Karadeniz Pet

yem çimlendirme

gamze arat

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar merhaba. çimlenmiş yemlerin kuşlar için faydalı olduğunu okudum. denedim yem çimlendirmeyi. yemler çimlendi. yıkadıktan sonra peçeteyle suyunu alıp öyle verdim. sonra biraz daha kurumasını bekleyip yine verdim ama kuş pek yiyemedi. yemeye çalışıyo fakat beceremedi. kabuğunu ayırmaya çalışıyo, yemler küçük küçük dökülüyo yere. acaba iyice kuruması mı gerek yoksa nemli mi verilmeli?

Biraz kuru olsa daha iyiydi bide elma sirkesi koyulunca mikrobu kirilirmis patlamaya basladimi verilmeli bazısı yesillendiriyor vitamini gidiyor

Filizlenmeye başladığında verilmesi en doğrusu fazla uzamaması gerekir

yeni oldundan yiyemiyor zamnala alışı bilmiyor

Biraz kuru olsa daha iyiydi bide elma sirkesi koyulunca mikrobu kirilirmis patlamaya basladimi verilmeli bazısı yesillendiriyor vitamini gidiyor

dediğiniz gibi sirke kullandım. fakat kuş çabaladı çabaladı yiyemedi. patır patır ağzından döküldü hep minik minik parçalar. sanırım biraz daha kurutmalıydım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:26 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

Filizlenmeye başladığında verilmesi en doğrusu fazla uzamaması gerekir

az beklettim zaten ertesi gün hemen beyaz uçlar çıkmaya başladı o zaman aldım.

[MENTION=6218]yusufkral[/MENTION] ın dediği gibi zamanla alışacaktır

Aspuru da çimlendirsek olur mu? Konu içinde soru sordum ama tekrar konu açmayayım dedim. :)

Aspuru hiç denemedim öncü olabilirsiniz :)

Çimlendirdiğim buğdayı 15-20 dakika elma sirkeli suda bekletip tekrar bi sudan geçirip
süzdükten sonra veriyorum. Bugüne kadar yemeyen kuş hiç denk gelmedi. Kurulamaya
gerek yok ama tercih sizin

Çimlendirdiğim buğdayı 15-20 dakika elma sirkeli suda bekletip tekrar bi sudan geçirip
süzdükten sonra veriyorum. Bugüne kadar yemeyen kuş hiç denk gelmedi. Kurulamaya
gerek yok ama tercih sizin

bende buğday falan yoktu. şu normal yuvarlak yemlerden çimlendirdim. güzel de oldu sanırım. kuş yemek istiyo. uğraştı fakat beceremedi. tohum ortadan kırılıyo yada içi ufak ufak dökülüyo ağzından yere. ya nemli olduğu için ki siz ondan pek değildir diyosunuz ya da yaşı küçük beceremedi.

dediğim şekilde 45 günlük yavrulara çimlenmiş buğday veriyorum herhangi bir sıkıntı
yaşamadım. Sizinkilerde çimlenmiş tohumları yiyeceklerdir. Denemye devam edin. Kolay gelsin

Geri