Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuş hakkında Sorunlarım/Sorularım

Bende aynı durumdayım 2.günumüz bu gün ve uyukluyo şuan uyandığımda şunu fark ettim poposu full kaka idi trmizlemeye çalıştım çıkmadı
:(
https://i.hizliresim.com/N1YVdg.jpg
https://i.hizliresim.com/G0bn73.jpg
@Ahmed Demir
ortam değişiminden dolayı eve yeni gelen kuslarda sindirim sorunları görülebilir düzenli yem ve su içmeye başladığında duzelecektir merak etmeyin

İlk gün yem yememesi sıvı dışkılaması uyuklaması vs. hepsi normal ama popoya dışkı yapışması düşündürücü. Altlığa peçete serip dışkıyı paylaşın. Bir de suyuna Probiyotik katmayı ihmal etmeyin hastalık yoksa sulu dışkıyı ve stresi önler. Her gün probiyotik vermenizde sakınca yok.
Probiyotik ? :D anladım kuş ilacı da şimdi nereden bulacam :D dışkıyı paylaştım aslında https://i.hizliresim.com/9dXjm8.jpg

Bu arada @Selçuk YÜKSEL öncelikle bana yardım ettiğin için tekrardan teşekkürler elimde şöle bir ilaç var avi-vit multivitamin vitamin takviyesi herhalde iyileşmesinde yardımcı olur mu ? ve ne kadar katmalıyım ?

Popoya dışkı yapışması ishalden de olabilir kabızlıktan da veya hastalıktan da. Kısacası sindirim sisteminde bir sıkıntı olduğunun işaretidir. Vebden de sipariş edebilirsiniz. Hatta Eczaneden insanlar için kullanılanlarından bile alabilirsiniz. Yeter ki suda 1 gün dayanabilecek ve antibiyotiğe dirençli bir ürün olsun.

Popoya dışkı yapışması ishalden de olabilir kabızlıktan da veya hastalıktan da. Kısacası sindirim sisteminde bir sıkıntı olduğunun işaretidir. Vebden de sipariş edebilirsiniz. Hatta Eczaneden insanlar için kullanılanlarından bile alabilirsiniz. Yeter ki suda 1 gün dayanabilecek ve antibiyotiğe dirençli bir ürün olsun.
saol araştıracam elimden geleni yapıyorum umarım iyileşir ama kuş halsiz halsiz durmuyo öle pek şuanlık umarım biran önce başımın etini yemeye başlaması dileği ile

Avimec'i ense derisine bir damla damlatın. Suyuna da diğer iki vitaminden çeyrek suluğa her birinden 3-4 damla damlatın suyu 12 saatte bir yenileyin.2-3 gün gözlemleyin dışkıdaki veya hareketlerindeki değişiklikleri burdan paylaşın.

Avimec'i ense derisine bir damla damlatın. Suyuna da diğer iki vitaminden çeyrek suluğa her birinden 3-4 damla damlatın suyu 12 saatte bir yenileyin.2-3 gün gözlemleyin dışkıdaki veya hareketlerindeki değişiklikleri burdan paylaşın.
Tamam bu arada demin yem yerken gördüm okadar mutlu oldum ki suda içmeye başlarsa tamamdır

Hastalık başlangıcı olabileceği gibi olmayabilir de hemen tedaviye başlamak yerine biraz gözlemleyip emin olalım. Yem yer tabiki aç kalamaz. Yeme düşmüş bir kuş mutlaka yer. Yeni yerinde ilk etapta yemeye çekinir ama eninde sonunda yemek zorunda..

Ani Benim kuş yem yiyor su içiyor kabarık falan değil hareketli hatta geçen diğer kuşumu dövdü. fakat kahverengi dışkıladı 1 kere, 3 haftadır bende bide popo tüyleri dökülmüş uzun tüyleri popo tarafını kapatıyor poposunu çevresindekiler dökülmüş 7 aylık kuş önceden yumurtalarını için dökülmüş olabilir mi daha önce yumurtaladımı bilmiyorum bendemi aynı işlemi yapayım

Probiyotik olarak hamur mayası verebilirsiniz. Çay kaşığının 4 te biri kadar koyun 100 ml su ile karıştırın. 4 saat dursun kafeste sonra tekrar hazırlayın. Ben bu şekilde probiyotik veriyorum.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Probiyotik olarak hamur mayası verebilirsiniz. Çay kaşığının 4 te biri kadar koyun 100 ml su ile karıştırın. 4 saat dursun kafeste sonra tekrar hazırlayın. Ben bu şekilde probiyotik veriyorum.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaş maya mı kuru maya mı

Kuş hakkında gelişmeler
kakası daha toplu
poposunu temizliyor (biraz daha temiz yani)

Şimdiye kadar yaptıklarım
Kuş ishalken tabiri caiz ise ayaklarına kaka yapıştı onları temizleyip sorun çıkmasın diye ayağına terramycin sürdüm
suyuna avi-vit avimineral ve limon suyu kattım (bu ikisi limonla karışınca bir şey olmaz dime ? sonuçta bunlar mineral ve vitamin)

Geri