Karadeniz Pet

yumurtada ölü yavru

• Konbuyu başlatan Bülent KÖSE
  • Başlangıç tarihi
B

Bülent KÖSE

Guest
Arkadaşlar 6 yumurtadan 5 tanesi çıktı ancak son kalan yumurta 6 ve ya 7 gündür çatlamadı. Bende onu aldım ve ılık suda kontrol ettim hareket yok sonra yanlışlıkla yumurtayı kırdım içinde yavru varmış hareketsizdi ölümüydü acaba, yoksa benmi öldürdüm. İlk çıkan yavrular tüyleri çıkmaya başladı. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar vardır mutlaka

muhabbet kuşlarının o sistemi sanırım herkezde en fazla 6yumurta oluyo 5 yavruyu yumurtadan çıkarttımı bitiyo sorun yok yani bence

Ben 8 yumurta yapıp 8'ni de çıkaran gördüm ama maalesef benim kuşlarda en fazla 6 yumurta yaptılar ve en fazla 4 yavru aldım, sanırım en 3-4 yavrudan sonra geriye kalan yumurtaları anne yeterince ısıtamıyor, aslında o yumurtaları başka çiftlerin altına kaydırmak gerek ama 4-5 çiftle bu her zaman mümkün olmuyor, diğer bir önemli hususta yuva tabanında oval çukur şart. Eğer yumurtayı kırdıktan sonra yumurta içinden çıkarttığın yavru hareketsiz ve ses çıkmıyorsa o yavru ya yeterince ısınamadığından ya da yumurtayı kıramadığı için yumurta içinde ölmüştür, canını boş yere sıkma...

Geri