Karadeniz Pet

Yumurtaları altından alayım mı

kzu

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun ilk kuluçkası 6 tane yumurtladı.2 yumurtayı kendisi yedi 4ü boş yumurta ama hala kuluçkaya yatıyor yumurtaları altından alsam sorun olur mu.Kuş kızar mı

Yumurtalar altında dursun. Yoksa yeniden yumurtlar, bünyesi zayıflar.
ne zaman altından almam gerekli sürekli kuluçkada ve erkeği yanına yaklaştırmıyor dövüyor zarar vermesin diye ayırmak zorunda kaldım ne zaman birleştirebilirim tekrar kafesleri

ne zaman altından almam gerekli sürekli kuluçkada ve erkeği yanına yaklaştırmıyor dövüyor zarar vermesin diye ayırmak zorunda kaldım ne zaman birleştirebilirim tekrar kafesleri
yumurtalar bossa normalde alın derdım ama ılk kulucka ıse acemılık atmaları ıcın yumurtaları 20 gune kadar almayın son yumurta 20 gunu doldurunca alıp atarsınız kuslar cok fazla yorulup yıpranmaz cunku ılk kulucka ve yavru buyutmemıs 2 kuluckaya tekrar gırmesınde sakınca yok fakat yınede destek olarak mama probıyotık multıvıtamınde verın ve kafesde mutlaka kalamar olsun saglıklı beslemeler bol uretımler

• Beğen
Tepkiler: kzu
Kuluçka aşamasında dişi daha çok yıpranır eğer eminseniz yumurtaların boş olduğundan alın atın inşaallah bir sonraki kuluçkada olumlu şeyler olur

• Beğen
Muhabbet kuşunuzun yumurtayı yeme sebebi kalsiyum eksikliği kuşunuzun Kafesinde kalamar kemiği mürekkep baligikemigi gaga tasi var mı bide mama yapıyor musunuz yumurta ile bunlarkn hepsi olmak zorunda

Muhabbet kuşunuzun yumurtayı yeme sebebi kalsiyum eksikliği kuşunuzun Kafesinde kalamar kemiği mürekkep baligikemigi gaga tasi var mı bide mama yapıyor musunuz yumurta ile bunlarkn hepsi olmak zorunda
hepsini yapıyorum aslında ama 2 tanesini yedi işte anlayamadım ben de hatta yarısını yiyip üstüne yatmaya devam ediyor

hepsini yapıyorum aslında ama 2 tanesini yedi işte anlayamadım ben de hatta yarısını yiyip üstüne yatmaya devam ediyor
Kuşunuzu kimsenin olmadığı kendini guvegüv hissedecegi sessiz bir ortamda durması lazım bunun sebebi stresten de olabilir kuşunuzla bide fazla ilgilenmeyin

Kuşunuzu kimsenin olmadığı kendini guvegüv hissedecegi sessiz bir ortamda durması lazım bunun sebebi stresten de olabilir kuşunuzla bide fazla ilgilenmeyin
erkekle ayrı kafeste oldukları için birbirlerini özlüyorlar dışarı çıkmak istiyor dişi çıkartmazsam yemligini yere düşürüyor ve kafese dışkılamama alışkanlığı var mecburen dışarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok denedim ilgilenmemeyi ama dışarı çıkamayıp eşiyle oynayamayinca daha cok stres olduğunu düşünmüyorum.Ne yapabilirim bunun için aynı kafeste durmalarını bir türlü sağlayamadim yumurtladıktan sonra :(

erkekle ayrı kafeste oldukları için birbirlerini özlüyorlar dışarı çıkmak istiyor dişi çıkartmazsam yemligini yere düşürüyor ve kafese dışkılamama alışkanlığı var mecburen dışarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok denedim ilgilenmemeyi ama dışarı çıkamayıp eşiyle oynayamayinca daha cok stres olduğunu düşünmüyorum.Ne yapabilirim bunun için aynı kafeste durmalarını bir türlü sağlayamadim yumurtladıktan sonra :(
Sen onları aynı kafese koy ayıyrm

Hayır sessiz yere almak yanlış olur. Yumurtayı yemesi kuvvetle muhtemel D vitamini eksikliğinden. D vitamini de içeren multi vitamin takviyesi yapın. Ve haftada 2 defa sade maden suyunun gazını tam aldıktan sonra verin. Genelde D vitamini eksikliğine bağlı calsiyum eksikliği yumurta yenmesine neden olur.

• Beğen
Hayır sessiz yere almak yanlış olur. Yumurtayı yemesi kuvvetle muhtemel D vitamini eksikliğinden. D vitamini de içeren multi vitamin takviyesi yapın. Ve haftada 2 defa sade maden suyunun gazını tam aldıktan sonra verin. Genelde D vitamini eksikliğine bağlı calsiyum eksikliği yumurta yenmesine neden olur.
Peki bos yumurtaları almali mıyım altından ve eşini dövmemesi için ne yapabilirim ayrı kafeste olunca birbirlerini özledikleri için sürekli dışarı çıkmaya çalışıyorlar aynı kafese koyunca da bi süre sonra disi erkeği dövüyor

Yumurtaları almayın 10 gün kadar. Bu süre zarfında kuşlara dediğim takviyeyi yapın. Aldıktan sonra Yuvalığı erkeğin kafesine koyun ve 3 gün sonra dişiyi erkeğin kafesine koyun. Bu şekilde yüksek ihtimal kavga hallolur.

• Beğen
Geri