petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Çifte ne kadar süre tanınmalı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve delioğlan tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. delioğlan

Kızgın dişimin yanına 1 hafta önce kızgın erkek aldım,bu geçen sürede kuşları 3-4 gün 2 bölmeli kafeste bölünmüş vaziyette ayrı ayrı tuttum bu arada teller arasından öpüşme hareketleri ötüşmeler fazlasıyla oldu 3.4.gün sonunda ayırma aparatını kaldırdığımda o ilgi ortadan kalktı iki kuşta ayrı ayrı takılmaya başladı acaba ne kadar süre tanımalıyım bunlara birbirlerine aynı kafeste alışmaları için?not: yuvalıığıda kaldırdım

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    En az 10 gün tanımanız lazım. bu süre sonunda illaki birbirlerine ilgi duyacaklardır. Aradaki bölmeyi normal zamanda açmışsınız. Kavga etmedikleri sürece eş olmalarında sıkıntı olmaz.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    kavga etmedikleri birbirine zarar vermedikten sonra yan yana dursunlar anlaşma olmazsa 2-3 ay sonra ayırma yöntemi denenebilir

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    1,5-2 ay gibi bir süre bekle. Eğer yakınlaşma olmazsa ki olur, o zaman ayırırsın 10 günlüğüne.

5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşlara bağlı bişey
    belki 10 günde çiftleşme olur
    belki 2 aydan daha fazla

6. delioğlan

Kavga gürültü hır yok kafeste çok şükür:D,süre olarak dediğiniz gibi zaman tanıyacağım onlara,birde yuvalığı ne zaman takmalıyım? Kafesi ben yine 2 ye böldüm tek tünek taktım sürekli yakın olmaları için sizce bölmeyi kaldırıp geniş alan mı bırakmalıyım nede olsa 2 türlüde birbirlerine şuana kadar ilgi yok öylece tek tünekte duruyorlar sanki küsmüşler gibi.Not: günlük yem su ihtiyaçlarını aksatmadan,yumurtalı havuçlu mama ballı su,pekmezli su nijerli yemlerini eksik etmiyorum.Tabi günlük1-2 saat muzikte dinliyorlar ve müzikle birlikte susmadan ötüşüyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Son yazdığım iletiye cevap verirseniz sevirim.

#6 delioğlan, 25 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ocak 2015
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yuvaligi takın ve en az iki ay süre tanimalisiniz maşallah

Sayfayı Paylaş