Karadeniz Pet

Yeni bir muhabbet kuşu yavrusu alıcım yardım lütfen.

Kadir Yücel

Yeni Üye
Öncelikle herkeze selamlar.
Geçen bir üreticiden yavru bir muhabbet kuşu almaya gittim ve üretici beni kümesine kadar aldı oradan seçeneklerim doğrultusunda (anne junbo baba iri kafalı uzun bir muhabbet türüydü) bu çiftin 2 yavrusu vardı birincisi açık mavi kanatlar beyaz diğeri ise tamamiyle sarı renkliydi. Üretici yuvalığın kapısını açınca sarı renkdeki (benim almak istediğim) deli gibi bağırmaya başladı belliki sinirli bir kuşdur dedim kendimce diğeri sakindi ve bu yavrular 2. Gidişimde yuvadan uçmuşlardı üretici 2 side erkek diyor benim gönlüm sarı yavrudan yana oldu yarın gidip almak istiyorum . Sizce böyle akresif tavırlar sergileyen bu sarı renkdeki bebek muhabbet kuşu ilerde bana sorun yaparmı?

daha yavru belkide korkmustur içinize sindiyse alın sorun cıkarmaz sevgi,ilgi ile herşey olur alın siz size alışacaktır zamanla.

Daha çok küçük o hareketleri normal beğendiyseniz alın derim zamanla sakinleşir.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bugün üreticiyle haberleştim kendisi bana Pazartesi'ne kadar anne ve babasının yanında kalmasının iyi olucağını söyledi. Zira yem yemeyi öğrenmesi açısından bu faydalı imiş. Bir yavru yuvadan anne tarafından atıldığında en erken nezaman sahiplendirilmelidir ?yada yalnız başına kendi ihtiyaçlarını nezaman gidere bilir ?

Geri