Karadeniz Pet

yumurtaya yatmama sorunu

• Konbuyu başlatan z3r1
  • Başlangıç tarihi
Z

z3r1

Guest
Arkadaşlar çifttim yumurtladı ve yumurtlamaya devam ediyor. 1. yumurtadan 3 gün sonra 2. yumurta geldi ve bu ara çiftleşmeye devam ediyorlar. Yanlız hata yaptım ve yerlerini değiştirmek 'zorunda' kaldım. Yerlerini değiştirmeden önce dişi kuşum ilk yumurtaya yatıyor yuvada kalıyordu ama şimdi gözünün uçuyla bile bakmıyor. Çaresi var mı bu durumun yoksa bu yumurtlama döneminde yavrular gidecek mi ? Şuan bir tane daha var yumurta poposunda yarın yada bir gün yine yumurtalayacak ama yatmıyacak :( :(

Kısaca kuluçkaya yatmamasını düzeltebilir miyim ? Ve çiftleşmesi normal mi ? Yumurtlama dönemin de ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar çifttim yumurtladı ve yumurtlamaya devam ediyor. 1. yumurtadan 3 gün sonra 2. yumurta geldi ve bu ara çiftleşmeye devam ediyorlar. Yanlız hata yaptım ve yerlerini değiştirmek 'zorunda' kaldım. Yerlerini değiştirmeden önce dişi kuşum ilk yumurtaya yatıyor yuvada kalıyordu ama şimdi gözünün uçuyla bile bakmıyor. Çaresi var mı bu durumun yoksa bu yumurtlama döneminde yavrular gidecek mi ? Şuan bir tane daha var yumurta poposunda yarın yada bir gün yine yumurtalayacak ama yatmıyacak :( :(

Kısaca kuluçkaya yatmamasını düzeltebilir miyim ? Ve çiftleşmesi normal mi ? Yumurtlama dönemin de ?

Keşke Yer Değişikliği yapmadan önce bu konu hakkında araştırma yapsaydınız.Muhabbet Kuşları Hassas kuşlar olduğu için bide kuluçka dönemin de yer değişlikliği yaptıysanız o kuluçkadan hayır beklemeyin malesef :(

Yer değişikliğinin sebebi satış değil ise eski haline getirin aksi halde beklemekten başka caremiz yok. Bu Arada başlığı değiştim açıklayıcı başlık olsun lütfen

Aslında tamamen dişiyi düşündüğümden yerini değiştirdim bu aralar çok sık misafir geliyor ve misafirlerin yaramaz çocukları oluyor kafese hucum ediyorlar doğal olarak rahatsız ediyorlar beni ve kuşlarımı en son gelen misafirin çocuğunu azarlamam ve peşine çocuğun ağlamasından dolayı böyle olmayacak dedim ve kuşları daha sakin sessiz bir yere aldım tabi doğal olarak da tepkisi bu oldu artık ikinci döneme kadar yerlerine alışırlar ikinci dönem de yumurtadan yavru alırım. Aslında biliyordum yer değişikliğinden yatmayacağını ama yine de çözüm var mı diye siz üstadlara sorayım dedim teşekkür ederim. Yatarsa yatsın yatmazsa kendi bilir kuşlarım daha önemli diğer dönemlere de alırım yavru artık :)

Geri