Karadeniz Pet

Yavrularım yaşamıyor.

Selam Arkadaşlar,
6 yumurtanın tamamı çıktı. Baba tamamen ayrı, anne tek başına Şubat 18 den beri bu şekilde idare etti.

Yeni çıkan yavrular 6 yavru arasında oldukça ufak kaldı.Ayhan Bey in tavsiyesi yumurta koymaktı, bulamayınca yuvarlağımsı bir taş koydum.

Anne onca yavru arasından acıkanı bulup besliyor sanırım.Yavru sesleri hemen kesiliyor.

Bugün en büyüğe a21 vermeye çalıştım.Gagasını dahi açmadı.

Anne yumurta beyazı yiyor.

Selamlar

dca739e2bec7f3f410dea4b5841ca076.jpg

Son düzenleme:
Selam Arkadaşlar,

Babayı ayırdıktan sonra kaybettiğim iki yavrudan sonra kazandığım tecrübe ve edindiğim aparatlar ile 5 yavrum birinci aylarını doldurdu.17 günden beri beslemeyi bırakan annenin yerine 4-5 saatte bir kursak hortumu ile takviye yaptım.Şu an son 2 yavru yem kırmak ile uğraşıyor.

Yavruların hepsi üzerine atlıyor.Çağırınca uçarak elime, başıma, omzuma konuyorlar.Bi de arada pislemeseler...

Bu süreç içinde bana özel mesajlar ile destek olan Ayhan Bey e minnetle teşekkür ederim.

Yuvada rutubet vardı.Sirke ile silip fırında 200 dereceye kadar beklettim.Bir arkadaş bir kere mantar oldu mu temizlenemiyeceğini ve yavruların kursağına yerleşeceğini söyledi. Yeni yuva almamı kesinlikle tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler

0e38a20198483010b1fd43457b911681.jpg
632fd80298e54e6de75f7972ba473002.jpg

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Selam Arkadaşlar,

Babayı ayırdıktan sonra kaybettiğim iki yavrudan sonra kazandığım tecrübe ve edindiğim aparatlar ile 5 yavrum birinci aylarını doldurdu.17 günden beri beslemeyi bırakan annenin yerine 4-5 saatte bir kursak hortumu ile takviye yaptım.Şu an son 2 yavru yem kırmak ile uğraşıyor.

Yavruların hepsi üzerine atlıyor.Çağırınca uçarak elime, başıma, omzuma konuyorlar.Bi de arada pislemeseler...

Bu süreç içinde bana özel mesajlar ile destek olan Ayhan Bey e minnetle teşekkür ederim.

Yuvada rutubet vardı.Sirke ile silip fırında 200 dereceye kadar beklettim.Bir arkadaş bir kere mantar oldu mu temizlenemiyeceğini ve yavruların kursağına yerleşeceğini söyledi. Yeni yuva almamı kesinlikle tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler

0e38a20198483010b1fd43457b911681.jpg
632fd80298e54e6de75f7972ba473002.jpg

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
Ya ne kadar güzeller öyle onlar usta :) Allah kolaylık versin İnşe'Allah

Selam Arkadaşlar,

İlk sattığım yavru satıştan yaklaşık 3 hafta sonra 2 aylık iken ani bir şekilde ölmüş. Veteriner kalbi çok büyük demiş. Bu yavru aynı zamanda daha geç yem yemeye başlamıştı.

Böyle bir teşhis ve ölüm sebebini nasıl yorumlarsınız?

Diğer yavrular hâlâ yaşıyor.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi