Karadeniz Pet

Yeni kuşumuzun cinsiyeti nedir sizce?

janissaryy

Yeni Üye
O2nGdD.jpg

GnQd1Z.jpg

zRv6Ej.jpg

Arkadaşlar bugün aldık kuşumuzu, ancak cinsiyeti konusunda eşimle hemfikir olamıyoruz. Sizce erkek mi yoksa dişi mi? Bir de ne kadar aylıktır sizce?

Ceredeki iki deliğin arasındaki küçük bölüm beyaz, geri kalan yerler ise mor ve mavimsi. Bu durumda ne oluyor?

Hadi ya... Üzüldüm şimdi :( Alıştırması, konuşturması zor oluyor diyorlar dişi kuş için, öyle midir gerçekten?

Arkadaşlar sizler cinsiyeti konusunda ne diyorsunuz? Eğer dişiyse değiştireceğim...

Hadi ya... Üzüldüm şimdi :( Alıştırması, konuşturması zor oluyor diyorlar dişi kuş için, öyle midir gerçekten?

yo dişilerde çok güzel konuşuyor bizzat gördüm. şans işi birazda. erkek alırsın miskin bir şey çıkar belli olmaz bu işler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Arkadaşlar sizler cinsiyeti konusunda ne diyorsunuz? Eğer dişiyse değiştireceğim...

değiştirmeyin bence güzel bir kuş bu

Ah benim kızım gibi ceresi. Ben aldığımda üretici arkadaş erkek dedi ama cere beyazlaştı tıpkı fotolardaki gibi sonra beyazlık yayıldı. Cerenin %20-30'u beyaz altlar masmavi. Ha,değiştirmeyi düşündüm mü? ASLA! Kızımdan çook memnunum. Fotodaki kuşta muhtemelen dişi.

Ama lütfen değiştirme,tekrar bırakırsan senden daha iyi bakılacağı bir ortamda olmayacak.
Bunu hep yazıyorum yine yazacağım,dişilerde konuşur gaga yapıları aynı çünkü. Sadece süreç biraz zor ve kelime haznesi erkeklere oranla daha az. Tek fark bu.

Ayrıca çok güzel bir kuşa sahipsin,ondan soğuma cinsiyet ayrımı yapma lütfen :(

açıkcası erkekmi dişimi kestırmek zor.. cunku bakıyorum yavruların yuzde doksanında beyazlık var cerelerınde. yanı anlamak nerede ıse ımkansız. bende bugun ort. 2 haftalık kusumu dısı oldugu ıcın verdım ve yenı bır kus aldım. bunada dişi dıyorlar:) anlasılması zor gercekten. en ıyı cevap zaman ıcınde verılecektır dıye dusunuyorum.şuanda kestırmek oldukca zor.

Off kararsız kaldım şimdi... Kuş gayet sağlıklı evet ancak çok fazla ısırıyor ve hatta çok can yakıyor, sebebini bilmiyorum :( Hımm, bir de hep tekdüze ötüyor, hiç farklı bir ses yok...

Son düzenleme:
Off kararsız kaldım şimdi... Kuş gayet sağlıklı evet ancak çok fazla ısırıyor ve hatta çok can yakıyor, sebebini bilmiyorum :( Hımm, bir de hep tekdüze ötüyor, hiç farklı bir ses yok...

ısırdıgında elını kacırma.. kacırdıkca bırsey sanacak yapmaya devam edecek:) bır ısırır ıkı ısırır sonrasında bırakır. ayrıca ne yapıyorsunda ısırıyor sıkma hayvanı:) önce yem ver elınle meyve sebze ver ele gelmesını sagla..

Arkaaşlar aradan yaklaşık iki hafta geçti ve kuşumuzun cere renginde değişmeler oldu. Sizlere bugünkü haliyle resimleyip tekrar sormak istiyorum. Sizce cinsiyeti nedir?
nP7W2M.jpg

vzEpR4.jpg

1PygrN.jpg

Geri