Karadeniz Pet

Yeni kuşum hakkındaki sorularım

elifdalbudak

Yeni Üye
Merhabalar herkese. 2 gün önce yeme yeni düşmüş erkek bir kuş aldım. Almadan önce forumları gezip bilgi edindim fakat kuş gelince hepsi uçtu gitti:) sizlere sorularım şunlar
1) ırkı nedir?
2) daha alışamadı bana doğal olarak. Daha rahat alışması için önerileriniz neler?
3) yem yerken tam dengesini kuramıyor bazem ileri geri gidiyor kafasıyla yem kabını karıştırıyor ama arada sırada yiyor. Bunu yapmasının nedeni ve nasıl önlemeliyim?
Bunları benim için yanıtlarsanız çok sevinirim iyi akşamlar:)
59a422f92e28d775cfcc1af904f1b62e.jpg
aa4896a82b3adff1e39807918ac56d4f.jpg
74cf44019c2184ea57ba3147d9de2f7a.jpg

Son düzenleme:
Bana gore yerlı Aynısı Bende Var dısı suan yumurtaya Yatıyor elınde Oksa sev Zaten alıscaktır anında alısmaz zamanla gunluk onla vakıt gecırdıgınde alıscaktır yem yerken dengesını saglayamaması normal bendede suan 45 gunluk yavru var oda dengesını saglayamıyordu ama suan artık duzeldı zamanla yem yemeye tam dusucektır kusunuzda guzel masallah

İçim rahatladı. Bugün az da olsa avcumdan yem yedi ama çok yediğini görmüyodum. Yiyosa sorun yok :)

Maşallah güzel bir erkek yerine benziyor zamanla size daha çok alisacaktir İlginizi hiç eksik etmeyin

Eksik etmiyorum inşallah kısa zamanda alışır teşekkürler

Rengi çok güzel.Kanat tüylerine bayıldım.Maşallah :)

yumurta verin yem yemeye alışana kadar,biraz toparlayana kadar.

Yumurta derken sadece haşlanmış yumurta mı yoksa yumurta maması mı yapayım?

Yem olarak aspur verin daha cabuk gelişir
aldığınız kişi ırkı konusunda daha net bilgi vermiş olmasi lazimlazim tabi uretici ise

Masallah güzel bi yerli. Iri de olabilir büyüyünce. Bu arada daha tunekte durmak bile zor bu kadarlık kuşlar için yem lik ten yemek zor olacaktır. Ufak bi kaba kafes tabanına da koy yem aspur oradan da tirtiklasin.
Birde ışıktan dolayi olabilir ama bana dişi gibi geldi

Fatih Çevik

Son düzenleme:
Geri