petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularım ölüyor..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Senem Ak tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Senem Ak

Senem Ak Guest

Konu silinmiştir..

#1 Senem Ak, 24 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Haziran 2014
  2. tufan ceran

Benimde başıma geldi.Bütün yavrular öldü.Tavsiyem yavruları sen kendin enjektörle besle.

3. Senem Ak

Senem Ak Guest

Beslenmesin de sorun yok annesi besliyor kursakları sürekli dolu oluyor ama büyümüyorlar ve ölüyorlar.

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ölen yavruların resimlerini koyabilir misiniz?

5. tufan ceran

Anne besliyor olabilir benimkide öyleydi.Belki yuvada zarar veriyordur anne.Bir ihtimal eğer yuvalıkta bit varsa yavruları kısa sürede öldürüyorlar.

6. Senem Ak

Senem Ak Guest

Bu 2-3 gün önce öldü öldüğünde 3 günlüktü.

http://i.hizliresim.com/0VrEv8.jpg

http://i.hizliresim.com/VpBron.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

Yuva kontrolünü ve kuşların bakımını her gün yapıyoruz bit yoktu. annenin zarar vereceğini zannetmiyorum yavrularla ilgileniyordu.

7. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Ğeçmiş olsun

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Resimden tam olarak anlaşılmıyor ama yavruların genellikle tüylenmeden ölmesi bakteriyel bir hastalıktan kaynaklanır, yavruların karnında siyah ve zamanla büyüyen nokta var mı?

9. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 sebebi vardır 1. yuvada oluşan parazit yavrular öldüklerinde kursakları doludur anne besliyordur ancak yavru gelişmiyordur ve ölmeden 1-2 gün önce kuşların deri renginde siyaha dönme olur ve vucud kurumaya başlar ve yavru ölür . 2. sebebi anne veya babadan geçen hastalıktan dolayı olur.( kuruma hastalığı - megabakteriosis )

büyük ihtimal sizin problem yuva parazitinde yuvayı atın yeni yuva takın sorun büyük ihtimal düzelecektir. aynı problem devam ederse anne-babayı üretimde kullanmayın

10. Senem Ak

Senem Ak Guest

İlk ölen yavru da hafif siyahlık vardı ve sanırım kuluçka dönemini tam olarak tamamlayamadı. şu an ki yavrunun karnı normal siyahlık yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Yuva değişimini en kısa zamanda yapacağım şu an yuvada 2 yavru var onların da parazitten ölme ihtimali var mıdır?

11. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    bende yuvalıktan dıye tahmın edıyorum

12. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yuvayı şuan değiştiniz zaman dişi yeni yuvayı yadırgıyabilir ve yavruya bakmaz( yavrular açlıktan ölür ve sebebi siz olursunuz )suçluluk duyarsınız .en iyisi biraz bekeyin diğer yavrular yaşarsa ( ki büyük ihtimal onlarda ölecek ) ondan sonra yeni yuva takın .

13. Senem Ak

Senem Ak Guest

Yani her türlü yavrular ölecek.. şaka mı bu?

14. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    gayet ciddiyim .

15. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yuvayı kesin degiştirin ve dezanfekte edın yadırgamam ıhtımalıde var bence yenı takılan yuvayada yatacaktır ve sularına 3 -4 damla elma sirkesi koyun

16. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Aynı durumu ben de yaşadım ama benim ki parazitten dolayıydı yani ben görüyordum bitleri. Yuvalığı çıkardım bi dondurma kabı koydum kafesin tabanına içine biraz talaş koydum 2 yavrumuda içine koydum anne üstlerine yatmıyor ama yavruları besliyor. Şuan 18 ve 20 günlük oldular koyduklarımda 7 ve 9 günlüklerdi. Bakmayacağını düşünüyordum ama buna mecburdum çünkü öleceklerdi.

17. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Anne baba da iç parazit olabilir buda yavruları ne kdat beslese de belli sure sonra ölür yaveularda dışardan bir temas görünmüyor büyük ihtimalle iç hastalıktan kaynaklajıyor geçmiş olsun

18. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Ahanda benim konum birincisi yuvaligi acip durma buyuk ihtimal kusun ilk kuluckasi kus genc ise yavruyu altinda ezer ve bunu kullan SULPHAMEZATHINE 16 bir hafta hergun koy cay kasigi kdr sonra hayirlisi

19. Senem Ak

Senem Ak Guest

An itibariyle ikinci yavruyu da kaybettim :( dediklerinizi yapacağım yorumlarınız için teşekkür ederim.

20. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    anaçlara vitamin ver mama yap anaçlara yuvayıda değiştir şimdi değiştir yine ölecek kuşların yuva nedeniyle beklin değiştirişsen 1 şansın var yani ve yuvayı geniş yaptır 20 cm'm ye 20 cm olsa yeter

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

dar olursa ezilerekte ölüyordur kuşlarada bak bit varmı dir

Sayfayı Paylaş