Karadeniz Pet

Yemliğe üfleme?

Kabukları üfleyerek temizlemek dışında bir yol yokmu arkadaşlar? Ayriyeten kaç günde bir üflemem lazım bu şekil?

Ben kucuk elektrikli el supurgesi aldim onunla cektiriyorum en gec iki gun icinde cektirilmesi lazim evdeki elektrik supurgesinin en dusuk ayariylada cektirebilirsiniz .

Akıllı yemlikleri inceleyip alabilirsin. Ama yinede kontrol etmekte fayda var herzaman.

Citir citir ses geldigi zaman uzaklastirirsaniz cekmez yemlige tam yanastirmadan .

en güzeli üflemek en geç 2 günde 1, elektrik süpürgesini sadece kabukları alacak şekilde ayarlamak biraz zor oluyor,yemleri de çekebiliyor..deneyin

Akıllı yemlik en guzeli tek kusunuz varsa az az koyarsiniz yem bozulmaz üfleme temizleme derdiniz olmaz

Kola şişesini üst kısmın biraz altından kesin. Şişenin tabanına çuvaldızla 10-15 kadar delik açın. Kolay delinmesi için çuvaldızı ısıtabilirsiniz. Sonra yemi kabuklarıyla şişeye dökün. Şişenin ağız kısmını ters olacak şekilde şişeye koyun. Ve elektrikli süpürgeyi orta seviyede açıp şişenin üstünden kabukları çekin. Yulaf kabukları ağır olduğundan onları çekmiyor ama diğer kabukların hepsini çekiyor.

Akıllı yemlikleri tavsiye ederim , ortalıkta yem kabuğu derdi yok , üfleme derdi yok . Tam doldursanizda yem bozulmaz öyle hemen . Parasını son kuruşuna kadar hak eden birşey :)

Akilli yemlikler evet kullanisli ancak benim gbi yaramaz kuslari olanlar icin deil nedeni de şu benim yaramaz 2 ciftim var ve ikisinde de akilli yemlik mevcut sorunum da kabuklarin dokuldugu hazneye benim yaramazlar yemleri de dokuyo yemligi eseleyip yine uflemek durumunda kaliyorum bana bi faydasi olmadi akili yemliklerin :)

Geri