Karadeniz Pet

Yeni kus alacam onerileriniz

Metehan

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar;
Sitenize yeni katildim benim muhabbet kusum var onun yanina es alacam cinsiyetini disi diye biliyorum kusum ciftlestirmek istememim sebebi kisi aldigimda baya buyuktu ve egitemedim sadece omzuma filan cikiyor konusamiyor bide elimi isiriyor ciftlestirme sebebim yeni olan yavrulari egitmek istemem ama bu konu hakkinda hic bir bilgim yok sizin bilgi ve onerilerinizi bekliyorum..

Not.resim yukleyemedim mb di baya yuksekti bu konuyu telden actim pcnye gecince resim eklerim

20160828_170500_HDR-min.jpg

Eğer kuşunuz eğitimliyse ve 2 yaşını aştıysa bence eş alma konusunda fazla umutlanmayın.Kuş size alıştığı için yeni gelecek olan kuşa sıcak bakmayacaktır.
Eğer kendi çiftinizden yavru alıp yetiştirmek isterseniz bu kuşu verir genç deneyimli bir çift alır,bakımını yapar,yavrularının tadını çıkarırsınız.
Anladığım kadarıyla bu kuşunuz yaş olarak büyük ve insanlara alışmış.Bu yüzden bu kuşun yanına eş almak çok mantıklı sayılmaz ama imkansız değil.
Eğer bu kuşu vermek istemiyorsanız bunun haricinde 30-40 günlük erkek bir kuş alıp ayrı bir kafeste eğitim denemelerine başlayabilirsin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş damızlık bir dişi en az 7 aylık sağlıklı bir erkek alırsanız yanına inşaallah sağlıklı yavrular alırsınız

Yeni bir erkek alacaksanız getirdiğinizde direk kuşunuzun yanına atmayın dişi kuşunuz kafes hakimiyetini almıştır ve getireceğiniz erkeği dövecektir ayrı kafeslerde yaklaşık 1 hafta kadar bekletin birbirlerini görebilecekleri mesafede hem yeni kuşunuzda ortama alışsın daha sonrada dişi kuşunuzu erkeğin olduğu kafese alın ( var ise yakınınızda üretici dişinizi götürerek kendi eşini seçmesinide sağlarsanız daha sağlıklı olur )

Geri