petshop

Yeni Çifte ne kadar süre tanınmalı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve delioğlan tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. delioğlan

Kızgın dişimin yanına 1 hafta önce kızgın erkek aldım,bu geçen sürede kuşları 3-4 gün 2 bölmeli kafeste bölünmüş vaziyette ayrı ayrı tuttum bu arada teller arasından öpüşme hareketleri ötüşmeler fazlasıyla oldu 3.4.gün sonunda ayırma aparatını kaldırdığımda o ilgi ortadan kalktı iki kuşta ayrı ayrı takılmaya başladı acaba ne kadar süre tanımalıyım bunlara birbirlerine aynı kafeste alışmaları için?not: yuvalıığıda kaldırdım

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    En az 10 gün tanımanız lazım. bu süre sonunda illaki birbirlerine ilgi duyacaklardır. Aradaki bölmeyi normal zamanda açmışsınız. Kavga etmedikleri sürece eş olmalarında sıkıntı olmaz.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    388
    kavga etmedikleri birbirine zarar vermedikten sonra yan yana dursunlar anlaşma olmazsa 2-3 ay sonra ayırma yöntemi denenebilir

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    1
    1,5-2 ay gibi bir süre bekle. Eğer yakınlaşma olmazsa ki olur, o zaman ayırırsın 10 günlüğüne.

5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşlara bağlı bişey
    belki 10 günde çiftleşme olur
    belki 2 aydan daha fazla

6. delioğlan

Kavga gürültü hır yok kafeste çok şükür:D,süre olarak dediğiniz gibi zaman tanıyacağım onlara,birde yuvalığı ne zaman takmalıyım? Kafesi ben yine 2 ye böldüm tek tünek taktım sürekli yakın olmaları için sizce bölmeyi kaldırıp geniş alan mı bırakmalıyım nede olsa 2 türlüde birbirlerine şuana kadar ilgi yok öylece tek tünekte duruyorlar sanki küsmüşler gibi.Not: günlük yem su ihtiyaçlarını aksatmadan,yumurtalı havuçlu mama ballı su,pekmezli su nijerli yemlerini eksik etmiyorum.Tabi günlük1-2 saat muzikte dinliyorlar ve müzikle birlikte susmadan ötüşüyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Son yazdığım iletiye cevap verirseniz sevirim.

#6 delioğlan, 25 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ocak 2015
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    290
    Yuvaligi takın ve en az iki ay süre tanimalisiniz maşallah

Sayfayı Paylaş