petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yem yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Yıldıran tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Yıldıran

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşumu geçen hafta pazartesi almıştım.Aldğımda açtığım konu burada http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/yeni-kirik-oglum-29140.html

Sıkıntım kuş normal yem yemiyor.Versela laga yem almıştım ağzına alıp bırakıyor kuş aç belli ama yemiyor.Aldığım yerde darıya alışmış o 5-6 dal vermişti.Günde bir tane veriyordum.Verdiğim zaman çatır çutur yiyor bitince dalını yalıyor resmen.Darı dün bitti ayrıca çok pahalı sadece darıyla beslemek mümkün değil.

Yeme nasıl alıştıracağım yardımlarınızı bekliyorum

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yarım kilo ak darı, yarım kilo da sade kanarya yemi (aspur) al. Yemliklerde karışık yem olsun.
    ilk birkaç gün bu ikisinden kafes tabanına birer yemek kaşığı koy. Sonra yarımşar yemek kaşığı ile birlikte 1 yemek kaşığı karışık yem koy kafes tabanına. Karışık yem miktarını artırarak ve koyduğun toplam yem miktarını azaltarak işleme devam et. Yemliklerden yem yemeye başlayacaktır.

3. Ahmet Yıldıran

Beğenileri:
    0
    hocam peki ayrıca kızıl darı vermeyi bırakayım mı?sipariş vermiştim ne olur ne olmaz diye.

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Sen yemle beraber kızıl darı verdikçe yemi yemeyecektir.

5. Ahmet Yıldıran

Beğenileri:
    0
    hocam ak darı dediğniz bu mudur?

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75

Sayfayı Paylaş