petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni bir muhabbet kuşu yavrusu alıcım yardım lütfen.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kadir Yücel tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Kadir Yücel

Kadir Yücel New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle herkeze selamlar.
    Geçen bir üreticiden yavru bir muhabbet kuşu almaya gittim ve üretici beni kümesine kadar aldı oradan seçeneklerim doğrultusunda (anne junbo baba iri kafalı uzun bir muhabbet türüydü) bu çiftin 2 yavrusu vardı birincisi açık mavi kanatlar beyaz diğeri ise tamamiyle sarı renkliydi. Üretici yuvalığın kapısını açınca sarı renkdeki (benim almak istediğim) deli gibi bağırmaya başladı belliki sinirli bir kuşdur dedim kendimce diğeri sakindi ve bu yavrular 2. Gidişimde yuvadan uçmuşlardı üretici 2 side erkek diyor benim gönlüm sarı yavrudan yana oldu yarın gidip almak istiyorum . Sizce böyle akresif tavırlar sergileyen bu sarı renkdeki bebek muhabbet kuşu ilerde bana sorun yaparmı?

2. Bülent ÇAPIK

Bülent ÇAPIK New Member

Beğenileri:
    0
    daha yavru belkide korkmustur içinize sindiyse alın sorun cıkarmaz sevgi,ilgi ile herşey olur alın siz size alışacaktır zamanla.

3. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Daha çok küçük o hareketleri normal beğendiyseniz alın derim zamanla sakinleşir.

4. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Korkudan bağırır. Genelde çoğuda bağırır. Yuvadan yeni atlayan kuş almanı tavsiye ederim. Yuvadan atlamış olup kafese konanı tavsiye etmem.

5. Kadir Yücel

Kadir Yücel New Member

Beğenileri:
    0
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Bugün üreticiyle haberleştim kendisi bana Pazartesi'ne kadar anne ve babasının yanında kalmasının iyi olucağını söyledi. Zira yem yemeyi öğrenmesi açısından bu faydalı imiş. Bir yavru yuvadan anne tarafından atıldığında en erken nezaman sahiplendirilmelidir ?yada yalnız başına kendi ihtiyaçlarını nezaman gidere bilir ?

Sayfayı Paylaş