Karadeniz Pet

yeni yavru ırkı cinsi nedir acaba

alse

Paylaşımcı Üye
birisi yavru muhabbet kuşu verdi ama hiç bir bilgim yok yaşı 1 aylık yada 1.5 aylık ocivarlarda heralde veren öyle dedi
resimlerini ekliyorum acaba ırkı ve cinsi nedir bu işden iyi anlayanlar yorum yaparsa memnun olurum çünkü bazı konulara baktım biri erkek diyor aynı kuşa biri dişi ne olduğu belirsiz :D erkek yada dişi olmasına göre eş alıcam yanına o yüzden bu işden iyi anlayanlar yorum yapsın lütfen 10-15 sene geçmişi olanlar yorum yaparsa iyi olur

Son düzenleme:
baskın paracalı 1yada 1-1.5 aylık erkek
hocam ben bu işden hiç anlamıyorum sorularımı mazur gör

baskın parçalı nedir ırkımı birde o gagasındaki renk sağdan bakınca mavi gibi soldan bakınca mor gibi duruyor:D

Son düzenleme:
daha yavru oldugu için tam oturmamış kuş 1 ay sonra tam olarak anlaşılır erkek yada dışı oldugu şimdikı sadece tahmın baskın parcalı yarışmalarda ki ayrım ırkda dıyebılırız nasıl desem cek -hollanda yada yerli dıyede halk arasında adlandırılır

daha yavru oldugu için tam oturmamış kuş 1 ay sonra tam olarak anlaşılır erkek yada dışı oldugu şimdikı sadece tahmın baskın parcalı yarışmalarda ki ayrım ırkda dıyebılırız nasıl desem cek -hollanda yada yerli dıyede halk arasında adlandırılır
yani iyi bir ırkmıdır yada kırmamıdır nedir tam olarak acaba görünüşde güzel bir kuşa benziyor:D

yanlız ısırıyor elimi uzatıncada vik vik bağırıyor nasıl alıştıracaz bunu bilmiyorum:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 15:53 --

güzel kuş maşallah dişi
işde tam olarak demek istediğimde buydu ilk mesajda sen dişi dedin senden önceki arkadaş erkek:D

güzel kuş ısırmaz daha yavru ısırsada bır sey olmaz ama ızın vermeyın alışmasın ben ele alıştırma işinden anlam o yuzden sıte ıcınden arastıra bılırsın ele nasıl alışır konusunu

güzel kuş ısırmaz daha yavru ısırsada bır sey olmaz ama ızın vermeyın alışmasın ben ele alıştırma işinden anlam o yuzden sıte ıcınden arastıra bılırsın ele nasıl alışır konusunu
yavru ama acayip ısırıyor koparacak gibi:D
şimdi tam olarak ırkı nedir bu ırk işinide bu siteden öğrendim ırkları olduğunu yani ben hepsini aynı tip sanıyordum birtek jumbomu ne onlar farklı görünüyordu bana:D

Irkı konusunda, ufak olduğundan yorum yapamaya biliriz, büyük ithimalle yerli 1, aylık 1,5 aylık erkek yavru, kuşu elinize almayın, onun elinize gelmesini sağlayın, ele alıştırma konusunda bir çok konu bulunuyor inceleye bilirsiniz forumda

Kuşunuzu elinize alıştırmak istiyorsanız en etkili ve kesin çözüm nane dir. http://www.muhabbetkusu.com.tr/bakim-besleme-uretim-ve-yetistirilmesi/muhabbet-kusuna-nane-nasil-yedirilir-18435.html bu linkteki tosunumun videosunu izlerseniz sizin için faydalı olacaktır. Takıldığınız veya anlamadığınız nokta olursa sorabilirsiniz. :)

:) naneci hosgeldın :) ele alıstırmak en kolay iş ya... yıyecegı bırseyler sun önüne acken.. cok fazla oynatma parmagını fılan yavas yaklas.. boyle boyle zamanla alısacaktır. ben bır haftada alıstırıyorumda sansıma istedıgım kus denk gelmedı henuz. aziz bır konu actım yorumunu beklıyorum acil :)

:) naneci hosgeldın :) ele alıstırmak en kolay iş ya... yıyecegı bırseyler sun önüne acken.. cok fazla oynatma parmagını fılan yavas yaklas.. boyle boyle zamanla alısacaktır. ben bır haftada alıstırıyorumda sansıma istedıgım kus denk gelmedı henuz. aziz bır konu actım yorumunu beklıyorum acil :)

Nerede naneyi söylesem içimden geçiyor yine orkun geliyor diye . :D Yanıltmıyorsun beni . :) Sen de istersen arkadaşa kuşunu ele alıştırma da hangi yöntemleri hangi sebzeleri kullandığını bir anlat. :D

Nerede naneyi söylesem içimden geçiyor yine orkun geliyor diye . :D Yanıltmıyorsun beni . :) Sen de istersen arkadaşa kuşunu ele alıştırma da hangi yöntemleri hangi sebzeleri kullandığını bir anlat. :D
nane olayını deniyelim yav konu dağıldı benim asıl sorum ırkı ney bu kuşun birde dişimi erkekmi daha kararlaştıramadık dişimi erkekmi olduğunu:D

nane olayını deniyelim yav konu dağıldı benim asıl sorum ırkı ney bu kuşun birde dişimi erkekmi daha kararlaştıramadık dişimi erkekmi olduğunu:D

Yaş ve ırk için daha erken hocam , 1 ay daha geçsin sonra foto koyun bakalım .:)

Çok sakıncalı hocam , ben olsam kardeşlerden birini takas yaparım öyle eşlerim bu şekilde olursa sakat yavrular olur ve bunları ölümüne sebep olursunuz mazallah çok günah .
kuşçular alırmıki acaba bir götürüp takas yapayım kuşçuyla bari ilerde tabi şimdi yavru daha

Geri