Karadeniz Pet

Yumurtladı :D

Mediha sener

Yeni Üye
Disi kusum sonunda bgn az once yumurtlamis yuvaliga nasil talas katabilirim altligi nasil degistirebilirim bide bizim evde bebek oldugu icin dogal olarak sesde var kusum bndn rahatsiz olup yumurtalari kırarmı???

Hayirli olsun gozunuz aydin. Parmak ucunuz kadar azcik talas koyun, yumurlamaya devam ederse, her iki gune bir yeni yumurta gelir.Doluluk testini yumurta ciktiktan bes gun sonra yapabilirsiniz. Fazla rahatsiz etmeyin.
Plastik folluk kullaniyorsaniz bir tane daha yedek alin, hizli bir sekilde degis tokus yaparak temizligi saglayabilirsiniz.
Yavrular cikip buyumeye baslayinca follukta ki talas miktarini kademeli olarak arttirirsiniz.

Gözünüz aydın
yarın sabah omlet yap ye hiç uğraşma :)

Hayirli olsun..

Benim çift salonda tv nin yanında ve tv gün boyu açık. Bugün 5. yumurtayı yapmış. Ses ve gürültüden rahatsızlık kuştan kuşa değişir sanırım. Siz kuşlarınızı daha iyi tanırsınız. Sağlıklı yavrular olur inşallah. Hayırlı olsun.

Maşaallah bereketli üretimler kafesine bir şey yapmayın o işini bilir ses olup yumurtladıysa pekala çıkarabilirde

hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz sayesinde buralara kadar geldim gerisi kısmet :)

Geri