Karadeniz Pet

Yeni muhabbetlerim

• Konbuyu başlatan utkusalt
  • Başlangıç tarihi
U

utkusalt

Guest
Merhaba yeni aldığım muhabbetlerimin fotoğraflarını yükledim tasiyeleriniz varsa

çok iyi olur teşekkür ederim.

pqgx0.jpg

pqh0d.jpg

pqh3d.jpg

http://r1306.hizliresim.com/1b/x/pqh5d.jpg

http://u1306.hizliresim.com/1b/x/pqh75.jpg

pqh8q.jpg

pqhcw.jpg

GSM - 0506 679 79 94

E-mail - muhsin.salt@mytechnic.aero

Utku ŞALT

oy maşallah :) ne de güzeller :) hayırlısı olsun. Kafes çok kalabalık gibime geldi. aksesuarlar çok gibi gözüktü bana.

3 tünek,1 salıncak,1 merdiven,4 yemlik,4 suluk başka bişey yok .d

Bence çok fazla. akıllı yemlik var diğerlerini kaldır yada kuş kumu falan koy. içeri bi kalamar kemiği koy yoksa al. merdiven, salıncak falan gereksiz üretmek istiyorsan. kuşlar korkar zate n sağa sola uçmaz pek o kafestea

maşaallah...güzel kuşlar...kafesiniz çok kalabalık...salıncağı ve merdiveni dışarı alabilirsiniz...akllı yemliği de dışarı alabilirsiniz...bence tüneklerin yönünü de değiştirin...tünekleri de kafese derinlemesine takabilirsin...kısa kenardan kısa kenara şeklinde...

Son düzenleme:
Merhaba, akilli yemligi bu sabah ki temizlikte cikarmistim zaten , tuneklerin yonunu degistiriyorum, salincakla merdiveni cikariyorum ! Bide kuslarim 2.5 aylik yuvayi ne zaman dahil etmeliyim bir diger sorumda kimi hobiciler bilezik takmislar bunun anlami nedir yarari zarari nedir nasil yapabilirim ? Yani gostermelik olsun diyeyse istemiyorum fakat kuslari kayit icin secere icin biseyse cok hosuma gider, yardimlariniz için teşekkür ederim. .

Kafeste az tünek ulaşım için uçmak demek bu da kuşların sağlığı yağlanmaması vs için iyi kafesin yoğunluğunu azaltabilirsiniz

Çok teşekkürler, bilezik hakkında bilgisi olan yok mu ? Cidden heveslendim bu olaya çünkü !

Bende heveslendim :) Odama sizin kafesten biraz daha büyük bi kafes ayarlayıp 4 yada 6 kuş almak istiyorum sizce olur mu? ne dersiniz acaba olur mu? eş tutarlarsa falan ne yapmalıyım?

bilezik doğduğunda takılır doğum tarihi yazar üzerinde sonradan takılmıyor benim bildiğim

Çok teşekkürler, bilezik hakkında bilgisi olan yok mu ? Cidden heveslendim bu olaya çünkü !

Genel olarak yarışmalar için kullanılır.Bunun içinde bir derneğe bağlı olmak gerekiyor.

Kuşun bileziğinde kuşun hangi yılda doğduğunu ,üreticinin hangi derneğe bağlı olduğunu,derneğin kaçıncı üyesi olduğu,ülkesi,kuşun o yıl içinde kaçıncı kuş olduğu yazılır.

Bunların dışında da takılır mı takılır tabi ki de ama yarışmalar vs geçerliliği olmaz sadece.Kuşun bir yerden sonra seceresini oluşturmak adına yapılabilir.

Merhaba, sinan bey olur tabi neden olmasin bende o amacla 4 tane aldim zaten.bir cift alip es tuttu mu tutcak mi diye dusunmektense boyle daha fazla sansimiz olur.bilezik olayi ise ; ben normalde balikciyim bizde baliklarin sertifikasi olur orjinal yabani golden geldigine dair (afrika) kustada amacim seceresi belli olsun yarin bigun es tutup yavruladigi zaman uretime gecildiginde yavrular daha kolay elden cikar ve kuslarimizin bi ismi, kalitesi, seceresi olur benim amacim buydu yarisma falan istemiyorum zaten.

benim kuşumun gagası beyaz yani cinsiyeti ne oluyor ?

2 cift kuş daha güzel görünüyor en kısa zamanda ben yapicam...

Geri