Karadeniz Pet

Yumurtadaki Yavru Çıkamadığında

Emin YÜKSEL

Meraklı Üye
selamlar yumurtadaki yavru bazen çıkamayıp ölebiliyor...üretici arkadaşlar yönteminiz var mı bu durum için....yumurtaya müdahale ediyormusunuz?

Son düzenleme:
selamlar yumurtadaki yavru bazen çıkamayıp ölebiliyor...üretici arkadaşlar yönteminiz var mı bu durum için....yumurtaya müdahale ediyormusunuz?

bu neden nemden dolayı oluyor yumurta sert oluyor ve yavru çıkamıyor daha doğrusu kıramıyor bende hep ole oluyor ben çıkarma yöntemi ben ööle yapıyorum

1:yumurtanını günü geldinden emin olun ve yavrunuu sesi gelmeli yumurtadan ötmeli yani
2:elinize kurdan alın
3:yumurtanın bir sivri yeri olur bir tarafıda biraz yuvarlak o yuvarlak yerinden kuradan yardımıyla toplu iyne deliği hadar azcık daha büyük ola bilir delik acın ama küdanı iyice sokmayın yavruya zarar veririsiniz
not: yumurtayı dediğim yerden yuvarlak olan yerden delin başka yerden delersen yavruyu öldürürüsün ve ötmesi yani yumurtadan ses gelmesi lazım

kuşların olduğu yerde ki nem miktarını %50 üzerinde tutarsan sorun olmaz kardeş

Yani en basit alinacak tedbir kafesin arka kapagni tam kapatmayn cok az acik kalsn kucukte olsa bir hava sirkulasyonu olsun yuvada buda nem tutmasini saglar

nem lazım kısaca sorunsuz çıkması için

kardeş buhar makinaları var onlarla sağlar sın eğer kuşun çoksa yok az kuş varsa bi kova su koy güneş alacak şekilde

odada güneş yok yer değiştirmem lazım.su koydum küçük bir kap'a yuvalık kapısınıda araladım.6 dolu yumurta var 1 civciv ötüyordu yumurtayı ufacık çatlattım dün çıktı sorunsuz...daha önce içerisinde ölmüştü çıkamdan...

arada bi yumurtaları ılık suya mı atsak nem için

birdakinde dolu çıkar

bence yazma stires yapar kırar bende öle olduydu 7 tanededen 4 tane kaldı

Geri