Karadeniz Pet

Yeni Malikaneleri. :)

• Konbuyu başlatan Sevtap DERİN
  • Başlangıç tarihi
S

Sevtap DERİN

Guest
Sürekli kıskanıp durduğum o yegane kafesten artık benimde oldu. Çok mesudum. Artık kimseyi kıskanmak zorunda kalmayacağım. :D (Yumurta olayı hariç) Diğer kafesim oldukça ufaktı ve kuşlarımın hareket alanı çok azdı. Bu durum yüzünden az kıskançlık olayına girmedim. Aslında kıskandığımdan değil üzüldüğümdendi.:p
Bütün hepsi toplam 50 TL'ye zat-ı muhterem babacığım almış bulunmakta.
Bu arada bir sorum var? Şimdi efendime söyleyeyim, biliyorsunuz ki benim bıdıklar şu 1 haftadadır zoraki de olsa çiftleşiyorlar. Yuvaya girme olayı olmuyor fakat. Sadece kafasını uzatıp bakıyor o kadar yani. Ben bu yeni kafese hemen koymalı mıyım? Yoksa 1-2 hafta daha mı beklemeliyim?

sjhsp.jpg

Ortam değişikliği iyi olmaz yuvaya alışsın iyice yumurta belli olsun sonra değiştir

Hayırlı olsun yeni kafesin bende çifthaneye geçtim ama böldüm kafesi yuvalığıda taktım yuvayla ilgilenmeye başladı biraz zaman geçsin bölmeyi çıkartıcam

yeni kafesin hayırlı olsun. kafesine kavuştun sonrada inşallah yavrulara da kavuşursun

Herkese çok teşekkürler en yakın zamanda yumurtaları görmek dileğiyle. :D

Hayırlı olsun yeni kafesin ben yumurtlaması olayını geçtim çifthanenin ortasını kaldırdım kuşlar ordanoraya gezinip duruyor :)

Çok güzel Hayırlı olsun .

Hiç güzel değilmiş. Öyle kafes mi olur :d

Ay bu kıskançlık ne kötü şey değil mi Eren. :D:p

Hayırlı olsun yeni kafesin ben yumurtlaması olayını geçtim çifthanenin ortasını kaldırdım kuşlar ordanoraya gezinip duruyor :)

Valla ben bu kafese geçtiğim zaman bende kaldıracağım o bölmeyi rahat etsinler biraz. :D

Çok güzel Hayırlı olsun .

Çok teşekkür ederim. :)

Yasasın artık Sevtap kimseyi kıskanmayacak :)
Hayırlı olsun. Bence hemen koyma. Ortamlarının degismesi problem yaratabilir.

Kafesini değiştirmeniz kuşları strese sokar ve yumurtlayacağı varsada yumurtlamaz ve yumurtasını eritir..Yani yavru alma hevesinizi ertelemiş olursunuz..

Kafes konusuna gelince ben herzaman diyorum tekrar söyleyim bu tarz çifthane kafeslerde üretim çok zor , kafes büyük ve kuşlar zaten birbirlerini bulmak için arama çabalarındalar :) O yüzden standart pirinç geniş kafeslerden tercih edip alın derim..Tabii bu benim fikrim karar sizin..

Ben evimde pvc kafesinde üretimde yapıyorum ama yinede pek memnun değilim , üretim açısından en güzeli standart pirinş kafes boyutudur..Ben hepsini denedim çünkü..

Kafesini değiştirmeniz kuşları strese sokar ve yumurtlayacağı varsada yumurtlamaz ve yumurtasını eritir..Yani yavru alma hevesinizi ertelemiş olursunuz..

Kafes konusuna gelince ben herzaman diyorum tekrar söyleyim bu tarz çifthane kafeslerde üretim çok zor , kafes büyük ve kuşlar zaten birbirlerini bulmak için arama çabalarındalar :) O yüzden standart pirinç geniş kafeslerden tercih edip alın derim..Tabii bu benim fikrim karar sizin..

Ben evimde pvc kafesinde üretimde yapıyorum ama yinede pek memnun değilim , üretim açısından en güzeli standart pirinş kafes boyutudur..Ben hepsini denedim çünkü..

Yorumunuz için çok teşekkür ederim Serkan Bey, tabii siz daha tecrübelisiniz bu konularda ama kafesim gerçekten küçüktü ve hareket edecekleri alanın daha da genişlemesini istedim. Keşke size danışsaydım geri olan oldu artık. Hep bu kafes içimdeydi. :D Artık yavru verirler mi vermezler mi bilmiyorum ama, en azından rahat etsin benim fıstıklar. :) Biraz daha bekleyeyim, olmadı bu kafese geçerim.

Geri