Karadeniz Pet

Yeni kuşumun yaşı

asukacs

Meraklı Üye
Arkadaşlar uzun zaman sonra yavru muhabbet kuşu alayım dedim.Kuş çok küçük kuyruğu yok.Kuyruğu bile çıkmamış diye aldım.Kuşçu 1 aylık dedi.Uçamıyo ve kaçmıyo omuzumda duruyo 2 saattir.Hiç Ötmüyor.
Forumda inceledim yavruların baş çizgileri gagasına yakın oluyormuş.
Ve yaşlı kuşların gözünde beyaz halka oluşurmuş.
Benim kuşumda var sanki beyaz kalka.Bide gagasının üstündeki sert deri çok mavi.Siz tecrubeli arkadaşlardan bilgilendirilmek istiyorum.İşte resimler

Son düzenleme:
1 aylık olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. :) Gayet büyük gibi duruyor.

Üzülürek söylüyorum size bu kuşu satan arkadaş resmen sizi kandırmış aldığınız kuş neredeyse 1 yaşında yetişkin bir kuş kanat ve kuyrukları hastalıklı bir kuş olduğundan yok, uçamamasının sebebi uçuş kanatlarının ve kuyruğunun olmaması hastalıklı bir kuşunuz var bence gidin o kendini kuşçu zanneden arkadaşa bu kuşu geri verin ve paranızı isteyin ....

Keşke biraz araştırıp alsaydım kuşu.
Sabah gidip değiştireceğim ilginizi için teşekkurler .

Merhaba ayni sekilde bende bugun bir kus aldim. Petshop degilde bunun uretimini yapan birinden henuz 40 gunluk kadar olacagini soyledi aldigimdan beri uygunsuz bir davranisi yok ucmayi coknbeceremiyor ve biraz fazla uyuyor onun disinda diskisinda falan problem yok ama gercekten yasini merak ediyorum.

rf70x.jpg

Hayırlı olsun

Tskler murat bey. Benim bir tane evcil sultan papaganim var yanina arkadas alalim dedik.pekte sevimli kereta 1 gunde sevdirdi kendini ama umarim kandirilmamisizdir.

sultanla muhabbeti aynı kafese kesinlikle koymayın ...

Yok ikisinin kafesleri ayri hatta ayni oda icinde bile durmuyorlar.

Bu iki taraf için iyi olmuş.sultan ve muhabbet beslediğim için ordan biliyorum..bende eski üreticilerdenim.:)

Peki muhabbetimin resmine bakabildiniz mi sizce yasi dogru mu yani gercekten yavru mu ?

yüzde 50 yavru tam net göremiyorum yakında resmi olursa birde yanlamasına

Sözüm meclisten dışarı, illa işini hakkıyla yapan var ama. Böyle olayları duyunca gerçekten çok üzülüyorum. Neden bizim insanımız kendi insanına böyle yalanlar söyleyip kar güderek insanları kandırıyor. Birisi yaşlı kuş verir, diğeri uçamayan hastalıklı olanı verir vs. vs. Benim çevremdeki bütün kuşçular, akvaryumcular da böyle. Bu duruma çok üzülüyorum. Keşke herkes işini güzel bir şekilde yapsa.

Sözüm meclisten dışarı, illa işini hakkıyla yapan var ama. Böyle olayları duyunca gerçekten çok üzülüyorum. Neden bizim insanımız kendi insanına böyle yalanlar söyleyip kar güderek insanları kandırıyor. Birisi yaşlı kuş verir, diğeri uçamayan hastalıklı olanı verir vs. vs. Benim çevremdeki bütün kuşçular, akvaryumcular da böyle. Bu duruma çok üzülüyorum. Keşke herkes işini güzel bir şekilde yapsa.

Para insana herşeyi yaptırır.sen pardan değil para senden korksun

Geri