Karadeniz Pet

Yeni Arkadaşım "Rüştü" ..Lütfen Bakınız...

• Konbuyu başlatan Şahin ATAK
  • Başlangıç tarihi
Suyuna haftada 1 vitamin koyun ve ishali yoksa patates haşlaması vermenize gerek yok bence

valla ishali varla yok arası. Sanki böyle bir damla suyun üstüne katı dışkı yapmış gibi. Çok az sulu.

Bide aklıma şu takıldı. Bu Kuşda ishal belirtisi olduğuna göre ben 2.kezde rahatsız kuşmu aldım şimdi onu tam anlayamadım ?

şahin kardeşim hayırlı olsun yeni kuşun. inşallah gönlünce ve istediğin şekilde yetiştirirsin kuşunu.

şahin kardeşim hayırlı olsun yeni kuşun. inşallah gönlünce ve istediğin şekilde yetiştirirsin kuşunu.

Teşekkür ederim. Bu Sefer prof. olarak kanarya besleyen bir arkadaşımın tanıdığı bir kuşçudan beraber gidip aldık rüştüyü.

Resimlerden bakıldığı kadarıyla sağlıklı dedi arkadaşlar. Ama Dışkısı Tam Böyle katı değil. Gene Hafif bi korku içindeyim.

sen gönlünğ ferah tut kalbini bozma inşallah sağ salim bakarsın yeterki kalbini bozma kötü düşünme

Benim yeni aldığım dişide ilk eve getirdiğim gün fena ishal oldu bildiğin su dışkılıyordu renk bile yoktu ortama alışınca geçti stres kaynaklı sanırım şimdi kakası çok güzel :D

bende dün aldım bi tane :) dediğiniz gibi ishale benzer nişi yapıyodu bugün gayet sağlıklı ve cok iyi yem yiyor :) sadece su içtiğini görmek kısmet olmadı

İnşallah Benimkide düzelir daha eve geleli 8-9 Saat oluyo Yemini falan yemeye başladı geziyo kafesin içinde :) Maşallah

şahin üzme kendini böyle şeyler için :) tadını çıkar boşver. ben aldım dişiyi yaşı büyükmüş küçükmüş umrumda değil artık :) yeterki sağlıklı olsun 5 ay sonra da yuumurtlasa olur.

ben biraz acemiyimde kalamar kemigi ne oluyor soru icinde soru sordugum icin ozurdilerim ama benim kusumda biraz halsizde yardimci olursaniz sevinirim.

ben biraz acemiyimde kalamar kemigi ne oluyor soru icinde soru sordugum icin ozurdilerim ama benim kusumda biraz halsizde yardimci olursaniz sevinirim.

Valla Kalamar kemiğini bende bilmiyorum Bilen arkadaşlar cevaplayacaktır. Ama Kemik olduğuna göre sanırım gaga taşı falan olması lazım ama yinede ben tam bilmiyorum.

Kuşum Halsiz demişsiniz ;

* İshali varmı ?
* Kafayı sırta gömüp uyuyomu sürekli ?
* Uçuşunda problem varmı ?
* Sürekli kafesin tabanındamı yoksa uçuyor mu ?

diskisi cok sivik suyuna vitaminde koydum cok ilgileniyorum ama bir defa bile vitaminli su ictigini gormedim.

Ben Bu Kuşu alıp eve geleli daha 7-8 saat oldu. Buna Hemen patate maması ilaç-vitamin falan vereyimmi ? İlk Gün bugün daha yaw :(

HIc elleme kardesm bisey karistirma yemini suyunu ver yeter bi hafta boyle gecsin en azindan. Cok fazla da ilgilenme urkek olmasin sonra. Eortama alistiktan sonra eti senin kemiği senin merake etme.. hayirli olsun guzel bi kus gercekten saglikli görünüyor..

1-2 gün içerisinde düzelmezse gerekenleri yaparsınız..

Anladım Teşekkür ederim.

Valla Maşallah Bizim Rüştünün Gözleri Çakı gibi böyle çakmak çakmak bakıyo. Bize alıştımı bu valla elimizi kolumuzu kulağımızı ıssırır çok feci bakıyo " burdan bi çıkıyım bitirdim olum sizi " der gibi bakıyo...İnşallah Hastalanmaz falanda yıllarca arkadaş olur bana

maşallah çok güzel ve sağlıklı görünüyor..İnşallah tekrar aynı hüsrana uğramadan uzun yıllar sizle kalır..

maşallah çok güzel ve sağlıklı görünüyor..İnşallah tekrar aynı hüsrana uğramadan uzun yıllar sizle kalır..

İnşallah Serkan Bey.Bu Sefer prof olarak kanarya besleyen arkadaşımla gittik başka bi shop'a onla beraber seçtik.

Eve getirdim Rüştü'yü fakat dışkısı biraz cıvık gibi ama öbür kuş gibi değil. Stresden mi acaba yoksa İshal başlangıcımıdır ? Ondan Şüphe ettim. Ama Resime hangi arkadaşımız baktıysa sağlıklı dedi sizin dediğiniz gibi...

Hocam valla bana sorarsanız dışkı rengi ishal konusunda pek sağlıklı bir yöntem değil. Benim şimdi baktığım kuş 2 yaşında geldiğinden beri hiç öyle siyah-beyaz dışkıladığını görmedim hep açık yeşil tonlarında, ama popoya yapışma yok, ishal yok, yaptıktan bir süre sonra kuruyor ve kokusuz. Gayet cıvıl cıvıl bir kuş, ötüyor, uçuyor dans ediyor konuşuyor. İshal olsaydı geldiğinden beri iki yıl boyunca böyle gitmezdi herhalde. Ben küçükken bir kuşumuz daha vardı hatırlıyorum o da hep yeşil gibi yapardı. İnterenette muhabbet kuşu dışkı yazıyorum çıkan görseller yine hep yeşil, bence sırf dışkı renginden dolayı ishal denemez.

Geri