Karadeniz Pet

Yavrumu artık almalı mıyım ?

Hüseyin AYYILDIZ

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese .. 32 günlük lutino yavrum 2 gündür yuvalıktan aşşa inip yem yemeğe uğraşıyor kafesin tabanında gezeniyor tüneğe falan çıkıyor artık bildiğimiz kuş halini aldı . ama bi sorun var ki yavru aşşağı indiği zaman ebeveynlerin bağırışlarından evde duramyıoruz denecek kadar gürültü oluyor . bu normal ötme sesi değil "cırt cırt" kulak tırmalıyıcı bir ses yavru yuvaya girdiğinde kesiliyor . acaba artık yavruyu alma zamanım geldimi yavru yemliğe kafasını sokuyor yemeğe falan çalışıyor ama yiyebiliyor mu ona emin değilim sizce artık almalımıyım (baba 2 gündür birşeyler öğretmeye çalışıyor yem yeme konusunda )

Şimdiden herkese teşekkür ederim .

usta bizimde 35 günlük vardı biz dün ayırdık :) çünkü annesi bidaha yumurtladı ve onu dövüyorlar :D sende 2 güne ayırabilirsin ama yem yiyip yemediğini sürekli kontrol et

usta bizimde 35 günlük vardı biz dün ayırdık :) çünkü annesi bidaha yumurtladı ve onu dövüyorlar :D sende 2 güne ayırabilirsin ama yem yiyip yemediğini sürekli kontrol et

Teşekkürler :D kafesin tabanına yem saçtım onları topluyo tek tek ama kırmıyor hemen yutuyor onun için tam emin olamadım

İnşallah öğrenecek usta . benimkinden de emin değilim oynuyor yemle yiyordu herhalde :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayırabilirsin artık.
Kafes tabanında varsa ızgarayı çıkar, tabana yem dök 1 avuç, varsa aspur da koyabilirsin.
Tünekleri an alta indir 3-5 gün. Suluk ta aşağıya yakın olsun.
Güle güle besleyin yeni bebenizi.

teşekkür ederim levent abi her sorunumda yardımcı oldun senin sayende büyüdü bu yavru :) teşekkür ederim ölme gibi bi riski yok demi ? yem yediğine emin değilim alıyo ama yiyormu bilmiyorum