Karadeniz Pet

Yemek yemiyor,su içmiyor..

• Konbuyu başlatan Naci AYDIN
  • Başlangıç tarihi
N

Naci AYDIN

Guest
Merhabalar.

Muhabbet kuşu dün 21:00 civarı geldi. O saatten beri yemek yemiyor su içmiyor. Aldığım yerde gözlemlemiştim oldukça oburdu. Alışma evresinde olabilir diyorum ama biryandan da korkuyorum. Hiç dokunmadım ürkmesin diye ama bir şeyler yapsam mı:S Birde yaş ve cinsiyet tahmininde bulunabilirmisiniz. Ben çözemedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuzun daha gagası siyah, çok küçük yani, özenli bakarsanız eğitim konusunda çok ilerleyebilirsiniz.
Yem yememesi su içmemesi, bunlar geçici şeyler, 1-2 hafta sonra görün siz onu :)

Ölmez dimi yani. Yem uzatmama gerek yok sanıyorum. Çok soru soruyorum hakkınızı helal edin ama bir can emanet alınca çok korkuyor insan.

Elbette sorun, öğrenmek en güzeli. Alalı ne kadar oldu bilmiyorum ama ilk birkaç gün yaklaşmanızı tavsiye etmem, saddece ona yakın durup konuşun, sesinize ve görüntünüze alışsın, rahat olun ölmez, çoğu kuş ilk geldiğinde yemek yemiyor, acıkırsa yer zaten, yemine dikkat edin ama, saçma sapan televole vs. yem vermeyin, baharatcıdan yem almayın, kapalı ve kaliteli yemleri tercih edin.
Muhabbet Kuşu Hakkında Genel Bilgiler - Muhabbet Kuşu - Türkiye'nin En Büyük Muhabbet Kuşu Platformu
buradaki sabit konular sizin için çok faydalı. Tavsiye ederim .
Hayırlı olsun :)

Çok teşekkür ederim. Daha dün aldım. Kakası çok güzeldi şimdi sanki ishale dönüyor gibi. Suyunda vitamin var içse iyi gelir belki ama öylece duruyor ne yiyor ne içiyor. Yemeye bi başlasa yumurta patates falan vereceğim ama şuan vermiyorum çünkü bozulur. Mamasıda paketli mama çok çok iyisi değil istediğim markayı bulamadım ama buda iyi.Son bir sorum erkekmi sizce?

Ceresi henüz tam renklenmemiş ama erkeğe daha yakın gibi duruyor diyebilirim. Besin konusunda fazla aceleci olmayın, aşırı yüklenmeniz zarar verir, henüz çok küçük olduundan, onunla konuşun, rahat olun ilk birkaç gün bu tarz gariplikler doğal.

kafes tabanına aspur koy daha rahat yer
erkek

Kafes tabanına yem serptim ama inmiyorki. Hiç hareket etmiyor. Aspur dediğiniz şeyi heryerden alabilirmiyim. Evin tam karşısında bir petshop var ama çok içime sinen biryer değil. Paketli satılırsa hemen gidip alayım.

Toplamda iki yavru var anne iyi bakiyor temizliyor yediriyor

Kafes tabanına yem serptim ama inmiyorki. Hiç hareket etmiyor. Aspur dediğiniz şeyi heryerden alabilirmiyim. Evin tam karşısında bir petshop var ama çok içime sinen biryer değil. Paketli satılırsa hemen gidip alayım.

sade kanarya yemının dıger adı na aspur denır sen paket halınde satılıyro sede kanarya yemı dersen verırıler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:44 --

Toplamda iki yavru var anne iyi bakiyor temizliyor yediriyor

o zaman sorun yok fazla rahatsız etme

kusagını kontrol et boş mu dolumu eger boş ise sen beslemen gerekıyor
toplamda kaç yavru var ?

Ben kuşcudan aldım bunu. 3 kardeşlermiş diğer ikisini anne öldürmüş,anne öldürüncede sahibi kuşçuya gelip bırakmış.Buda ölmesin diye yani öyle söyledi kuşçu. Ben gördüğümde kafesin içinde deli gibi yem yiyordu. Hatta diğerleriyle kavga ediyodu yem için. Otobüsle getirmek zorunda kaldım kuşu aracım yoktu. Otobüstede inanılmaz klima çalışıyordu. Bir bezle hertarafını sardıım kafesin. Tek korkum hasta olması. Yani 2 sebep ver ya kuş hasta oldu (Allah korusun) yada henüz alışamadı. Umarım ikincisidir.

baba yok mu yanında sadece anne mı bakıyor?
2 den fazla kuluckaya yatrsa dişi 3 kuluckada yavrulara zarar verırı
anne dövuyor olabılır yavruları dıkkat etmen lazım bunu da öldüre bılır

baba yok mu yanında sadece anne mı bakıyor?
2 den fazla kuluckaya yatrsa dişi 3 kuluckada yavrulara zarar verırı
anne dövuyor olabılır yavruları dıkkat etmen lazım bunu da öldüre bılır

Murat bey bir arkadaş araya girmiş onunla benim sorum karışmış. O arkadaşınkinin anne baba yanındaymış. Benim kuşum tek. Ben petshoptan aldım ve yemek yememesi su içmemesinden rahatsızım. Benim yavrum 3 kardeşmiş anne diğer ikisini öldürmüş bu tek kalmış bunuda ben aldım. :)

pardon ya sorular bıraz fazla olunca cevaplar karıştı kusura bakmayın :)

Estafurullah. Değerli cevaplar için çok teşekkür ederim.Kanarya yemi alıp birde öyle deneyeceğim. Hafiften ishal başladı en çok korktuğum şey. Su içmeyen yem yemeyeyen hayvanı nasıl iyleştirebilirim ben. Umarım sadece strestendir çünkü geleli 24 saat bile olmadı.

Geri