Karadeniz Pet

Yeni Alinan Muhabbet Kusu

Bu kafesi alırken biraz bilgisizce aldım petshop bana sultan papağanı için demişti düşünün sultanda tabiki bunda olmadı sonra araştırmalar sonucu ona güzel bi kafes aldım dörtgen muhabbetler biraz küçük olduğu için bunda olur diyenler çoktu o yüzden yeni kafes almadan buna koydum direk bunun içinde bir dörtgen kafes alırım tavsiyeleriniz için teşkkürler peki kafes boyutları ne kadar olmalı?

Tüneği korkutmadan çıkartım şuanda kafes demirlerinde dolandı biraz şuan kafesinde demirlerinde durdu orda bekliyor ne aşşagıya ındi nede yemlik tüneklerine yerede yem serpiştirdim aldığımdan belli hala ne yem nede su içdi 4-5 saat sonra 1 gün olacak bu biraz korkutuyor beni açıkcası
45x35 üretim kafesleri var dörtgen olarak onlardan alabilirsiniz. veyahut o çaplarda telleri boyasız olan her türlü kafes idealdir. tünek olarak ahşap tünek her zaman tavsiye ederiz şiddetle çünkü mantarı önler tırnakları torpiler yeri geldiğinde kuşumuz gagasını dahi sürterek kaşımasını sağlar

Tahtadan kendimde kafes yapabilirim onuda düşünüyorum şimdi bir şey daha sormak istiyorum şuan yem yiyor su içiyor hatta bugun kafese elimi sokup elime gelmesini sağladım kafes dışına doğru çıkarırken tekrar dönüp tüneğe uçtu sonra kendisi kapıya geldi baktı dışarıya çıkmadı geri içeri girdi :) Sormak istediğim şuan arada uyukluyor gibi oluyor gözü kapanıyor gün içerisinde çoğu kez oluyor nedendir?

henüz yavru kuşunuz normal öz güven kazandığı zaman çıkar dışarı biraz daha ona zaman verin. ahşap kafesler bit için büyük risk o yüzden tavsiye etmem en temizi tel kafesler

Teşekkür ederim. Şuan için yapmam gereken bir şey var mı az çok yem yiyip suda içiyor yapılması gereken önerdiğiniz bir şey var mı? Dışarı çıkması için biraz daha bekliyim demi bazı yerlerde elinize alıp çıkarın diyor ama kendi öz güveni yerine gelince çıkması daha iyi sanırım. Bu gözü kapanıyor arada onun sebebi bi vitamin eksikliği falan olabilir mi ?

yavru olduğu ve folluktan yeni ayrıldığı içindir ara ara gözlerinin kapanması uyuklaması gözde kızarıklık felan yoksa problem yoktur. çevresinde olduğunuzda kafesin kapısı açık kalabilir kafes dışında sesinizle temas kurun 1 hafta 10 gün fazla yüklenmeyin anca alışır kabullenir

Tamamdır yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Sormak istediğim bir kaç şey daha var yeni konu açarak fazla kalabalık yapmak istemedim Mürekkep balığı kemiği avivit tarzı şeyler almalıyım şuan kafesinde yemden ve sudan başka bir şey yok kuş kumu tarzı falan almalımıyım? birde bunları nasıl kullanırım acaba kuş kumu yemin üstüne serpiştiriyorduk biraz sanırım avivit almam lazımsa suya az miktar karıstıyoruz dıye bılıyorum sultan papaganından ama mürekkep balığı kemiğini kullanadım hiç onu nasıl kullanmalıyım ?

Sormak istediğim bir kaç şey daha var yeni konu açarak fazla kalabalık yapmak istemedim Mürekkep balığı kemiği avivit tarzı şeyler almalıyım şuan kafesinde yemden ve sudan başka bir şey yok kuş kumu tarzı falan almalımıyım? birde bunları nasıl kullanırım acaba kuş kumu yemin üstüne serpiştiriyorduk biraz sanırım avivit almam lazımsa suya az miktar karıstıyoruz dıye bılıyorum sultan papaganından ama mürekkep balığı kemiğini kullanadım hiç onu nasıl kullanmalıyım ?
kuş kumu ayrı bir kapta mutlak her zaman olmalı aynı şekilde kalamar kemiği de mutlaka olmazsa olmazlar. Vitamini sağlığı yerinde olduğu sürece haftada 1 vermeniz yeterlidir

Geri