Karadeniz Pet

Yeni yavru yem yediğini nasıl anlarim

Huseyin ay

Yeni Üye
Arkadaslar tanidik bir uretici var 10 gundur yeme dusmesini bekliyordum bugun gittim adam dustu dedi aldim kusu kafesin zeminine normal yemi yaydim gozlemledim kabuk bulamadim ondan sonra kabuksuz yem aldim bilmiyorum yedi mi yedigini nasil anlarim sanirim kursak denilen biryerden anlaniyomus bana tarif edebilirmisiniz

Son düzenleme:
Kursağını yokla doluysa yemiştir.
Kursak tam olarak ne tarafta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

Arkadaslar acil. Nasil anlarim sabaha kadar dayanmaz belki acliktan ölür

Son düzenleme:

Gösterdiğiniz yer tam olarak doğru olmamış..Kursak borusu kuşun sağ tarafından iner ve kursak tam doluyken göğsün tamamını kaplar..yavru kuş ilk yem kırmaya başladığında tüm kursağını doldurur..büyüdükçe her öğün kendine yetecek kadar yem yemeye başlar..

Bu yüzden yavrunun yem yiyip yemediğini erişkin bir kuşa kıyasla daha rahat anlarsınız..göğsüne dokunduğunuzda tane tane yemi hissedebilirsiniz..

Hepiniz saolun aydinlattiniz beni

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:02 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

3 ayliga yakin kusum var onda hissettim yemleri fakat yeni kusumda hissedemiyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:02 --

Yedirmeye calistim biraz cogunu agzindan dusurdu digerlerinide biraz yemis galiba cok kucuk parca halinde atti gagasindan

Kuşun duruşu açıkcası benim hoşuma gitmedi..Levent beyin de soledeği gibi o boyda ve anaçlar tarafından büyütülmüş bir kuş yem yemeye başlar..Yem yememesinin nedeni herhangi bir sağlık problemi olabilir..iştahı olmadığı için yem yemiyo olması olası..

Benim size tavsiyem kuşu gözlemlemeniz..mümkünse kafesi daha sıcak bir yere alın..sebebi bir çok hastalık olabilir..daha net fotolar çekebilirseniz forumumuz net cevap verecektir..

Kuşun duruşu açıkcası benim hoşuma gitmedi..Levent beyin de soledeği gibi o boyda ve anaçlar tarafından büyütülmüş bir kuş yem yemeye başlar..Yem yememesinin nedeni herhangi bir sağlık problemi olabilir..iştahı olmadığı için yem yemiyo olması olası..

Benim size tavsiyem kuşu gözlemlemeniz..mümkünse kafesi daha sıcak bir yere alın..sebebi bir çok hastalık olabilir..daha net fotolar çekebilirseniz forumumuz net cevap verecektir..
En kisa zamanda resimlerini koyucam ureticiye geri goturucem olmadi siringa ile beslemeyi ogretsin oyle beslerim

Inş kendisi yem yemeyi en kısa sürede tamamlar.

yem yiyemeyen kuş bir gün sonra ölür en fazla iki gün olsun.kanarya yemi yani aspuru çok kolay yer.gagasında siyahlıkta yok erken yuvadan ayrılmışa da benzemiyor.

yem yiyemeyen kuş bir gün sonra ölür en fazla iki gün olsun.kanarya yemi yani aspuru çok kolay yer.gagasında siyahlıkta yok erken yuvadan ayrılmışa da benzemiyor.
Diger kusumu duydugunda otuyor normal hareketleri var bugun ureticiye geri goturucem siringa ile beslicem

Yem yiyemeyen kuş 1-2 gün içinde ölmez..önce zayıflama evresine girecektir..muhabbet kuşları tüm canlılar gibi susuz kalma durumunda hemen ölecektir..yem için aynı durum geçerli değil..

Son düzenleme:
petworldturkey.com ''Hayata Mutlu Bir Bak"Trkiyenin En yi Evcil Hayvan Sitesine HOGELDNZ

yukarıdaki linkten alıntıdır

Kısaca; Muhabbet kuşalarının beslenmelerini özetlersek; Muhabbet kuşlarının devamlı olarak değişik, taze ve vitamin katkılı olarak beslenmeleri gerekir. Ayrıca, yeşil bitki ve sebzeli yemlerin pencere önlerinde, saksılarda yetiştirilmeleri mümkündür darılar, hububat tohumları, sebze çeşitleri gibi. Yeşil yemler muhabbet kuşları için çok faydalıdır, ancak çok iyi yıkandıktan sonra verilmelidir. Muhabbet Kuşları; 24 saat yemek yemezlerse ölürler.

Site öle diyorsa kesinlikle doğrudur hocam;)

semih kardeşim kesin doğrudur diyemeyiz konu bir de canlı olunca çünkü canı veren alıyor sonuçta.istisnalar olabilir.denemesi de yapılamaz.ama benim de kafama takılmıştı bu konu baya bir araştırdım 24 saat 48 saat dahasına pek rastlamadım.zaten çok ta teknik sağlam kaynaklar bulamadım.forumdur blogdur kişilerin tecrübeleri vs... ama bizim arkadaş yem koymayı unutmuş 2-3 gün sonra bir bakmış aynı kafesteki 4 kuş ölmüş suları varmış ama yem bitmiş.aynı arkadaşın yuvadan atlayan yeni yavru yem yiyemedi ve 24 saat sonra gitti.yani birkaç acı tecrübe de var.

24 saat ac durdu ölmedi goturdum bakti uretici abi babasinin ve kardeslerinin yanina koydu kirmayi öğrenmemiş 2 gün orda durucak hemen öğrenirde alırım inşeallah yine de kursak kontrolününü örettiniz bana teşekkür ederim hepinize

Son düzenleme:
Geri