Karadeniz Pet

yem tavsiyesi

Gökhan Almar

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaslar. Suan 4 aylik erkek bir yavrum var ve vitakraft menu yemi kullaniyoruz. Ancak bu vitakraftin eski versiyonundan kotu oldugu ogrendim ve yemi degistirme karari aldim. Hobi 4 Season Australian Budgerigar ve Versele-Laga Prestige arasinda kaldim. İkisi arasinda kayda deger bir fark var midir?

versele laga'nın yemini tercih edebilirsin kaliteli yemdir diğerini kullanmadım

Peki cuvaldan bolme alsam nasil olur? 1 kglik orijinal paket fiyati 25 tl iken cuvaldan bolme 1 kg fiyati 10 tl. Cok ciddi fark var arada tazelik veya baska bir ozelliginde fark var midir?

Çuvaldan bölme yemlerde en büyük sorun son kullanma tarihi,saklama ve paketleme koşullarıdır. Bunlara dikkat eden yem satışı hızlı olan ve güvenilir yerlerden alışveriş yapıldığı sürece bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ben iki çeşit yem kullanıyorum.

1. Premıum Vitakraft: Bu yemi çok sık vermiyorum. Çünkü yeni denemeye başladım ve kuşlarım sevdi.

YbMpyk.jpg

2. Nature Plan: İlk günden beri bunu kullanıyorum ana yem olarak ve kuşlarım gayet iştahla yiyorlar. Nitekim son günlerde bu yemden kuşkulanmaya başladım yağ yapıyor gibi.

L32N5V.jpg

Ben de vitakraft kullaniyorum ama daha iyisi varsa onu kullanmak istiyorum. Kus bakiminda en onemli sey sonucta

Hobipetle gorustum ellerinde kalmamis. Yemin icerigi belli kendim alip karistirmayi deniycem. İnsallah butun tohumlari bulabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:47 --

Bulabildigim tohumlarla bu yem karisimini yaptim.
700 gr beyaz dari
500 gr aspur
100 gr yulaf
30 gr marul tohumu
30 gr keten tohumu
30 gr kenevir tohumu

Sari ve kirmizi dari bulamadim ayri olarak. O yuzden darinin tamamini ak dari olarak kattim. Sizce nasil bi karisim olmus. Su tohumdan biraz ekle veya su tohumdan da biraz karistir diyebileceginiz tohumlar var mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:31 -->-> Daha önceki mesaj 20:39 --

+