Karadeniz Pet

Yeni Çifte ne kadar süre tanınmalı ?

• Konbuyu başlatan delioğlan
  • Başlangıç tarihi
D

delioğlan

Guest
Kızgın dişimin yanına 1 hafta önce kızgın erkek aldım,bu geçen sürede kuşları 3-4 gün 2 bölmeli kafeste bölünmüş vaziyette ayrı ayrı tuttum bu arada teller arasından öpüşme hareketleri ötüşmeler fazlasıyla oldu 3.4.gün sonunda ayırma aparatını kaldırdığımda o ilgi ortadan kalktı iki kuşta ayrı ayrı takılmaya başladı acaba ne kadar süre tanımalıyım bunlara birbirlerine aynı kafeste alışmaları için?not: yuvalıığıda kaldırdım

En az 10 gün tanımanız lazım. bu süre sonunda illaki birbirlerine ilgi duyacaklardır. Aradaki bölmeyi normal zamanda açmışsınız. Kavga etmedikleri sürece eş olmalarında sıkıntı olmaz.

kavga etmedikleri birbirine zarar vermedikten sonra yan yana dursunlar anlaşma olmazsa 2-3 ay sonra ayırma yöntemi denenebilir

1,5-2 ay gibi bir süre bekle. Eğer yakınlaşma olmazsa ki olur, o zaman ayırırsın 10 günlüğüne.

Kuşlara bağlı bişey
belki 10 günde çiftleşme olur
belki 2 aydan daha fazla

Kavga gürültü hır yok kafeste çok şükür:D,süre olarak dediğiniz gibi zaman tanıyacağım onlara,birde yuvalığı ne zaman takmalıyım? Kafesi ben yine 2 ye böldüm tek tünek taktım sürekli yakın olmaları için sizce bölmeyi kaldırıp geniş alan mı bırakmalıyım nede olsa 2 türlüde birbirlerine şuana kadar ilgi yok öylece tek tünekte duruyorlar sanki küsmüşler gibi.Not: günlük yem su ihtiyaçlarını aksatmadan,yumurtalı havuçlu mama ballı su,pekmezli su nijerli yemlerini eksik etmiyorum.Tabi günlük1-2 saat muzikte dinliyorlar ve müzikle birlikte susmadan ötüşüyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

Son yazdığım iletiye cevap verirseniz sevirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yuvaligi takın ve en az iki ay süre tanimalisiniz maşallah

Geri