglikli gorunuyorlar masallah ustalar bakar yardimci olur muhakkak

Karabenek gögus altında olur şu hallerinden göremeyız ki zaten karabenek bır kanarya hastalıgıdır.
Kıvrıkgagalılarda karabenek olmaz.bagırsak bölgesi sıyahlaşır yavrunun derısı kurur ve kılo alamaz kursakları hep doludur ölürkende kursak dolu ölürler.kıvrıkgaga üreten kişiler bagırsaklardaki bu kararmayı sıyah noktay yada karabenekle karıstırırlar.kararmaya sebep salmonella ve mıkroplazmadır.

Y
Karabenek gögus altında olur şu hallerinden göremeyız ki zaten karabenek bır kanarya hastalıgıdır.
Kıvrıkgagalılarda karabenek olmaz.bagırsak bölgesi sıyahlaşır yavrunun derısı kurur ve kılo alamaz kursakları hep doludur ölürkende kursak dolu ölürler.kıvrıkgaga üreten kişiler bagırsaklardaki bu kararmayı sıyah noktay yada karabenekle karıstırırlar.kararmaya sebep salmonella ve mıkroplazmadır.
yavrular hkkında sizin görüşünüz nedir?