petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuşumuzun cinsiyeti nedir sizce?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve janissaryy tarafından 5 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0

Arkadaşlar bugün aldık kuşumuzu, ancak cinsiyeti konusunda eşimle hemfikir olamıyoruz. Sizce erkek mi yoksa dişi mi? Bir de ne kadar aylıktır sizce?

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kuş en fazla 2 aylık fakat fotolar net değil burnunun iç kısmı beyazsa dişidir koyu renkse erkektir

3. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0
    Ceredeki iki deliğin arasındaki küçük bölüm beyaz, geri kalan yerler ise mor ve mavimsi. Bu durumda ne oluyor?

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    dişi öyleyse

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

ama yavrularda tam net anşılmayabilirde 1-2 haftaya kesin belli olur

5. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0
    Hadi ya... Üzüldüm şimdi :( Alıştırması, konuşturması zor oluyor diyorlar dişi kuş için, öyle midir gerçekten?

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    alakası yok düzgünce eğittikten sonra hepsi alışır hepsi konuşur

7. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar sizler cinsiyeti konusunda ne diyorsunuz? Eğer dişiyse değiştireceğim...

8. Emrah ÇETİN

yo dişilerde çok güzel konuşuyor bizzat gördüm. şans işi birazda. erkek alırsın miskin bir şey çıkar belli olmaz bu işler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

değiştirmeyin bence güzel bir kuş bu

9. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Ah benim kızım gibi ceresi. Ben aldığımda üretici arkadaş erkek dedi ama cere beyazlaştı tıpkı fotolardaki gibi sonra beyazlık yayıldı. Cerenin %20-30'u beyaz altlar masmavi. Ha,değiştirmeyi düşündüm mü? ASLA! Kızımdan çook memnunum. Fotodaki kuşta muhtemelen dişi.

Ama lütfen değiştirme,tekrar bırakırsan senden daha iyi bakılacağı bir ortamda olmayacak.
    Bunu hep yazıyorum yine yazacağım,dişilerde konuşur gaga yapıları aynı çünkü. Sadece süreç biraz zor ve kelime haznesi erkeklere oranla daha az. Tek fark bu.

Ayrıca çok güzel bir kuşa sahipsin,ondan soğuma cinsiyet ayrımı yapma lütfen :(

10. Orkun Yener

açıkcası erkekmi dişimi kestırmek zor.. cunku bakıyorum yavruların yuzde doksanında beyazlık var cerelerınde. yanı anlamak nerede ıse ımkansız. bende bugun ort. 2 haftalık kusumu dısı oldugu ıcın verdım ve yenı bır kus aldım. bunada dişi dıyorlar:) anlasılması zor gercekten. en ıyı cevap zaman ıcınde verılecektır dıye dusunuyorum.şuanda kestırmek oldukca zor.

11. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0
    Off kararsız kaldım şimdi... Kuş gayet sağlıklı evet ancak çok fazla ısırıyor ve hatta çok can yakıyor, sebebini bilmiyorum :( Hımm, bir de hep tekdüze ötüyor, hiç farklı bir ses yok...

#11 janissaryy, 7 Nisan 2014
    Son düzenleme: 7 Nisan 2014
  12. Orkun Yener

ısırdıgında elını kacırma.. kacırdıkca bırsey sanacak yapmaya devam edecek:) bır ısırır ıkı ısırır sonrasında bırakır. ayrıca ne yapıyorsunda ısırıyor sıkma hayvanı:) önce yem ver elınle meyve sebze ver ele gelmesını sagla..

13. janissaryy

janissaryy New Member

Beğenileri:
    0
    Arkaaşlar aradan yaklaşık iki hafta geçti ve kuşumuzun cere renginde değişmeler oldu. Sizlere bugünkü haliyle resimleyip tekrar sormak istiyorum. Sizce cinsiyeti nedir?

Sayfayı Paylaş