Karadeniz Pet

Yorumlarınızı bekliyorum..

İbrahimKÖK

Yeni Üye
Albinomun cinsinin erkek olduğunu öğrenince dişiyi koydum yanına :) İnşallah eş tutar ve sağlıklı yavrular alırım.

Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız benim için önemlidir. Şimdiden teşekkürler :)
nkRq25.jpg

vmbBRm.jpg

Kuslarınız guzel masallah bunlardan super yavrular cıkar

Maşaallah güzel çift bereketli üretimler olsun inşaallah

Tam bir fikrim yok ama galiba kızışmamış. Şuan kızıştırıcı yem, ballı çubuk yem veriyorum. Beklemekteyim :)
Ballı çubuk vermeyin, zararlı kuşlara. Kimyasal kullanarak yapılıyor. Onun yerine dal darı verebilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:12 --

Maaşallah kuşlarınıza...

Ballı çubuk vermeyin, zararlı kuşlara. Kimyasal kullanarak yapılıyor. Onun yerine dal darı verebilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:12 --

Maaşallah kuşlarınıza...

Zararlı olduğu hakkında hiç bir fikrim yoktu. Çok teşekkür ederim uyardığınız için yarın ilk işim dal darı almak olacak. :)

resimde albino dediğiniz kuşunuzun gözü siyah gibi gözüküyor bildiğim kadarıyla siyah göz albino değilde koyu renkli düz renk ya da çift faktör dedikleri oluyor albino kırmızı gözlü olur

resimde albino dediğiniz kuşunuzun gözü siyah gibi gözüküyor bildiğim kadarıyla siyah göz albino değilde koyu renkli düz renk ya da çift faktör dedikleri oluyor albino kırmızı gözlü olur

Fotoğrafta gözleri belli olmamış :) Altta ki fotoğraflarda belli. Sizi ikna edebileceğini düşünüyorum :))

7YN98m.jpg

Ppr8Ev.jpg

gnWdLL.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:08 -->-> Daha önceki mesaj 10:27 --

Bir de üstadlarım yavru alabilirsem aldığım yavruların içinden lutino çıkma ihtimali var mıdır?

Fotoğrafta gözleri belli olmamış :) Altta ki fotoğraflarda belli. Sizi ikna edebileceğini düşünüyorum :))

7YN98m.jpg

Ppr8Ev.jpg

gnWdLL.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:08 -->-> Daha önceki mesaj 10:27 --

Bir de üstadlarım yavru alabilirsem aldığım yavruların içinden lutino çıkma ihtimali var mıdır?

gözler kırmızı ama beyaz turkuaz karışık renkler var.bildiğim kadarıyla albinolar sırf beyaz renkte olur ve gözleri kırmızı olur.ustalar bi baksın merak ettim bende.

gözler kırmızı ama beyaz turkuaz karışık renkler var.bildiğim kadarıyla albinolar sırf beyaz renkte olur ve gözleri kırmızı olur.ustalar bi baksın merak ettim bende.

Hocam o renkler sadece fotoğrafı flashlı çektiğim zaman çıkıyor. Yoksa güçlü bir ışık olmadığı zaman çıkmıyor.

7YN98m.jpg

Ppr8Ev.jpg

gnWdLL.jpg

albino diyosanız albinordur amacım sizi yalancı çıkarmak değildi bu renk kuşların türleri karıştırılabiliyor :cool:

Maşaallah güzel çift bereketli üretimler olsun inşaallah

Kuşların gerçekten çok güzel maşşallah diyelim.....

Yavru aldın da yavrunun ne renk çıkacağını soruyorsun.:D Yalnız dikkatimi dişiniz çekti , bana hasta gibi geldi , ve de tünekte ki duruşu yanlış 3 parmağı da ön tarafa bakıyor her zaman mı öyle yapıyor. Tek resmini çekerseniz hasta olup olmadığını kontrol edelim.

albino diyosanız albinordur amacım sizi yalancı çıkarmak değildi bu renk kuşların türleri karıştırılabiliyor :cool:

Ben amacınız o anlamında demedim yanlış anlaşıldıysam affola kusura bakmayın. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

Yavru aldın da yavrunun ne renk çıkacağını soruyorsun.:D Yalnız dikkatimi dişiniz çekti , bana hasta gibi geldi , ve de tünekte ki duruşu yanlış 3 parmağı da ön tarafa bakıyor her zaman mı öyle yapıyor. Tek resmini çekerseniz hasta olup olmadığını kontrol edelim.

Aah ah öyle heveslendim ki bi yavru alabilmek için :) İnşallah hevesim kursağımda kalmaz. :) Dişi şuan bu şekilde duruyor tünekte, yeni çektim fotoğrafları İnşallah hasta değildir..

7Ya0JL.jpg

rj5l4a.jpg

Pp1Ldd.jpg

tam emin olmamakla birlikte bana dişi erkekten daha olgun yaş itibariyle daha büyük gibi geldi erkek daha yavru. inşallah eş tutar ve istediğiniz gibi yavru almaya başlarsınız..

Ben amacınız o anlamında demedim yanlış anlaşıldıysam affola kusura bakmayın. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

Aah ah öyle heveslendim ki bi yavru alabilmek için :) İnşallah hevesim kursağımda kalmaz. :) Dişi şuan bu şekilde duruyor tünekte, yeni çektim fotoğrafları İnşallah hasta değildir..

7Ya0JL.jpg

rj5l4a.jpg

Pp1Ldd.jpg

Kendimce size bir kaç bilgi vermek istiyorum , yavru almak istiyorsanız kafesinizin orta bölmesini takın ve kuşlara daha dar bir alan bırakın . 2. olarak tünekler sanki dişiye biraz kalın , onları el yordamıyla yontabilirseniz yontun . 3. yuvanızın kapısı çok geniş , erkek sürekli içeri girmeye çalışır hava sirkülasyonu da çok olur dişi rahatsız olur kuluçkada => değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Dişinin gagası biraz uzun , gaga taşı alırsanız kendisi yontup düzeltir. Yaşta hiç sıkıntı olmaz , erkek her türlü çiftleşir bu dişiyle. :D Mama yapmayı da ihmal etmeyin.