Karadeniz Pet

Yeni kuşum ilk deneyimim

Erel

Yeni Üye
Merhabalar forumda yeniyim. Bende yeni kuş sahibi oldum ilk deneyimim yavru olduğu söylendi. İlk gün sürekli uyudu kafesin dibinde yürüyemiyordu bile ikinci gün ötmeye başladı üçüncü gün kanat çırpmaya başladı küçük küçük uçuşlar yaptı sonra tellere yapışık bir şekilde uyumaya başladı ele geliyor ama sürekli başını biryerlere sokmaya çalışıp gözlerini kapatıyor sanki yuva arıyor gibi bugün beşinci gün uçmaya başladı ama çarpıyor haliyle ve çok kaşınıyor kepek döküyor kafeste durmak istemiyor tellerin arasından kafasını çıkarmaya çalışıyor yemesi iyi hem sakin hem yaramaz gözlemliyorum şimdilik.

Merhaba, öncelikle foruma hoşgeldiniz 🌸
Kuşunuzun dışkısının fotoğrafını da atar mısınız? Yeni yapılmış olsun. Yeme içmesi, neşesi ne durumda? Ve sürekli böyle tellerde mi duruyor?
Merhaba hoş buldum teşekkür ederim.
Yemesi iyi öyle çok ötmüyor neşesi iyi yani pek anlamıyorum ama sürekli değil genelde akşamları böyle yapıyor ve gece böyle uyuyor düzeltiyorum sonra bakıyorum yine öyle uyumuş tüneği yükselttim tülünü de çok çekmiyorum karnını doyurunca çıkmak istiyor sürekli kafeste durmuyor uykusu varsada böyle uyuyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-15-21-53-46-65_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-01-15-21-53-46-65_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    722.6 KB · Görüntüleme: 12
Sorun yok uyumak için bu şekilde tellere yapışırlar :) kendilerini güvende hissetmek için böyle yüksek yerlere yani tellere çıkıyorlar. Size ve ortama alıştıkça daha rahat bir yerde uyumaya başlayabilir. Yada bu şekilde devam eder. Genelde salıncaklarında uyumayı severler. Benim kuşumda ilk zamanlar tellerde uyurdu hatta yarasa gibi telin en üstüne ters yapışık öyle uyuyan kuşlar bile var. Güven kazandıkça salıncaklarına geçerler :)

Yani sadece uyumak için geçiyorsa sorun yok. Bazen solunum sıkıntısı çeken kuşlarda daha rahat nefes alabilmek için tellerde böyle dururlar. Ama sizin öyle bir şikayetiniz yok gayet açıkça uyumak için yapıyor 👍🏻

Yani sadece uyumak için geçiyorsa sorun yok. Bazen solunum sıkıntısı çeken kuşlarda daha rahat nefes alabilmek için tellerde böyle dururlar. Ama sizin öyle bir şikayetiniz yok gayet açıkça uyumak için yapıyor 👍🏻
Çok teşekkür ederim sağolun 😊

Geri