Karadeniz Pet

Yeni kuş alırken nelere dikkat etmeliyim?

Faruk ÇELEN

Meraklı Üye
Merhaba. Bir iki saat sonrai yeni, yavru, erkek ve sağlıklı bir kuş almayı düşünüyorum. Fakat petshopcuların sözüne güvenim kalmadı. Bana iki aylık diye sattığı kuş altı aylık çıktı. O yüzden sizlerden, abilerimden, ustalarımızdan tam eğitime açık yani yavru, erkek ve sağlıklı bir kuş almam için tam olarak nelere dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

İmkanınız varsa çevrenizdeki veya forumdaki hobici/üretici lerden alırsanız petshoplarda yaşanan sıkıntıların çoğunu yaşamazsınız.

İmkanım yokki. Daha önce aldığım iki aylık dediği kuşu geri verdim şimdi onun yerine ordan almak zorundayım

ben üretici değilim ama bir çiftimden bir çok yavru aldım. onlardan yola çıkarak söyleyebilirim ki; 2 aylık yavru erkek kuşta çizgili olacaksa eğer kafa tüyleri açılmamış, cereye kadar çizgiler oluyor. gözleri simsiyah oluyor halka olmuyor ama bazı kuşlarda gri görünüyor çok dikkatli bakılınca. ceresi mor oluyor mesela, açık mor. koyulaşmaya başlayınca büyümüş demektir. yaş için aklıma gelenler bunlar. sağlık açısından da kuş canlı hareketli olcak, tüyleri düzgün olcak pet shoplarda görüyorum göz kenarları falan dökülmeye yüz tutmuş oluyor. sonra gözleri canlı olacak.

benim dikkatimi çekenler bunlar yanlış bir şey yazdıysam da illaki arkadaşlar düzeltir. inşallah istediğiniz gibi bir yavru bulursunuz.

ben üretici değilim ama bir çiftimden bir çok yavru aldım. onlardan yola çıkarak söyleyebilirim ki; 2 aylık yavru erkek kuşta çizgili olacaksa eğer kafa tüyleri açılmamış, cereye kadar çizgiler oluyor. gözleri simsiyah oluyor halka olmuyor ama bazı kuşlarda gri görünüyor çok dikkatli bakılınca. ceresi mor oluyor mesela, açık mor. koyulaşmaya başlayınca büyümüş demektir. yaş için aklıma gelenler bunlar. sağlık açısından da kuş canlı hareketli olcak, tüyleri düzgün olcak pet shoplarda görüyorum göz kenarları falan dökülmeye yüz tutmuş oluyor. sonra gözleri canlı olacak.

benim dikkatimi çekenler bunlar yanlış bir şey yazdıysam da illaki arkadaşlar düzeltir. inşallah istediğiniz gibi bir yavru bulursunuz.
Kafesin en hareketli kafası en tüylü ve gözü en siyah olan kuşunu aldım. Cere rengi pembemsi.beş dakikaya evde olurum. Fptoğrafını paylaşsam değerli yorumunuzu alabilir miyim peki?

Geri