Karadeniz Pet

Yem ve kum tazeleme hakkında

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar ben kuşumun suyunu günlük değiştiriyorum. En az hafta da bir de dezenfekte ediyorum.Yemleri ve özellikle kuş kumunu sizler ne kadar zamanda bir değiştiriyorsunuz? Mesela bazen 1-2 hafta geçiyor yemliğinde ki yemler hala bitmemiş oluyor, yemlerin kabuk kısımlarını üflüyorum. Üstüne taze yem ekliyorum. Sizce arada bir yemler bitmemiş olsa da tamamen dökmeli miyim? Kuş kumu yemden de uzun süre duruyor. Onu da ara ara tamamen döküp yenisini mi koymalıyım?

Akıllı yemlik kullanın. Tek kuş için yarısına kadar yem koyup bitmesine yakın temizleyebilirsiniz. Her zaman temizlik sırasında profesyonel ürünler kullanın.

Akıllı yemlik kullanın. Tek kuş için yarısına kadar yem koyup bitmesine yakın temizleyebilirsiniz. Her zaman temizlik sırasında profesyonel ürünler kullanın.
Temizlik ürünü olarak ne önerirsiniz? Birde yem için akıllı yemlik, peki kum için ne yapayım? Çünkü çok tükettikleri bir şey değil, arada döküp tazeleyeyim mi?

Ben Virkon S kullanıyorum, çok memnunum. Kumu da az koyup en azından 2-3 haftada bir değiştirmekte yarar var

İki kuş baktığım için yemler çabuk bitiyor. Haftada iki yem koyma işini yapıyorum. Her seferinde altta az kalanları da güvercinlere veriyorum.

Geri