Karadeniz Pet

Yeni Kuş, Bikaç sorum olacaktı

• Konbuyu başlatan Memo9593
  • Başlangıç tarihi
M

Memo9593

Guest
İyi günler,2saat önce bi kuş aldım daha yavru ama ne çinsiyetini nede yaşını biliyom, kafesine koyduğumdan beri yerde oturuyor daha şimdi tüneğe çıktı. Uyukluyo heralde ama gündüz aydınlık odada uyuyabilirmi?

Beni görünce korkmuyor, elimi kafesin icine de koydum öyle bakiyo anca (titreme yok) tabi çesaretlendim parmağımı yaklaşdırdım kaçtı bende bıraktım.

Aldığım yerde kadını baya ısırdı benimde ilk kuşum korkuyom tabi biraz incitirsem diye :( ne önerisiniz?

Bide kafes nasıl? Yemlik suluk koydum ama oyuncak koymadım ilk günden.

Bütün cevaplarınız icin teşekkür edrim :)

2014%2B-%2B3

2014%2B-%2B4

2014%2B-%2B2

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş erkek gibi ve daha yavru. Kafes oldukça ferah, tek bakacaksanız bir iki tane oyuncak koyun ve gaga taşı alın. Kuşu avuçlamayın yavaşça kafesin içine parmağınızı uzatın ve parmağınıza konmasını sağlayın gün geçtikçe size alışacaktır. İlk birkaç gün zeminde olması sizden korkması normaldir.

İki tünekte çok yüksekte birini aşşağıya indirin , yüksek olduğu için tabanda duruyordur. Onun dışında kadir sezgin adlı üyenin dediklerine de katılıyorum... Sağlıklı , neşeli günlere kuşlarınızla..

maşallah güle güle besleyin.

maşallah yawru bi erkek kuş.
şuan ortama alışmaya çalışıyordur. çok rahatsız etmeyin birazda kafeste kalsın hemen uçurmaya bırakmayın sağa sola çarpmasın...

elinize alıştırmak içinde diğer arkadaşların dediği gibi parmagınızı kafes içinde 3-5 dk tutun gelmesini sağlayın. daha sonra elde yem yedirerek v.s alıştırma yöntemleri kullanabilirsiniz.
saygılarımla

erkek bir kus yem yiyebiliyomu ?

Bende şimdi onu soracaktım :( hiç bişey yememiş, aldığım yerdekiler yer dediler
Hayır bide kuşun gözleri habire kapanıyor bütün gün mü uyur yahu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:22 -->-> Daha önceki mesaj 17:21 --

Ve bütün cevaplarınız icin teşekkür edrim :)) inşallah saglikli kalır

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah 2 aylık erkek 1 hafta kafesten çıkarmayın sağlıklı görünüyor ilk günler uyuması normaldir

Bazıları hemen 2-3güne çıkarıyo muş.
Akşam çıkarsam uyuya kalınca geri koyabilirmiyim? Avuçlamadan*

Ben ilk gün saldım.şu an evin heryerini biliyor.Ayrıca salın yorulunca geri koyarsın eğer çarparsa ise çok fazla yormayın kuşu.

Kocaman bir maşallah. Kuşunuz gerçekten çok güzel. 6-7 aylıkken tekrar görmek isterim bu kuşu. Bence iyi bir bakımla çok daha güzel olacak. Size tavsiyem, kafesi devamlı oturduğunuz salona, devamlı oturduğunuz bir koltuğun yanına, aynen koltuk hizasına koyun. Siz girip çıktıkça, oturup kalktıkça vs alışacak, bir tehlike olmadığını anlayacak. Her gün 5 kere, 10 kere elinizi kafese sokun bazen avucunuzda yem olsun açın bekleyin gelmese de bekleyin zorlamayın. Bazende parmağınızı göğsüne değdirin, çıkması şart değil zorlamayın, parmağınızla göğsünü okşayın. 2-3 gün çıkarmayın ki kafesten de olsa odayı tanısın çıktığında heyecanlı olacak konacağı yerleri az çok görür. Birde ilk çıkardığınızda muhtemelen zor uçacak, ilk zamanlar o uçarken parmağınızı havaya kaldırın gelir konarsa iyi bir başlangıç olur. Benimki şuan da insan dışında bir yere konmuyor ayrıca biri elini kolunu kaldırdığında ya da şıklattığında gider. Uçarken elimi kaldırırsam gelir konar. Bu arada benimkine de maşallah nazar değmesin:D

İyi günler,2saat önce bi kuş aldım daha yavru ama ne çinsiyetini nede yaşını biliyom, kafesine koyduğumdan beri yerde oturuyor daha şimdi tüneğe çıktı. Uyukluyo heralde ama gündüz aydınlık odada uyuyabilirmi?

Beni görünce korkmuyor, elimi kafesin icine de koydum öyle bakiyo anca (titreme yok) tabi çesaretlendim parmağımı yaklaşdırdım kaçtı bende bıraktım.

Aldığım yerde kadını baya ısırdı benimde ilk kuşum korkuyom tabi biraz incitirsem diye :( ne önerisiniz?

Bide kafes nasıl? Yemlik suluk koydum ama oyuncak koymadım ilk günden.

Bütün cevaplarınız icin teşekkür edrim :)

2014%2B-%2B3

2014%2B-%2B4

2014%2B-%2B2

Kuşun yakışıklı henüz 2 aylık kafesin ise tek kuş için uygun halka zil ve oyuncak bi kuş alıp kafese koyabilirsin çok seviyorlar. güle güle besle

Kuşun yakışıklı henüz 2 aylık kafesin ise tek kuş için uygun halka zil ve oyuncak bi kuş alıp kafese koyabilirsin çok seviyorlar. güle güle besle

2aylık sa iyi ben 3-4bekliyodum :) alıcam yarın teşekkürler :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:37 --

Ben ilk gün saldım.şu an evin heryerini biliyor.Ayrıca salın yorulunca geri koyarsın eğer çarparsa ise çok fazla yormayın kuşu.

Kuş benden hala korkuyo acaba Avuçlamadan nasıl geri koyabilirim? Elimdeki yeme de gelmio

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 22:38 --

Kocaman bir maşallah. Kuşunuz gerçekten çok güzel. 6-7 aylıkken tekrar görmek isterim bu kuşu. Bence iyi bir bakımla çok daha güzel olacak. Size tavsiyem, kafesi devamlı oturduğunuz salona, devamlı oturduğunuz bir koltuğun yanına, aynen koltuk hizasına koyun. Siz girip çıktıkça, oturup kalktıkça vs alışacak, bir tehlike olmadığını anlayacak. Her gün 5 kere, 10 kere elinizi kafese sokun bazen avucunuzda yem olsun açın bekleyin gelmese de bekleyin zorlamayın. Bazende parmağınızı göğsüne değdirin, çıkması şart değil zorlamayın, parmağınızla göğsünü okşayın. 2-3 gün çıkarmayın ki kafesten de olsa odayı tanısın çıktığında heyecanlı olacak konacağı yerleri az çok görür. Birde ilk çıkardığınızda muhtemelen zor uçacak, ilk zamanlar o uçarken parmağınızı havaya kaldırın gelir konarsa iyi bir başlangıç olur. Benimki şuan da insan dışında bir yere konmuyor ayrıca biri elini kolunu kaldırdığında ya da şıklattığında gider. Uçarken elimi kaldırırsam gelir konar. Bu arada benimkine de maşallah nazar değmesin:D

Cok tesekkurler :) sizinkinede maşallah umarım buda öyle olur DA bişey daha var, kuşu alırken maviydi oysa şimdi resmen gri oldu,annem de şaşkına uğradı!

Kafesi üstüne kapat.Avuçlamadan o kalsın orada sen sakince kafesin üst kısmını al kuşun üstüne koy tüneğe çıksın geri koy üst kısmını.

Son düzenleme:
fazla baskı yapmadan ufak ufak her gün biraz daha fazla tutun parmağınızı kafeste o senden zarar gelmeyeceğini anlayınca alışır güzel erkek kuşumuz

Geri