Karadeniz Pet

Yem yemiyor

Ahmet Yıldıran

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu geçen hafta pazartesi almıştım.Aldğımda açtığım konu burada http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/yeni-kirik-oglum-29140.html

Sıkıntım kuş normal yem yemiyor.Versela laga yem almıştım ağzına alıp bırakıyor kuş aç belli ama yemiyor.Aldığım yerde darıya alışmış o 5-6 dal vermişti.Günde bir tane veriyordum.Verdiğim zaman çatır çutur yiyor bitince dalını yalıyor resmen.Darı dün bitti ayrıca çok pahalı sadece darıyla beslemek mümkün değil.

Yeme nasıl alıştıracağım yardımlarınızı bekliyorum

Yarım kilo ak darı, yarım kilo da sade kanarya yemi (aspur) al. Yemliklerde karışık yem olsun.
ilk birkaç gün bu ikisinden kafes tabanına birer yemek kaşığı koy. Sonra yarımşar yemek kaşığı ile birlikte 1 yemek kaşığı karışık yem koy kafes tabanına. Karışık yem miktarını artırarak ve koyduğun toplam yem miktarını azaltarak işleme devam et. Yemliklerden yem yemeye başlayacaktır.

Yarım kilo ak darı, yarım kilo da sade kanarya yemi (aspur) al. Yemliklerde karışık yem olsun.
ilk birkaç gün bu ikisinden kafes tabanına birer yemek kaşığı koy. Sonra yarımşar yemek kaşığı ile birlikte 1 yemek kaşığı karışık yem koy kafes tabanına. Karışık yem miktarını artırarak ve koyduğun toplam yem miktarını azaltarak işleme devam et. Yemliklerden yem yemeye başlayacaktır.

hocam peki ayrıca kızıl darı vermeyi bırakayım mı?sipariş vermiştim ne olur ne olmaz diye.

hocam ak darı dediğniz bu mudur?

Geri