petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni muhabbetlerim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve utkusalt tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. utkusalt

utkusalt Guest

2. Gokay Akgul

oy maşallah :) ne de güzeller :) hayırlısı olsun. Kafes çok kalabalık gibime geldi. aksesuarlar çok gibi gözüktü bana.

3. utkusalt

utkusalt Guest

3 tünek,1 salıncak,1 merdiven,4 yemlik,4 suluk başka bişey yok .d

4. Gokay Akgul

Bence çok fazla. akıllı yemlik var diğerlerini kaldır yada kuş kumu falan koy. içeri bi kalamar kemiği koy yoksa al. merdiven, salıncak falan gereksiz üretmek istiyorsan. kuşlar korkar zate n sağa sola uçmaz pek o kafestea

5. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah...güzel kuşlar...kafesiniz çok kalabalık...salıncağı ve merdiveni dışarı alabilirsiniz...akllı yemliği de dışarı alabilirsiniz...bence tüneklerin yönünü de değiştirin...tünekleri de kafese derinlemesine takabilirsin...kısa kenardan kısa kenara şeklinde...

#5 Murat ÖZYÜREK, 29 Haziran 2013
    Son düzenleme: 29 Haziran 2013
  6. utkusalt

utkusalt Guest

Merhaba, akilli yemligi bu sabah ki temizlikte cikarmistim zaten , tuneklerin yonunu degistiriyorum, salincakla merdiveni cikariyorum ! Bide kuslarim 2.5 aylik yuvayi ne zaman dahil etmeliyim bir diger sorumda kimi hobiciler bilezik takmislar bunun anlami nedir yarari zarari nedir nasil yapabilirim ? Yani gostermelik olsun diyeyse istemiyorum fakat kuslari kayit icin secere icin biseyse cok hosuma gider, yardimlariniz için teşekkür ederim. .

7. Kenan TÜRKOĞLU

maşallah çok güzeller.

8. Mehmet ŞEKER

maşaAllah bir kafeste 4 kuş güzel olmuş :)

9. Sami Eki

Sami Eki Guest

Kafeste az tünek ulaşım için uçmak demek bu da kuşların sağlığı yağlanmaması vs için iyi kafesin yoğunluğunu azaltabilirsiniz

10. utkusalt

utkusalt Guest

Çok teşekkürler, bilezik hakkında bilgisi olan yok mu ? Cidden heveslendim bu olaya çünkü !

11. Sinan Özen

Bende heveslendim :) Odama sizin kafesten biraz daha büyük bi kafes ayarlayıp 4 yada 6 kuş almak istiyorum sizce olur mu? ne dersiniz acaba olur mu? eş tutarlarsa falan ne yapmalıyım?

12. Tuğrul SÜBEKÇİ

bilezik doğduğunda takılır doğum tarihi yazar üzerinde sonradan takılmıyor benim bildiğim

13. Mehmet Kurt

Genel olarak yarışmalar için kullanılır.Bunun içinde bir derneğe bağlı olmak gerekiyor.

Kuşun bileziğinde kuşun hangi yılda doğduğunu ,üreticinin hangi derneğe bağlı olduğunu,derneğin kaçıncı üyesi olduğu,ülkesi,kuşun o yıl içinde kaçıncı kuş olduğu yazılır.

Bunların dışında da takılır mı takılır tabi ki de ama yarışmalar vs geçerliliği olmaz sadece.Kuşun bir yerden sonra seceresini oluşturmak adına yapılabilir.

14. utkusalt

utkusalt Guest

Merhaba, sinan bey olur tabi neden olmasin bende o amacla 4 tane aldim zaten.bir cift alip es tuttu mu tutcak mi diye dusunmektense boyle daha fazla sansimiz olur.bilezik olayi ise ; ben normalde balikciyim bizde baliklarin sertifikasi olur orjinal yabani golden geldigine dair (afrika) kustada amacim seceresi belli olsun yarin bigun es tutup yavruladigi zaman uretime gecildiginde yavrular daha kolay elden cikar ve kuslarimizin bi ismi, kalitesi, seceresi olur benim amacim buydu yarisma falan istemiyorum zaten.

15. mehmet berke

benim kuşumun gagası beyaz yani cinsiyeti ne oluyor ?

16. ens

ens Guest

hepsi dişimi bunların ?

17. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

2 cift kuş daha güzel görünüyor en kısa zamanda ben yapicam...

18. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    maşallah çok güzeller ama kafes feci kalabalık

19. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Çok güzel MaşaAllah kafes de çok güzel nerden aldınız acaba.

20. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş