Karadeniz Pet

İlk yumurtalarım

Lili30

Yeni Üye
Merhabalar 2 yıldır 2 tane muhabbet kuşum var ayın 12 de yumurtladı sonraki iki gün 2. Yumurtası da geldi bu sabah kavga ettilerçok kötü birşey olmaz dedim gün boyu gözlemledim dışı sürekli yuvaya girip çıktı az önce yuvalıkta kavga ettiler darmadağın ettiler ortalığı bende kalkıp ayırdım şimdi ne yapmalıyım :(:(:( uyku tutmuyor ilk defa kuş bakıyorum ve ilk defa yumurta gördüm

Hocam dediğinizi yaptım bu gün 1 tane yumurta daha geldi 3 oldu yumurta kontrol lambası ile baktım 3 de de damar yok sarı gözüküyor hepsi boş sanırım :( dişi çok fazla yuvaya girip üstüne de oturmuyor ne yapabilirim

Bazen dişiler 3. yumurtadan sonra yatmaya başlıyorlar. Dolu veya boş olduğunu kuluçkaya yattıktan 5-6 gün sonra ışıkla kontrol ederek anlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim öneri ve tecrubeleriniz mutlu etti beni ilk yumurtada ve ikincisinde gidip arada yatıyordu bu gün üçüncüyü yapmış ama yaklaşık 1 saattir oturmuşum tünekteler hiç bir hareket yok ister istemez merak ediyor insan kusura bakmayın daha önce yaşamadığımız için soru yağmuruna tutuyoruz sizleri

Damarları görebilmeniz için yaklaşık bir hafta geçmesi lazım.

Geri